reklama
CNN Prima News zproštění obžaloby

zproštění obžaloby

Výpis příspěvků ke štítku „zproštění obžaloby“

Pokračování kauzy výbuchu v chemičce Unipetrol. Soud zprostil viny dva zaměstnance

Mostecký soud v pátek zprostil viny dva zaměstnance chemičky Unipetrol obžalované z ohrožení z nedbalosti v souvislosti s havárií v litvínovském areálu Unipetrolu v roce 2015. Skutek podle soudu není trestným činem. Podle obžaloby Jan Doskočil a Václav Macal po úniku propylenu nespustili vodní a parní clony, čímž by podle vyšetřovatelů zmírnili následky havárie. Při události nebyl nikdo zraněn, škody byly v miliardách korun.

Soud exbrankáře Čechmánka potřetí zprostil obžaloby. Státní zástupce se opět odvolal

Člen zlatého olympijského hokejového týmu z Nagana Roman Čechmánek se od krajského soudu ve Zlíně už potřetí dočkal zproštění obžaloby. Opět nepravomocného. Bývalý brankář se měl dopustit podvodu se škodou v hodnotě 15 milionů korun, a to tím, že uzavíral smlouvy, jejichž závazky nemohl kvůli špatné finanční situaci plnit. Sám vinu dlouhodobě popírá.

Zvrat v kauze nákupu letounů Casa: Soud zprostil Parkanovou i Staňka obžaloby

Soud zprostil bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka obžaloby v kauze nákupu letounů Casa. Verdikt není pravomocný. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené. Státní zástupce žádal pro Parkanovou dvouletou podmínku a dvoumilionový peněžitý trest, pro Staňka pět let vězení a pětimilionový trest. Pro oba chtěl také zákazy činnosti.

Soud zprostil obvinění exposlance ODS, který přirovnal Zemana k Hitlerovi

Bývalý jesenický radní a exposlanec ODS Martin Lang, který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentu Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu o Zemanovi mimo jiné napsal, že „je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal Úřadu Městské části Prahy 8.

reklama