CNN Prima News Hongkong

Hongkong

Výpis příspěvků ke štítku „Hongkong“

Očekávaný sjezd v Číně: Ťin-pching mluvil o armádě, 50krát zmínil slovo bezpečnost

16. října 2022 16:18

V Číně započal 20. sjezd komunistické strany, jehož vrcholem má být prodloužení vlády prezidenta Si Ťin-pchinga o další funkční období. Právě nedělní projev šéfa Pekingu byl první důležitou součástí sjezdu. Ťin-pching v něm mluvil o Tchaj-wanu, Hongkongu, covidu i budování armády. Podle expertů projev Ťin-pchinga ilustruje, že Čína nadále směřuje k většímu autoritářství.

Kolik si vydělají sportovci za olympijské medaile? Česko patří mezi nejštědřejší

12. února 2022 05:42

Zimní hry v Pekingu mohou nejvíce změnit život hongkongským sportovcům. Čistě teoreticky. Šance, že někdo z tříčlenné výpravy ukořistí zlato a shrábne 13,6 milionu korun za zlato, prakticky neexistuje. To Ester Ledecká už má jeden nejcennější kov v kapse a na odměnách od Národní sportovní agentury si vydělá 2,4 milionu. To je sice oproti hongkongské odměně málo, ale v celoolympijském měřítku velký nadprůměr.

Hitler také těžil z olympiády v Berlíně 1936, srovnává německý politik hry v Pekingu

4. února 2022 20:46

Dlouhodobě a tvrdě kritizuje pořádání právě zahájených zimních olympijských her v Číně, stejně jako přidělení fotbalového mistrovství světa Kataru. Německý poslanec vládní strany FDP Peter Heidt v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přirovnává počínání těchto autokratických režimů s Hitlerovým postupem v roce 1936, který také těžil z organizace olympijských her v Berlíně.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

25. ledna 2022 09:19

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.