VIDEO: Deštníkem proti policejním štítům! V Hongkongu pokračují protesty

Deštníkem proti policejním štítům

Deštníkem proti policejním štítům ZDROJ:AP

Protivládní demonstranti se v sobotu střetli s policií poblíž vlakového nádraží Tuen Mun v hongkongských ulicích. Proti zbraním policistů se lidé postavili se symbolem protestů - obyčejnými deštníky. Podívejte se na záběry agentury AP.

Stovky lidí přišly před policejní kordony z nedalekého parku Tuen Mun s mnoha deštníky - jedním z neoficiálních znaků protestního hnutí. Na záběrech je vidět, jak se starší muž střetl s policisty. Když jej další demonstrant vytáhl zpoza policejního zátarasu, muž deštníkem bušil do policejních štítů. Ostatní se jej snažili uklidňovat a odtáhnout do bezpečí.

Oficiálním smyslem protestu byla tentokrát snaha upozornit na policejní zákaz veřejné produkce tzv. „Zpívajícím ženám" z pevninské Číny, které hlasitě zpívají v parku za peníze. Připojili se však také prodemokratičtí demonstranti, někteří zpívali americkou státní hymnu a při chůzi drželi americké vlajky.

Začátkem září protestující vyzvali prezidenta USA Donalda Trumpa, aby jim pomohl „osvobodit“ je od čínské vlády, píše agentura AP.

V Hongkongu se konají masové protivládní demonstrace už od června. Lidé začali původně protestovat proti návrhu zákona o vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Číny, jehož schvalování už správkyně Hongkongu Carrie Lamová slíbila stáhnout.

Tagy: