VIDEO: Na festivalu se podávalo nejhnusnější jídlo na světě!

Na festivalu se podávalo nejhnusnější jídlo na světě!

Na festivalu se podávalo nejhnusnější jídlo na světě!

Čtvrtý ročník Extrem Food Festivalu se uskutečnil třetí zářijovou sobotu v prostorách olomouckého letního kina. Letos přinesl festival podle pořadatele Pavla Pichlera ještě extrémnější pokrmy než v minulých ročnících. Návštěvníci mohli ochutnat hada, hmyz nebo kuřecí pařáty. A taky se soutěžilo!

Pět jedlíků se v Olomouci na Extrem food festivalu utkalo v boji o co nejrychlejší spořádání nejsmradlavějšího pokrmu na světě. Tím je podle odborníků na světovou gastronomii ryba zvaná surstrümming. Jde o zkvašeného sledě s velmi intenzivním zápachem.

Na festival dorazil i nejslavnější český jedlík Jaroslav Němec, který nemá aktuálně konkurenci. Vyhrává jednu soutěž za druhou - a zvítězil i v Olomouci! Kdo by čekal cvalíka, bude překvapený. Jaroslav si udržuje figuru, váží jen kolem 90 kilogramů. A přitom někdy stihne i dva festivaly za den! Nedávno na FOOD festivalu v Příbrami spořádal v časovém limitu osm obřích kynutých knedlíků a zapil sklenkou mléka. Vzápětí odjel do jižních Čech, kde zvítězil v pojídání hamburgerů.

Doprovodný program nabídne cestovatelské přednášky, soutěže v pojídání švédského rybího pokrmu surströmming nebo v pití pikantního piva. Mezi soutěžícími se objevila Petra Hrabalová. Podívejte se na reportáž z festivalu.

Tagy: