reklama
CNN Prima News Hongkong

Hongkong

Výpis příspěvků ke štítku „Hongkong“

Jackie Chan chce být komunistou. Je to skvělá strana, chválí herec původem z Hongkongu

Známý herec Jackie Chan se chce stát komunistou. Řekl to při zdravici členům Čínské komunistické strany. Stranu označil za skvělou, plní podle něj své sliby. Sám přitom pochází z Hongkongu, který je čínským autonomním územím, kde komunisté neměli tak velký vliv. Komunistický režim sídlící v Pekingu ale v posledních letech od politiky „jedna země, dva systémy“ ustupuje, v Hongkongu proto sílí represe.

Čína posiluje nadvládu nad Hongkongem. Protesty EU a USA nebyly nic platné

Čínský parlament ve čtvrtek podle očekávání odhlasoval návrh změny volebního systému v Hongkongu, která posílí nadvládu Pekingu nad tímto územím. Bez ohledu na předchozí kritiku ze strany západních vlád návrh potvrdilo 2 895 přítomných členů čínského shromáždění. Evropská unie v reakci na „další porušení“ autonomie Hongkongu pohrozila blíže nespecifikovanými kroky.

Petříček kritizuje zatčení aktivistů v Hongkongu, čínské ambasádě se to nelíbí

Česká republika podporuje výzvu Evropské unie k propuštění prodemokratických aktivistů zatčených v Hongkongu, uvedl v pátek na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čína vyzývá k respektování své svrchovanosti a odmítá zasahování do svých vnitřních záležitostí, reagovala čínská ambasáda v Praze. Petříčka nejmenovala, uvedla, že jde o reakci na vyjádření „českého funkcionáře“.

Americká demokracie kulhá na obě nohy. Rusko a Čína nešetří sarkasmem směrem k USA

Čína, Rusko, Írán či Venezuela využily nepokoje ve Washingtonu, aby připomněly Spojeným státům jejich někdejší výroky o demokracii na adresu jiných zemí. Zaznívají hlasy odkazující na agresivní zahraniční politiku USA a jejich prosazování demokracie v zámoří. Objevily se sarkastická srovnání s protesty na kyjevském Majdanu nebo v Hongkongu.

reklama