cesta

Výpis příspěvků ke štítku „cesta“

Lipavský do Izraele nemusel, tvrdí opozice. Skopeček: Je mi šoufl, že z toho dělají politiku

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dopravil ve středu z Izraele domů 34 Čechů, kteří uvízli ve válkou zmítané zemi a žádali o pomoc. Podle opozice však tento krok učinil až pod tlakem. „To se mělo dít okamžitě,“ uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. „Dělat politiku z toho, že se lidé vracejí z Izraele domů? Je mi z toho trošičku šoufl,“ reagoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS).

Pavel v OSN vyzve k další podpoře Ukrajiny. Nedělám si iluze, ale každý krůček má smysl, řekl

Hlavním tématem mého projevu bude odsouzení ruské agrese a apel na pokračování v podpoře Ukrajiny. Českým novinářům to na návštěvě v New Yorku řekl prezident Petr Pavel. Ten v úterý večer místního času (ve středu kolem 1:00 SELČ) promluví před Valným shromážděním OSN. Už při pondělní schůzce s předsedou Valného shromáždění Dennisem Francisem Pavel zdůraznil, že ruský vojenský vpád do sousední země je pošlapáním Charty OSN.

Chceme si vybudovat renomé. Rozhodně nejedeme poznávat, hájil Rakušan cestu do Afriky

Rozhodně nejedeme do Afriky poznávat, chceme vybudovat renomé České republiky a posilovat pozici EU v tomto regionu. Novinářům to před odletem na kbelském letišti řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten se ve čtvrtek ráno vydal na desetidenní zahraniční cestu, při níž navštíví postupně Senegal, Ghanu a Rwandu. Doprovázet ho budou lékaři i podnikatelská delegace. Podle Rakušana budou hlavní náplní programu humanitární projekty. Mezi další agendy má patřit migrace, bezpečnost i byznys.