VIDEO: Dívka vyhazuje do výšky pejska! Další to točí a mají z toho velkou legraci

Dívka si házela s pejskem

Dívka si házela s pejskem (Zdroj: Instagram)

Na sociální síti Instagram se objevilo video, na kterém si mladá dívka pohazuje s pejskem. Vyhazuje ho do výšky a zkouší, kolikrát se ve vzduchu otočí! Další vše natáčí mobilem a mají z toho legraci. Požádali jsme o komentář veterináře, zda-li se tak dobře při tom bavil i čtyřnohý domácí mazlíček.

Dívka si možná vzápětí uvědomila, že její počínání není zrovna košer a video z Instagramu smazala. Pozorní lidé odsuzující podobné chování ke zvířatům video stačili stáhnout a poslali nám jej.

Obrátili jsme se na veterináře, aby nám řekl, co dívka mohla svým jednáním pejskovi způsobit a zda už se nejedná i o týrání. "Toto je jeden z hrozných, odstrašujících, ale bohužel i velice častých případů, kdy už se v onu chvíli mladá slečna dle mého názoru dopouští týrání zvířete. Jedná se o situaci, kdy v mnohých rodinách pes simuluje roli zábavy, hračky, možná malého dítěte. Slečna si evidentně neuvědomuje, že psa tímto vystavuje extrémnímu stresu. Situaci, na kterou ho předem nepřipraví a která je mu absolutně cizí. Nejen, že pes pak může reagovat nečekaně - i agresí, může dojít i ke kolapsovým stavům, vyvolání vnitřního poranění, epileptických záchvatů a u tohoto plemene pak především, pokud dobře sleduji, mělo by jít o čivavu nebo jejího křížence, k velice vážnému i trvalému poškození mozku."

Aniž by si to dívky uvědomovaly, způsobovaly trauma i druhému pejskovi. "Z reakcí druhého zvířete je také vidět extrémní nejistota, kdy neví, jakou pozici ve smečce má zaujmout. Je to pro něj podobné, jako kdyby jeden člen smečky brutálně napadl druhého. Tyto situace a jim podobné, mnohdy skryté, jsou skutečně jednou z nejčastějších forem týrání domácích zvířat. A nemusí vždy jít o fyzické ataky," potvrdil nám po zhlédnutí videa MVDr. Pavel Vokrouhlík, veterinární lékař a majitel Veterinární kliniky Na Zdaboři v Příbrami.

Tagy: