VIDEO: Neposlušní řidiči si usnadňují jízdu

CNN Prima NEWS

Neposlušní řidiči u Hodkovic

Dlouhé objížďky kvůli opravám silnic mnohdy řidičům pořádně brnkají na nervy, a tak si někteří z nich zkracují cestu i za cenu porušení dopravních předpisů. Dokazují to záběry z Liberecka, kde řidiči ignorují dopravní značky a sjíždějí z rychlostní silnice v místě, kde je to zakázáno. 

My jsme na místě u zavřeného sjezdu ze silnice I/35 u Hodkovic nad Mohelkou natáčeli zhruba hodinu a za tu dobu jsme zpozorovali šest řidičů, kteří značení nerespektovali. Důvod je nasnadě, pokud jedou řidiči od Liberce a chtějí se dostat do Hodkovic, musí až na další sjezd u Paceřic, tam se otočit a vrátit zpět. Ten, kdo poruší předpisy, ušetří deset kilometrů. Úspora kilometrů ho ale může přijít pořádně draho, za nerespektování dopravního značení hrozí pokuta až dva tisíce korun na místě.

Podle policistů i dopravního experta Romana Budského, kterému jsme záběry ukázali, je to velmi nebezpečné jednání. Řidič, který odbočuje v místě, kde je to zakázáno, je velkou hrozbou pro ostatní, protože se chová nepředvídatelně. Nikdo nečeká, že bude v takovém místě přibržďovat a snažit se vjet mezi směrové desky.

Na videu ale můžete vidět řidiče, nad jehož chováním zůstává doslova rozum stát. S dodávkou se nevešel mezi směrové desky a pokračoval dál a využil toho, že nájezd od Hodkovic na rychlostní silnici je stále otevřený. V místě, kde končí svodidla oddělující připojovací pruh, jednoduše zastavil, zařadil zpátečku a do Hodkovic nacouval protisměrem právě připojovacím pruhem. To už je podle policistů opravdu hrubý přestupek a řidič dodávky by za to mohl přijít o řidičák i na celý rok.

Tagy: