CNN Prima News ochrana

ochrana

Výpis příspěvků ke štítku „ochrana“

Zákulisí USAR týmu: S odletem se čekalo na pokyn Turecka. Proč je nutná policejní ochrana?

Jak se USAR tým, který aktuálně v Turecku pátrá po přeživších, skládal dohromady? Jakým překážkám záchranáři čelili a proč potřebují policejní ochranu? Tyto otázky zodpověděli mluvčí hasičů Martin Kavka a Jakub Kozák. V podcastu, který hasiči připravili vzhledem k mimořádné události v Turecku, vysvětlili, jakým způsobem může Česko při katastrofě pomoci a vyvrátili i některé mýty.

Šlachta o výhrůžkách politikům: Kdo nemluví, je stokrát nebezpečnější. Reagoval i na Pekarovou

Na krátkodobou policejní ochranu má nárok každý, kdo o ni požádá. Tedy i prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO), který se necítí bezpečně po výhrůžkách, které mu měly dorazit. Pokud policie vyhodnotí, že jsou informace závažné, ochranu mu přidělí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl bývalý elitní policista a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

České gripeny zasahovaly u ruských letadel. Armáda zveřejnila unikátní záběry

České bojové letouny Gripen již dva měsíce chrání v Pobaltí vzdušný prostor NATO. Armáda v neděli zveřejnila na Twitteru video, ze kterého vyplývá, že čeští stíhači zasahovali u tří ruských letadel. Podle litevského ministerstva obrany vzlétly letouny Aliance v Pobaltí k ruským strojům hned pětkrát. Která z letadel NATO se ostrých vzletů účastnila, zpráva ovšem neuvádí.