cesta

Výpis příspěvků ke štítku „cesta“

Nejdražší let na světě trvá méně než 80 vteřin. Záběry nezvyklé cesty jsou hitem

17. července 2022 12:35

Média obletělo video, které zachycuje zřejmě nejkratší let na světě. Letadlo mezi dvěma Orknejskými ostrovy, které patří Skotsku, urazí vzdálenost 2,7 kilometrů. Cesta trvající méně než 80 vteřin stojí 17 liber (necelých 500 korun), což z ní činí nejdražší komerční let. Osmimístný letoun převáží obyvatele dvakrát denně.

Překvapivá návštěva ze Západu? Chladný Macron, Scholz a Draghi jednali v Kyjevě

16. června 2022 13:48
Aktualizováno

Zástupci Ukrajiny ve čtvrtek předali představitelům Francie, Německa, Itálie a Rumunska návrhy na další sankce proti Rusku. Čtveřice evropských lídrů jednala v Kyjevě s ukrajinskou hlavou státu, navštívila rovněž město Irpiň, v němž podle ukrajinských představitelů za dřívější ruské okupace zemřely stovky civilistů. Všichni podpořili návrh, aby Ukrajina získala postavení kandidáta na členství v EU. Pro leckoho jde o velmi překvapivou návštěvu. Německo s Francií a částečně i Itálií jsou často kritizovány za poměrně chladný přístup k otázce války na Ukrajině.

Ukažme jasnou podporu. Ministr zahraničí Lipavský opět navštíví Ukrajinu

15. června 2022 12:55

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se v červenci chystá opět na Ukrajinu. Chce ukázat jasnou podporu České republiky zemi napadené Ruskem a hovořit se svým tamním protějškem Dmytrem Kulebou o další možné pomoci. Lipavský to uvedl po projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k českému Parlamentu. Na cestu dříve upozornily Blesk a Česká televize.

Kdo nejel do Kyjeva, jako by nebyl. Střídají se jako na orloji, kritizuje Hrnčíř z SPD

14. dubna 2022 14:23

Další cestu českých politiků do Kyjeva ve Zprávách Plus ostře zkritizoval poslanec Jan Hrnčíř z SPD. Na Ukrajině se podle něj politici střídají jako na orloji. Přitom by Ukrajině podle Hrnčíře stačila pomoc, kterou jí Česko posílá. Europoslanec Tomáš Zdechovský cestu politiků do Kyjeva hájil, výjezd předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a dalších ale poté zlehčil a nazval ji politickou turistikou.

Vystrčil je na návštěvě Ukrajiny. Doprovází ho senátoři Fischer a Růžička

14. dubna 2022 07:02
Aktualizováno

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ve čtvrtek navštívil Ukrajinu, která od konce února čelí ruské invazi. Do Kyjeva dorazil dopoledne vlakem spolu s maršálkem polské horní komory Tomaszem Grodzkým. V delegaci jsou i místopředseda Senátu Jiří Růžička (TOP 09), šéf senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nezávislý) a další polští senátoři. Zákonodárci obou zemí přijeli na pozvání předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslana Stefančuka. Misi podpořil premiér Petr Fiala (ODS), podle něhož je třeba pokračovat v projevech podpory Ukrajině.

Německý prezident chtěl navštívit Zelenského, ten to odmítl. Místo něj zve Kyjev Scholze

12. dubna 2022 22:27

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier při úterní návštěvě Varšavy připustil, že není vítán v Kyjevě. Potvrdil přitom předchozí informace médií, že se chystal ukrajinskou metropoli navštívit. Polský prezident Andrzej Duda, s nímž se v úterý Steinmeier setkal, v uplynulých dnech podle německého prezidenta inicioval společnou cestu do Kyjeva, a to i s prezidenty tří pobaltských zemí – Litvy, Lotyšska a Estonska. Kyjev naopak na návštěvu zve německého kancléře Olafa Scholze.

Pojede papež do Kyjeva? Putina označil za potentáta v zajetí nacionalismu

2. dubna 2022 13:20

Papež František zvažuje, že navštíví Kyjev. „Ano, je to možné,“ řekl v sobotu novinářům v letadle cestou na Maltu. Podrobnosti podle agentury Reuters neuvedl. V projevu na Maltě, kde je na dvoudenní návštěvě, v sobotu ruského prezidenta Vladimira Putina nepřímo označil za potentáta v zajetí nacionalistických zájmů, který podněcuje konflikty. Mluvil o stínech války přicházejících z Východu.