Stovky hráčů se zúčastnily smutečního průvodu v on-line hře Final Fantasy. Koronaviru podlehl jeden z nich

Přátelé postavy známé jako Ferne Le'roy zorganizovali on-line pohřeb, když její lidský hráč zemřel na onemocnění COVID-19. Průvod začal uprostřed noci a procházel různými zeměmi. Truchlící se sešli v pouštním městě Ul'dah na herním serveru Zalera.

K hráčům se přidali i ti, kteří znali Ferneho hráče jako alternativní postavu - Poppy Rose - na serveru Coeur. Skupinu podle obrázků ze hry tvořily stovky postav, které byly oblečeny ve smuteční černé.

A počet postav, které se k pohřebnímu průvodu přidaly, šokoval i samotné hráče. Někteří on-line smuteční událost komentovali na Twitteru.

Jeden napsal: „Komunita #FFXIV mě nikdy nepřestane udivovat. Taková obrovská účast a projev úcty, společenství a kamarádství v této vzpomínkové bohoslužbě. Moje vzdálenost pohledu nedokázala zvládnout tolik lidí! Nechť padlý hráč odpočívá v míru, má soustrast všem zúčastněným. Buďte v bezpečí, všichni! “

Jiný napsal: „Bylo to poprvé, co jsem něco takového zažil.“

Průvod začal uprostřed noci a procházel různými zeměmi, včetně zalesněných oblastí centrálního pláště na sever od pouště. Cesta trvala asi půl hodiny. Průvod skončil pod Strážným stromem, svatým místem v lesích.

Pohřební průvod Final Fantasy přišel zhruba měsíc poté, co skupina japonských školních dětí uspořádala promoce v Minecraftu. Slavnostní zakončení studia bylo totiž kvůli koronaviru zrušené.

Final Fantasy je japonská sci-fi a franšíza, která se zaměřuje na videohry s hraním rolí. Je jednou z nejprodávanějších.

Tagy: