VIDEO: Na Strakonické o víkendu odpálí most! Přípravy finišují

Na Strakonické odpálí o víkendu most

Na Strakonické odpálí o víkendu most

Demolice mostu a stavba nového si vyžádají dopravní omezení. Už nyní je most uzavřen a nesmí se přes něj přejíždět. Jsou zataraseny i odstavné pruhy na D4, jak je vidět na záběrech. V sobotu 30. listopadu v poledne se bude projíždět pouze jedním pruhem v každém směru, v 18 hodin se pak Strakonická uzavře v obou směrech. Na exploze, které most strhnou, má pak dojít v noci. 

Objízdná trasa bude vedena v jednom směru přes Lipence a v druhém přes Zbraslav. Demolici nosných prvků stávajícího mostu TSK naplánovala na nezbytně nutnou dobu. Vše bylo konzultováno i s Ředitelstvím silnic a dálnic.

V neděle 1. prosince se od 10. hodiny dopolední jednopruhový provoz v každém směru na Strakonickou opět vrátí. Odpoledne by řidiči měli projet zcela bez omezení, pokud nenastanou nějaké komplikace.

Při samotné přestavbě mostu dělníci zdemolují všechny jeho původní části kromě základů pilířů. Na nich by měla vyrůst nová trámová konstrukce. Při pracech musí postupovat s největší opatrností. V místě vedou optické kabely soukromých firem, které budou z pravé římsy mostu přeloženy do podvrtu pod Strakonickou. Stavba nového mostu potrvá do příštího srpna.

Tagy: