VIDEO: Silná bouře v USA má na svědomí 5 životů

Východem USA se prohnala silná bouře (ZDROJ: CNN)

Až 300 tisíc domácností a podniků je na východě USA bez proudu. Bouři provázel vítr o rychlosti až 100 km/h, lijáky i sníh. Meteorologové varují i před tornády. Špatné počasí si vyžádalo již nejméně pět obětí.

Bouřky zasáhly převážně Texas, Floridu, Alabamu, Mississippi, ale i Novou Anglii na severovýchodě země. Silný vítr, sníh a déšť braly vše, co stálo v cestě. Padaly stromy a propadly se silnice. Bouře si vyžádala i pět lidských životů.

Čtyři lidé zemřeli při autonehodách, které zavinil silný déšť a vítr. Žena v Alabamě zemřela, když na její mobilní dům spadl strom. Sněhovou pokrývku donesla bouře až do částí státu Texas, které na zimní počasí nejsou zvyklé.

Padající stromy odřízly od elektřiny až 300 tisíc domácností a podniků. Podle stránky poweroutage.us se to nejvíce týká Jižní Karolíny a Virginie. Bez elektřiny jsou i na Floridě, v New Jersey a v Jižní Karolíně.

Podle AP tornáda způsobila jen drobné škody. V oblasti Tampa Bay na Floridě se převrátil jeřáb a na mobilní dům spadl strom, který uvnitř uvěznil starší ženu. Ta byla později převezena do nemocnice. Několik desítek tornád se vyskytlo i na jihu země státu Mississippi.

AP, iPrima

Tagy: