reklama
CNN Prima News Hongkong

Hongkong

Výpis příspěvků ke štítku „Hongkong“

Světem se šíří nová varianta koronaviru. Obsahuje 32 mutací a zřejmě obchází imunitu

25. listopadu 2021 21:31

V Africe se objevila nová varianta koronaviru, která v sobě nashromáždila už 32 mutací. Vědci ji poprvé lokalizovali v Botswaně, případy nákazy hlásí také Jihoafrická republika. O povaze nové varianty B.1.1.529 se zatím přiliš neví, podle dosavadních informací je možné, že pokročile zmutovaný virus snáze obejde imunitní systém.

Krčméry: Na koronaviry se umíralo i do 12 hodin. První týden zemřela půlka nakažených

27. října 2021 11:38

Nenacházíme se v další vlně, ale už ve třetí pandemii koronaviru. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog a hlavní tvář boje proti covidu u našich východních sousedů Vladimír Krčméry. Odborník na tropické nemoci mimo jiné porovnává jednotlivé mutace, které se ve světě rozšířily, a připomíná také pandemii SARS. Tu zažil před lety v Hongkongu a popisuje, kterak tehdy pacienti onemocněli a posléze umřeli nevídanou rychlostí.

Kolabující China Evergrande má převzít Hopson Development. Firma dluží 6,7 bilionu korun

4. října 2021 09:44

Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard korun), uvedl státní list Global Times. Zpráva přišla poté, co v pondělí obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.

Jackie Chan chce být komunistou. Je to skvělá strana, chválí herec původem z Hongkongu

14. července 2021 08:11

Známý herec Jackie Chan se chce stát komunistou. Řekl to při zdravici členům Čínské komunistické strany. Stranu označil za skvělou, plní podle něj své sliby. Sám přitom pochází z Hongkongu, který je čínským autonomním územím, kde komunisté neměli tak velký vliv. Komunistický režim sídlící v Pekingu ale v posledních letech od politiky „jedna země, dva systémy“ ustupuje, v Hongkongu proto sílí represe.

V přístavu v Hongkongu propukl požár. Plameny zasáhly šestnáct lodí, deset potopily

27. června 2021 13:09

V přístavu v Hongkongu v neděli brzy ráno propukl požár, oheň se šířil zejména přes plné palivové nádrže kotvících lodí. Než se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, zasáhl oheň šestnáct lodí, deset se jich potopilo. Jeden člověk se nadýchal zplodin a byl převezen do nemocnice. Příčiny požáru zatím nejsou jasné, napsala agentura Reuters.

New York, Londýn ani Dubaj. Které město je nejdražší pro život a co Praha?

24. června 2021 05:58

Přemýšlíte, že byste na nějaký čas vytáhli paty z České republiky a hledáte vhodné místo pro život? Pak byste se měli vyhnout městům, kde je živobytí nejnákladnější. Překvapivě mezi ně nepatří Londýn ani New York. Nejdražší města najdeme v Asi a ve Švýcarsku, vyplývá z aktuálního žebříčku analytické a poradenské společnosti Mercer.

Čína posiluje nadvládu nad Hongkongem. Protesty EU a USA nebyly nic platné

12. března 2021 10:15

Čínský parlament ve čtvrtek podle očekávání odhlasoval návrh změny volebního systému v Hongkongu, která posílí nadvládu Pekingu nad tímto územím. Bez ohledu na předchozí kritiku ze strany západních vlád návrh potvrdilo 2 895 přítomných členů čínského shromáždění. Evropská unie v reakci na „další porušení“ autonomie Hongkongu pohrozila blíže nespecifikovanými kroky.

reklama