CNN Prima News Hongkong

Hongkong

Výpis příspěvků ke štítku „Hongkong“

Obří průšvih Applu. Čína prolomila zabezpečení, zabránila rozesílání dat a získala e-maily

Společnost Apple řeší nečekaný průlom jejího zabezpečení. Čínská technologická společnost Wangshendongjian Technology totiž podle tamního ministerstva spravedlnosti dokázala projít skrz šifrování oblíbené služby AirDrop určené k bezdrátovému sdílení fotografií či souborů na krátkou vzdálenost. Službu měli v nedávné době využívat protestující proti čínské komunistické vládě.

Hotovost? Ne, díky, plaťte jen kartou. V zahraničí jsou bankovky pasé, v Česku je to naopak

Zahraniční turisté ve velkých českých městech se nestačí divit. Nejeden podnik otočil zostra kormidlem a přestal přijímat bezhotovostní platby. Řada lidí, která cestovala po republice s lehkou peněženkou, musí nyní vybírat hotovost v bankomatech, jinak mají smůlu. V Evropě i jiných částech světa je přitom trend opačný – kde to jde, tam se zavádí platby kartou či chytrými zařízeními. V řadě evropských metropolí je hotovost úplně pasé, kartou se dá pohodlně platit také na Novém Zélandě či v Kolumbii. Na bezkontaktní transakce naskakuje také Japonsko, které historicky patřilo k „hotovostním baštám“.

Hvězdnou zpěvačku dohnaly deprese k sebevraždě. Její démoni byli silnější, truchlí rodina

Ve věku 48 let zemřela zpěvačka a skladatelka Coco Leeová. Stalo se tak poté, co se americká umělkyně, která se narodila v Hongkongu, o víkendu pokusila o sebevraždu. Leeová vydala za svůj život 18 studiových alb. Proslavila se mimo jiné nazpíváním ústřední melodie v kultovním animovaném filmu Legenda o Mulan. V mandarínské verzi rovněž propůjčila svůj hlas hlavní postavě.

Tvrdá razie při pietě za masakr v Pekingu. Policie v Hongkongu zatýkala za svíce i divadlo

Hongkongská policie zadržela o víkendu řadu lidí účastnících se akcí, které připomínají krvavé potlačení demonstrací na náměstí Nebeského klidu v roce 1989. Ve městě, které spadá pod čínskou správu, byla zároveň v souvislosti s výročím posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech je ale místní úřady potlačují.

Záběry hrůzy na bungee jumpingu: Muže vystrčili, když se přetrhlo lano, byl už v bezvědomí

O vskutku hororovém zážitku může vyprávět 39letý turista Mike z Hongkongu. Ten se během své dovolené v thajském Pattayi rozhodl vyzkoušet adrenalinový bungee jumping. Osudným se mu však mohlo stát lano, které měl omotané kolem nohou – na záběrech dokumentujících nebezpečnou situaci je jasně vidět, jaký kousek nad vodní hladinou se přetrhlo. Nakonec skončil s četnými zraněními v nemocnici. Informuje o tom zpravodajský web Daily Mail s tím, že další rána přišla pro Mikea později, když se dozvěděl o návrhu zábavního parku na odškodné – jako nefér ho odmítl.