VIDEO: Zdrogovaný řidič ujížděl před strážníky

Zdrogovaný řidič ujížděl před strážníky

Zdrogovaný řidič ujížděl před strážníky (Zdroj: MP Znojmo)

VIDEO: Zdrogovaný řidič ujížděl před strážníky

Přes kamerový systém strážníci ve Znojmě nejprve zaznamenali jízdu osobního auta v jednosměrce v protisměru z Komenského náměstí na ulici Kovářskou. Vozidlo pak směřovalo ven z centra na náměstí Svobody, kde se už za auto zavěsila motorizovaná hlídka a okamžitě dala řidiči pokyn k zastavení vozidla nápisem STOP.

Řidič zareagoval tak, že divoce odbočil na ulici F. J. Curie a přes chodník a travnatou plochu vjel do pěší zóny v parku. Zběsilá jízda pak pokračovala dalších 500 metrů, než řidič zastavil na kruhovém objezdu u křížení Mariánského náměstí a ulice Pontassievská. Okamžitě se dal na útěk, ale dvojice strážníků ho během několika vteřin doběhla a spoutala. O dva spolujezdce, kteří s ním jeli v autě, se postaral třetí strážník, který řídil služební vozidlo.

Následně se ukázal důvod, proč třiatřicetiletý řidič svou jízdou ohrozil ostatní účastníky provozu i sebe - test na drogy byl pozitivní. Navíc strážníkům přiznal, že má uložen zákaz řízení. Případ si na místě převzala Policie ČR, strážníci policistům poskytli součinnost při převozu řidiče do nemocnice kvůli odbornému testu na drogy v těle.