Stát nedá dávky nespolehlivým rodičům. Půjdou přímo na obědy nebo kroužky, plánuje Jurečka
ochrana
Výpis příspěvků ke štítku „ochrana“
Střelba na univerzitě v Praze „probudila“ české školství. Jak se změnil postoj k bezpečnosti?
Téma bezpečnosti na školách nabralo po loňské tragické střelbě na Filozofické fakultě UK (FF UK) v Praze na důležitosti. Bezprecedentní situace nutila nejen společnost zamyslet se nad tím, zda je ochrana žáků v budovách dostačující. Některé vzdělávací instituce rázně zareagovaly: přijaly nové přístupové či krizové systémy i další druhy ochrany. Nejlépe si v oblasti bezpečnosti podle expertů z Institutu mikroelektronických aplikací (IMA) vedou vysoké školy, bohužel až 75 procent základních a středních škol nedisponuje odpovídající ochranou.
Policisté mě svlékli donaha a kopali mě do prsou, líčí žena z Indie. Chtěla nahlásit obtěžování
Skupina policistů v Indii údajně sexuálně a fyzicky napadla ženu, která přišla na policejní stanici nahlásit obtěžování. Incident, který se stal ve státě Odiša na východě země, vyvolal obrovské pobouření. Čtyři policisté včetně tří žen byli suspendováni a pátý byl přeložen na jinou pozici poté, co kriminální útvar státu zahájil vyšetřování případu. Obvinění bude vyšetřovat vysloužilý soudce vrchního soudu. Informuje o tom web stanice BBC.
Atentát Trumpa poznamenal. Exprezident ztrácí razanci, jeho okolí mluví o psychických potížích
Donald Trump bude na veřejnosti vystupovat už jen za neprůstřelným sklem. Oznámily to americké tajné služby. Měsíc po atentátu na amerického exprezidenta, který opět usiluje o Bílý dům, se zdá, že ho nešťastná událost poznamenala více, než je ochoten přiznat. Jeho vystoupení podle analytiků ztrácejí na razantnosti a působí unaveným dojmem. Lidé z Trumpova okolí mluví dokonce o psychických potížích.
Banální střet, který může skončit i tragédií: Co se stane, když do letadla vrazí pták?
Může se to zdát jako střet Davida s Goliášem, pokud však do letadla na obloze vrazí pták, může incident skončit i katastrofou. To demonstruje i případ z roku 2009, který znají miliony lidí: zázrak na řece Hudson, kdy kapitán Chesley „Sully“ Sullenberger po srážce s hejnem migrujících kanadských hus dokázal stroj s poškozenými motory navést na vodní plochu a bezpečně přistát. Jak běžné jsou střety s ptáky, čím mohou piloti strážce předejít a co se po nárazu děje?
Neprůstřelné vesty a cestovní laboratoř. Putin po atentátu na Fica obrňuje vlastní ochranku
Ochranka Vladimira Putina po nedávných atentátech na politické představitele v Evropě výrazně posiluje bezpečnostní opatření. Šéf Kremlu chodí na veřejné akce v neprůstřelné vestě a chrání ho větší počet bodyguardů i vzdálených snajprů. Podrobně se zkoumá také každé Putinovo jídlo, uvedl list The Moscow Times.
Případ vlčích dětí z Hluboké rozhýbal Česko. Jurečka vidí řešení ve školách, Hůle u lékařů
Nedostatek míst v azylových domech, ale také málo pracovníků Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). To jsou podle odborníků na práva dětí oslovených redakcí CNN Prima NEWS jedny z mnoha příčin, proč dostatečně nefunguje záchranná síť pro děti, které jsou ve špatné situaci nebo jsou na tom podobně jako ty z Hluboké nad Vltavou.
Strach z teroristů obchází Německo. Ochrana vánočních trhů zpřísňuje, policie zavádí opatření
Betonové bloky, mobilní zábrany, policejní kontroly. To všechno čeká na návštěvníky vánočních trhů v Německu. Zemi obchází strach v podobě hrozby teroristických útoků, informují tamní média.
Zásah do svobody slova? Evropská unie smetla ze stolu úplný zákaz špionáže novinářů
Evropský parlament se vyslovil proti zákazu špionáže novinářů ze strany vlád členských států. Na druhé straně ale Brusel tvrdí, že chce novináře více chránit a hodlá se špionážním softwarem zatočit v obecně rovině. Rozhodnutí parlamentu každopádně rozpoutalo rozpaky mezi zastánci svobody slova.
Pokud chceme přežít, musíme zabezpečit vnější hranici, shodli se Konečná s Pospíšilem
V boji proti nelegální migraci je třeba si vyjasnit, kde se nachází hranice mezi členským státem a vnějším prostorem, která není dostatečně hlídaná. Právě tu je třeba zajistit, shodli se v pořadu 360° europoslanci Kateřina Konečna (KSČM) a Jiří Pospíšil (TOP 09). Zatímco však zástupce vládní koalice označil za tuto oblast Maďarsko, předsedkyně komunistů vidí problém především od Středozemního moře, odkud se prý celá věc jen kaskáduje do dalších zemí.
Řada dětí nesmí dál než 200 metrů od domu. Obavy rodičů mohou škodit, upozorňují odborníci
Oslavily svůj významný den děti doma, nebo venku? Podle dat totiž výrazně vzrostl počet těch, které rodiče nepustí bez dozoru ani 200 metrů od domu. Odborníci vidí příčiny především v rostoucí obavě o jejich zdraví a strach z možného nebezpečí.
„Loď dosáhla břehu.“ Vyjednavači zemí OSN se dohodli na podobě smlouvy o ochraně oceánů
Vyjednavači členských zemí OSN se dohodli na podobě mezinárodní smlouvy o ochraně oceánů, o které se jedná již 15 let. Smlouva má pomoci zachovat mořskou biodiverzitu a zajistit její udržitelné využívání, napsala agentura Reuters.
Chraňte svého mazlíčka: Jsou bezpečnější přírodní, nebo chemická antiparazitika?
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.