VIDEO: Žena si kradené věci schovala do podprsenky

Kradené věci schovala i do podprsenky

Kuriozní případ řešili brněnští strážníci. Dopadli další osobu podezřelou z okradení člověka spícího na zastávce. Žena svůj lup skryla do výstřihu.

Osmnáctiletá žena si kolem 23. hodiny vyhlédla v přestupním uzlu na Mendlově náměstí osmatřicetiletého muže ležícího pod přístřeškem na lavičce. Nejprve si ho zpovzdálí prohlížela, obcházela a po chvíli si sedla vedle něj. Ještě několikrát se rozhlédla kolem sebe a když si vytipovala vhodný okamžik, začala muži prohledávat tašku. Z ní vytáhla několik věcí, které si schovala pod šaty za podprsenku.

Sotva se dala na odchod, zastavila ji autohlídka městské policie. K rychlému zákroku strážníků podstatně přispěla i svědkyně, která bez váhání zavolala na linku 156, aby na událost upozornila. Strážníci probudili spícího muže a ten jim oznámil, že mu chybí mimo jiné mobilní telefon a peněženka s osobními doklady i platební kartou.

Žena nejprve vytáhla z šatů injekční stříkačky a jízdenky na hromadnou dopravu. Hlídce tvrdila, že nic jiného už u sebe nemá. Nakonec se však přiznala a z výstřihu vylovila všechny věci, které okradený muž postrádal. Dívku, u které strážníci v posledních týdnech několikrát zasahovali kvůli porušování zákonů, předali státním policistům jako důvodně podezřelou z trestného činu.

Tagy: