reklama
CNN Prima News ochrana

ochrana

Výpis příspěvků ke štítku „ochrana“

Pusťte se do boje proti škůdcům rostlin doma i v zahradě

10. listopadu 2021 11:00

Podzimní období svádí k péči o pokojové rostliny, avšak nesmíme zanedbávat ani ovocné stromy. Vše je přitom možné provést bez jakýchkoliv jedů – za pomoci sofistikovaných nástrah, které dokonale zničí škůdce. Jak tedy co nejsnáze provést ochranu ovocných stromů a pokojových rostlin?

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik!: Jaký covidový scénář nás podle odborníků čeká?

23. září 2021 17:03

Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS budou tři kontroverzní osoby koronavirové pandemie. Pozvání do debaty s moderátorem Petrem Suchoněm přijal biochemik a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, biolog Jaroslav Flegr a bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert. Co podle nich Česko ještě čeká? Speciální předvolební vysílání startuje v 18:00.

Bydlení, práce, čeština. Evakuované Afghánce s vazbami na Česko čeká integrace

31. srpna 2021 06:58

Afghánci, kteří do Česka přicestovali v rámci evakuačních letů, nejspíš v zemi také zůstanou. Mají totiž na Česko vazby. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová. Nyní je tu čeká komplexní integrační plán, v rámci kterého si musejí najít ubytování, práci i vzdělání pro děti. V čem systém integrace spočívá?

U delty je dvakrát pravděpodobnější, že skončíte v nemocnici. Očkujte se, vybízí experti

28. srpna 2021 19:21

Britští odborníci provedli rozsáhlou studii u více než 43 tisíc případů nákazy covidem v době od března do května. Toho času se Velká Británie potýkala stejnou měrou s mutací alfa (v Česku známá jako britská mutace) a delta. Kromě toho, že se infekce projevila u převážné většiny neočkovaných osob, odborníci zjistili, že je dvakrát pravděpodobnější, že po nákaze mutací delta budou muset být nemocní hospitalizováni.

Až doživotní ochrana před covidem. Vakcíny mRNA účinkují řadu let, tvrdí vědci

28. června 2021 23:41

Vakcíny využívající technologii takzvané mediátorové RNA (mRNA) poskytnou očkovaným lidem ochranu před vážnou formou onemocnění covidu řadu let. K takovému závěru dospěla nová studie amerických vědců, jež v pondělí vyšla v časopise Nature. Britští vědci pak zjistili, že další dávka vakcíny od společnosti AstraZeneca ještě posiluje odezvu imunitního systému u již plně naočkovaných osob.

Víte, co jsou korovnice, kde škodí a jak se proti nim bránit?

20. června 2021 10:10

Korovnice jsou mšice z čeledi korovnicovití (Adelgidae) –⁠ představují v našich podmínkách nejvýznamnější skupinu savého hmyzu vyskytujícího se na jehličnatých dřevinách. Svou přítomnost často prozrazují nápadnými a charakteristickými příznaky, jako jsou bílé chomáčky až povlaky vylučovaných voskových vláken, tvorba hálek či deformace jehličí a výhonů.

reklama