CNN Prima News demolice

demolice

Výpis příspěvků ke štítku „demolice“

Šílenství před Ligou mistrů: Fanoušci Frankfurtu demolovali auta a bary, policie nestačila

15. března 2023 21:19

Před večerní odvetou Ligy mistrů mezi fotbalisty Neapole a Frankfurtu došlo v centru italského města k výtržnostem fanoušků. Příznivci Eintrachtu, kteří do Neapole přicestovali i bez vstupenek, se střetli s policií a při potyčkách podle italského listu Corriere dello Sport zapalovali auta a demolovali vybavení barů a restaurací. Do akce byla nasazena zásahová jednotka.

Zdemolovat „srdce brněnského sportu“? Byty tu nechceme, říkají místní. Švancara hrozí žalobou

14. března 2023 22:32

Historicky možná nejvýznamnější fotbalový stadion na Moravě by měl jít k zemi. Takové jsou zatím neoficiální plány se stadionem Za Lužánkami. Město Brno přitom zvažuje i jiná než sportovní využití areálu. To pobuřuje podporovatele bývalého fotbalisty Petra Švancary, který se už roky snaží stadion zachovat. Ve hře je i možnost podání žaloby.

Staré nádraží v Krušných horách čekala demolice. Teď tam lze spát ve vagónu, zájem je obrovský

24. února 2023 11:53

Stačilo málo a budova bývalého nádraží v Kovářské v Krušných horách už nestála. Správa železnic, které patřila, se ji totiž rozhodla strhnout. V úplně poslední chvíli se ale o slovo přihlásili manželé Macháčkovi, kteří si budovu zamilovali, koupili ji a začali opravovat. A aby si na to všechno vydělali, přišli se zajímavým nápadem. Staré vyřazené vagony přeměnili na stylové ubytování.

V pražských Vršovicích se utrhl svah s dvoupodlažním domem. Zničených je i několik aut

14. února 2023 07:53
Aktualizováno

V ulici Na Královce v pražských Vršovicích se v noci na úterý utrhl svah s dvoupodlažní neobydlenou budovou určenou k demolici. Dolů se sesunula také tři auta. V budově zřejmě nikdo nebyl. Podle geotechnika, který místo prozkoumal, další sesuv nehrozí, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Část ulice Na Královce však zůstává preventivně uzavřená, dodal.

V Letech začala demolice vepřína, potrvá tři měsíce. Místo něj bude stát pomník

25. července 2022 13:18

V Letech na Písecku v pondělí začala demolice bývalého vepřína, který stál na místě koncentračního romského tábora z druhé světové války. Vznikne zde Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách za více než 100 milionů korun. Demolice potrvá přibližně tři měsíce, řekl Roman Hrabec, ředitel pro obchod a výrobu firmy AWT Rekultivace, která práce zajišťuje.

Vepřín v Letech půjde k zemi ještě v červenci. Místo něj vznikne památník holokaustu Romů

12. července 2022 13:41

V Letech na Písecku začne 22. července demolice bývalého vepřína, v jehož místě stál za druhé světové války romský koncentrační tábor. Vznikne tam Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Náklady demolice by neměly přesáhnout 110 milionů korun, které na ni dal stát, řekla Karolina Spielmannová, mluvčí Muzea romské kultury, které památník vybuduje.

Úleva pro řidiče. D11 na Prahu je opět průjezdná, v opačném směru ji otevřou až ráno

26. července 2021 06:10
Aktualizováno

Dálnici D11, která byla od sobotního odpoledne uzavřená kvůli demolici mostu na okraji Prahy, byla v pondělí vpodvečer znovu otevřená ve směru do hlavního města. Původně měly bourací práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže nezanesené v dokumentaci. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením.