Sledujte záběry ze zásahu policie proti pirátovi silnic na Jižní spojce

Drsný policejní zákrok na Jižní spojce

Na Jižní spojce se policisté snažili všemi dostupnými prostředky zastavit řidiče, který jim ujížděl v kradeném autě. Řidič údajně ujížděl ve směru od Prahy 5 na Prahu 9 a opakovaně neuposlechl výzvy k zastavení. Nakonec ho zastavily až policejní zbraně a další donucovací prostředky.

„Dotyčný nedbal pokynu policistů ani v okamžiku, kdy na něj v prostoru benzínové čerpací stanice mířili zbraněmi. Místo aby uposlechl výzev, najízděl autem na policisty a posléze pokračoval tím způsobem, že vjel na Jižní spojku do protisměru a snažil se policejním hlídkám ujet,“ komentuje mluvčí policie Mgr. Andrea Zoulová.

Podle prvních potvrzených zpráv mělo dojít pouze k poranění několika osob. Jak můžete vidět ve videu, řidič byl velmi agresivní a nevypadá to, že by mu záleželo na tom, kolik lidí svým stylem jízdy zraní. U jednoho ze zraněných pak došlo při převozu ke zdravotním komplikacím, způsobeným pravděpodobně důsledkem dopravní nehody.

Zraněný byl i sám pirát silnic. Po jeho dopadení se policisté dozvěděli, že jde o 44letého muže, který je v pátrání a už dvakrát mu bylo zakázáno sedat za volant. Když mu chtěli policisté provést dechovou zkoušku, odmítl. Stěžejní tak pro policii budou výsledky krevních testů po následném lékařském vyšetření v nemocnici.

Tagy: