CNN Prima News sebevraždy

sebevraždy

Výpis příspěvků ke štítku „sebevraždy“

Psycholog: Sebevrazi jsou oběťmi covidu i vlády. Ohrožení jsou mladí, senioři a ženy

18. března 2021 07:22

Nejohroženějšími sebevraždou jsou nyní adolescenti, senioři a ženy, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN prima NEWS psycholog a psychoterapeut Daniel Štrobl. Podle něj si lidé sahají na život ze třech důvodů. První je strach z koronaviru, druhý sociální izolace a třetí ekonomické důvody. Kněz a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Orko Vácha apeloval, ať se lidé s depresí nebojí vyhledat lékaře.

Japonci v pandemii trpí. Víc jich spáchalo sebevraždu, než zemřelo na covid

30. listopadu 2020 07:01

Japonka Eriko Kobayasiová se čtyřikrát pokusila o sebevraždu, poprvé ve dvaadvaceti letech. Tehdy pracovala ve vydavatelství, plat jí ale nestačil na nájem nebo nákup. „Byla jsem opravdu chudá,“ řekla Kobayashiová, která po pokusu o sebevraždu ležela tři dny v bezvědomí v nemocnici. Nyní je jí třiačtyřicet a o problémech s duševním zdravím napsala několik knih. Kvůli pandemii koronaviru se jí vrací stres, který dříve zažívala. Podobně je na tom mnoho dalších, páchají sebevraždy a myslí i na vraždy členů rodiny, jak popisuje CNN.

V Česku přibývá sebevražd. Může za to nejistota kvůli koronaviru i sychravé počasí

4. listopadu 2020 17:37

V posledních měsících v Česku přibývá sebevražd. Psychický stav lidí ovlivňuje především nejistota, strach, izolace a negativní informace často spojené s pandemií koronaviru, do toho sychravé počasí a málo slunečních paprsků. Pokud se k nim navíc přidá ztráta zaměstnání, nebo úmrtí blízkého člověka, mohou vyústit v tragické rozhodnutí.

Třikrát více lidí letos myslelo na sebevraždu. Může za to koronavirus

1. září 2020 06:44

Koronavirová pandemie a opatření, které s ní souvisí, představují obrovský nápor na naši psychiku. Odborníci upozorňují na to, že přibývá lidí s úzkostmi, depresemi i sebevražednými myšlenkami. Jen v období karantény vzrostl počet pacientů v psychiatrických ambulancích o 20 % a v porovnání s daty z epidemicky normálních let až třikrát více lidí myslelo na sebevraždu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl profesor psychiatrie Pavel Mohr.

Sebevražd v Česku přibývá. Vláda chce snížit jejich počet o třetinu

4. srpna 2020 05:21

Každý den spáchají v České republice sebevraždu přibližně čtyři lidé. „Došlo k nárůstu počtu sebevražd,“ připustil před časem i premiér Andrej Babiš (ANO). Situaci zhoršila i koronavirová pandemie, lidé se obávali o své zdraví či práci. Kabinet chce do budoucna snížit počet sebevražd až o třetinu, počítají s tím Národní akční plán pro duševní zdraví a akční plán pro prevence sebevražd.

Hlavní zprávy v 18.55: Exkluzivní rozhovor s matkou Josefa Kuči

2. července 2020 16:02
Aktualizováno

Josef Kuča, který loni v Lounech surově utýral tříletého syna své partnerky, zemřel ve věznici. Reportéři CNN Prima NEWS mluvili s jeho matkou, která nevěří, že by si vzal život sám. Exkluzivní rozhovor s matkou poskytneme na Primě a CNN Prima NEWS v Hlavních zprávách v 18:55 — dnes s Klárou Doležalovou a Karlem Voříškem.