CNN Prima News veterinář

veterinář

Výpis příspěvků ke štítku „veterinář“

Ve Vrbové stáji zachraňují týraná zvířata. Finance na nutnou péči docházejí, prosí o pomoc

Spolek Vrbová stáj je neziskovou organizací, která má za cíl zachraňovat zvířata z nevhodných podmínek a pomoci jim v návratu zpět do života. Péči poskytuje zejména týraným nebo zanedbávaným koním a psům, dočasný domov ve stáji ale nacházejí i další domácí zvířata. Péče o čtyřnohé svěřence je však finančně nákladná a úspory docházejí. S žádostí o pomoc se proto obrací na veřejnost.

Čeští zemědělci v problémech. Veterinářů pro hospodářská zvířata je akutní nedostatek

Chovatelé krav, ovcí a třeba i koní se potýkají s nedostatkem zvěrolékařů. Mladí absolventi veterinární univerzity se podle Komory veterinárních lékařů raději věnují malým zvířatům, než aby se umazali ve stájích, kravínech a chlévech. Ministerstvo zemědělství proto chovatelům po absolvování školení umožňuje, aby dělali některé veterinární úkony sami.

Krutý osud bezdomovkyně Dagmar. Po smrti manžela přichází i o milovaného Rexe a prosí o pomoc

Přestal žrát a stěží se napije vody. „Poprosila jsem paní z útulku, aby se na Rexe podívala. Vzala nás k veterináři, je to rakovina, nádor na slezině velký jako pěst. Doporučili mi psa utratit,“ svěřuje se 50letá Dagmar Paláková z Ostravy, která žije v garáži. S kočkami, andulkami a deset roků i s Rexem. „Bez psa si to v garáži neumím představit, tak už radši sháním štěně. V útulku ale žádné nemají.“

Na Litoměřicku uhynulo sto tisíc slepic s ptačí chřipkou. Další budou zlikvidovány

Ve velkochovu v Libotenicích na Litoměřicku, kde se minulý týden potvrdilo ohnisko ptačí chřipky, přes svátky uhynulo více než sto tisíc nosnic. V halách se ještě minulý týden nacházelo 188 tisíc kusů drůbeže. S likvidací zbývajících ptáků začnou veterináři v úterý, několik dní se čekalo na dodávku oxidu uhličitého, kterým se slepice utrácejí. Zničit je třeba také 600 tisíc vajec, řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. V chovu zjistili subtyp choroby H5N1 potenciálně přenosný na člověka.