VIDEO: Bouře v Itálii způsobila obrovské škody. Vítr zabil ženu v autě

Vítr v Itálii převrátil auto, žena v něm zemřela

Vítr převrátil v Itálii auto. Řidička neměla šanci přežít. ZDROJ: AP

Severní a střední Itálii, Rakousko a Slovinsko zasáhly o víkendu silné bouře doprovázené poryvy větru. Země hlásí nejméně čtyři oběti. Agentura AP zveřejnila záběry z okolí Říma, kde zemřela žena v autě.

Bouře a silný vítr zasáhly i pobřežní italské město Fiumicino nedaleko Říma. Poryvy způsobily velké škody na řadě domů a obchodů. V nedalekém Focene zemřela 27letá žena, když její auto převrátil vítr. Jak je vidět na záběrech agentury AP, celé jej zdemoloval. Podle zpravodajské agentury ANSA byla žena právě na cestě, když přišla bouře. Zastavila se u benzínové stanice, ale tornádo převrátilo auto, než se mohla dostat do bezpečí.

V Římě museli hasiči evakuovat obyvatele jednoho z domů, když voda zatopila sklep budovy. Záplavy také narušily provoz metra, kvůli vodě v tunelech musely být dočasně uzavřeny dvě stanice.

Bouře si vyžádala i další oběti. V nemocnici v Bolzanu zemřela žena z Norska. Během horského závodu v Alto Adige ji zasáhl blesk. Utonulého muže našli v potoce v toskánském Arezzu. Jeho vůz zřejmě vzala voda. Jednu oběť hlásí i Slovinsko.

Tagy: