VIDEO: Naši piloti stíhaček jsou šikovní i vtipní!

Je vám teplo Pojďte se s námi zchladit nad Praděd

Je vám teplo Pojďte se s námi zchladit nad Praděd ZDROJ: https://bit.ly/2YVQeFM

„Je vám teplo? Pojďte se s námi zchladit nad Praděd,“ lákají vtipně piloti ze základny v Čáslavi na nově zveřejněné video z přeletu nad nejvyšší horou Hrubého Jeseníku. A opravdu, po zhlédnutí videa vám přejede mráz po zádech i za aktuálního teplého počasí. Z kokpitu stíhačky je totiž výhled, který opravdu stojí za to.

V rámci ostré hotovosti provádí naši elitní piloti cvičné lety několikrát denně. Nepřetržitě střeží vzdušný prostor České republiky. Zasahují také proti letounům, které nekomunikují nebo se chovají nestandardně. Na druhou stranu pomáhájí i pilotům, kteří se s letounem ocitnou v tísni, třeba když jim vypoví službu některý z palubních přístrojů. V takovém případě jsou vycvičeni letoun navést na nejbližší letiště nebo přímo na nouzové přistání.

Od září budou střežit nepřetržitě nejen vzdušný prostor České republiky, ale také Litvy, Lotyšska a Estonska. Do Pobaltí letí už potřetí, celkově je s gripeny čeká už šestá mise.

Na facebookových stránkách 21. základny taktického letectva Čáslav "Zvolenská", které jsou vizitkou jejich namáhavé a náročné práce, je možno zhlédnout i mnoho krásných záběrů a fotografií naší země z výšky. Jejich snímání umožnuje nejmodernější výbava letounů.

Tagy: