CNN Prima News ochrana

ochrana

Výpis příspěvků ke štítku „ochrana“

České gripeny zasahovaly u ruských letadel. Armáda zveřejnila unikátní záběry

17. května 2022 18:21

České bojové letouny Gripen již dva měsíce chrání v Pobaltí vzdušný prostor NATO. Armáda v neděli zveřejnila na Twitteru video, ze kterého vyplývá, že čeští stíhači zasahovali u tří ruských letadel. Podle litevského ministerstva obrany vzlétly letouny Aliance v Pobaltí k ruským strojům hned pětkrát. Která z letadel NATO se ostrých vzletů účastnila, zpráva ovšem neuvádí.

Meghan poprvé od odchodu z královské rodiny mimo USA. Za cestu to ale s Harrym schytali

10. dubna 2022 01:02

Vévodkyně Meghan se příští týden poprvé od svého odchodu z královské rodiny vydá mimo Spojené státy. S princem Harrym odcestuje do Nizozemska na hry pro válečné veterány, tzv. Invictus Games. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přeletí Atlantik do Haagu téměř dva týdny poté, co nedorazili na bohoslužbu za prince Philipa ve Westminsterském opatství.

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

18. ledna 2022 05:28

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Hel: Pracuje se na vakcíně proti omikronu. Dostupná ale bude až po masivní vlně

21. prosince 2021 19:35

Celý svět se nyní zabývá variantou omikron, která se v mnoha zemích velmi rychle šíří. Imunolog Zdeněk Hel v pořadu CNN Prima NEWS Interview podotkl, že společnosti Pfizer a Moderna již pracují na specifické vakcíně, která bude vyvinuta přímo proti omikronu. „Pravděpodobně vyvinou i vakcíny, které budou mít několik proteinů z různých variant a budou mít podstatně širší záběr,“ podotkl.

Pusťte se do boje proti škůdcům rostlin doma i v zahradě

10. listopadu 2021 11:00

Podzimní období svádí k péči o pokojové rostliny, avšak nesmíme zanedbávat ani ovocné stromy. Vše je přitom možné provést bez jakýchkoliv jedů – za pomoci sofistikovaných nástrah, které dokonale zničí škůdce. Jak tedy co nejsnáze provést ochranu ovocných stromů a pokojových rostlin?