Sebevraždy zdravotních sester kvůli koronaviru! Smrt mladých pečovatelek otřásla Británií i Itálií

V italské Lombardii se zabila 34letá zdravotní sestra poté, co byla pozitivně testována na koronavirus a obávala se, že infikovala ostatní, napsal server Mail Online. V Londýně pak nalezli bez známek života 20letou pracovnici nemocnice, kde v jediný den podlehlo nákaze kronavirem 8 lidí. Pravděpodobně se předávkovala léky. Její úmrtí je podle The Mirror dáváno do souvislosti s obrovským psychickým tlakem, kterému čelí personál nemocnic.

Sebevražda po práci v první linii

„Bolest a zděšení,“ tak reagovala italská ferderace sester The National Federation of Nurses of Italy na smrt 34leté zdravotní sestry Daniely Trezzi. Príběh popsal server Mail Online. Mladá žena pracovala v nemocnici v Lombardii, která je jednou z pandemií nejhůře postižených oblastí. Byla doslova v první linii, a to na jednotce intenzivní péče v nemocnici San Gerardo v Monze, nedaleko Milána.

Když se u ní projevily příznaky nemoci COVID-19, musela do domácí karantény. Testy následně nákazu potrvdily. Generální ředitel nemocnice San Gerardo Mario Alparone uvedl, že Daniela byla v karanténě od 10. března a že „nebyla pod dohledem“. Podle tamních médií je její smrt ještě dále v šetření. Profesní federece ale potvrdila, že sestra trpěla „silným stresem“ z toho, že zatímco pomáhala dostat nemoc pod kontrolu, ještě sama nakazila další lidi.

Daniela možná nebyla první takovou obětí The National Federation of Nurses of Italy také zmínila, že „k podobné epizodě došlo před týdnem v Benátkách, ze stejných důvodů.“

Předávkování zaměstnankyně King's College Hospital

Jak napsal The Mirror, předpokládá se, že 20letá žena pracovala na jednotce intenzivní péče v King's College Hospital v jižním Londýně, kde krátce před jejím činem zemřelo 8 pacientů na koronavirus. Když ji v podnělí odpoledne objevili kolegové bezvládnou, už nereagovala na žádné podněty a následné pokusy o její záchranu selhaly. Mluvčí nemocnice ovšem nepotvrdil, že šlo přímo o zdravotní sestru z JIP. Uvedl pouze, že šlo o zaměstnankyni a požádal média o respektování soukromí její rodiny. Dodal, že King's College Hospital nabízí rodině mladé ženy pomoc a podporu.

Tagy: