CNN Prima News demolice

demolice

Výpis příspěvků ke štítku „demolice“

Začala demolice rizikové části Libeňského mostu. Konstrukci bourá těžká technika

Aktualizováno

Pražští silničáři ve čtvrtek ráno začali bourat uzavřenou část Libeňského mostu blíže k Palmovce. Takzvaný inundační most je v havarijním stavu a od letošního ledna na něj nesměla auta, tramvaje ani pěší a cyklisté. Na místě je těžká technika, která konstrukci strhává z Boudníkovy ulice. Demolice potrvá do letošního září a pak zahájí Technická správa komunikací (TSK) stavbu nového mostu. Ta potrvá asi dva roky. Automobilová doprava zůstane po celou dobu zachována. Novinářům to řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a náměstek ředitele TSK Josef Richter. Projekt opravy mostu přes Vltavu TSK připravuje a kdy na něm začne, zatím není jasné.

Konec narkoturistiky. Muzeum drogového bosse Escobara šlo k zemi, o demolici rozhodla radnice

V kolumbijském Medellínu tento týden zbourali dům, který léta fungoval jako neoficiální muzeum drogového bosse Pabla Escobara. O jeho demolici rozhodla místní radnice a majitel domu. Escobarův bratr Roberto, se jí marně snažil zabránit u soudu. Dům byl podle deníku El Espectador už od roku 2018 uzavřen, protože podle úřadů podporoval narkoturistiku, která je ve městě zakázaná.

Zámek Savoia u Prahy prošel originální dostavbou. Nejen do vinárny vedou jeho tajné chodby

Patří k nejstarším šlechtickým sídlům u nás. A do roku 2007 byl na seznamu nejohroženějších památek a hrozila mu i demolice. Barokní zámek Savoia ve Škvorci nedaleko Prahy se ale nakonec dočkal záchrany. Pochlubit se může i kuriozitou. Je to jediný český zámek, který se podařilo nejen zrekonstruovat, ale i z části dostavět, získal za to ocenění od památkářů.

Šílenství před Ligou mistrů: Fanoušci Frankfurtu demolovali auta a bary, policie nestačila

Před večerní odvetou Ligy mistrů mezi fotbalisty Neapole a Frankfurtu došlo v centru italského města k výtržnostem fanoušků. Příznivci Eintrachtu, kteří do Neapole přicestovali i bez vstupenek, se střetli s policií a při potyčkách podle italského listu Corriere dello Sport zapalovali auta a demolovali vybavení barů a restaurací. Do akce byla nasazena zásahová jednotka.

Zdemolovat „srdce brněnského sportu“? Byty tu nechceme, říkají místní. Švancara hrozí žalobou

Historicky možná nejvýznamnější fotbalový stadion na Moravě by měl jít k zemi. Takové jsou zatím neoficiální plány se stadionem Za Lužánkami. Město Brno přitom zvažuje i jiná než sportovní využití areálu. To pobuřuje podporovatele bývalého fotbalisty Petra Švancary, který se už roky snaží stadion zachovat. Ve hře je i možnost podání žaloby.

Staré nádraží v Krušných horách čekala demolice. Teď tam lze spát ve vagónu, zájem je obrovský

Stačilo málo a budova bývalého nádraží v Kovářské v Krušných horách už nestála. Správa železnic, které patřila, se ji totiž rozhodla strhnout. V úplně poslední chvíli se ale o slovo přihlásili manželé Macháčkovi, kteří si budovu zamilovali, koupili ji a začali opravovat. A aby si na to všechno vydělali, přišli se zajímavým nápadem. Staré vyřazené vagony přeměnili na stylové ubytování.