CNN Prima News žraloci

žraloci

Výpis příspěvků ke štítku „žraloci“

Dva útoky žraloka v jeden den. Ženu pokousal před zraky vnuka, potřebovala stovky stehů

19. srpna 2022 15:05

Dva útoky žraloků na člověka během jediného dne se odehrály poblíž pláže Myrtle Beach v Jižní Karolíně v USA. Karren Sitesová z Pittsburghu utrpěla velmi závažné poranění paže, než se jí podařilo mořského dravce odehnat. Nyní se ze svých zranění zotavuje. Okolnosti druhého útoku nejsou zatím známé. Není ani jasné, zda je má na svědomí stejné zvíře.

Po útoku žraloka zachránil kamarádovi život. Dva kilometry ho nesl přes skály na zádech

18. srpna 2022 23:19

Lov s harpunou se pro 17letého Luka Pascoeho změnil v boj o život. Když v pondělí v americkém Albany zastřelil rybu, netušil, že k sobě přiláká žraloka. Zvíře jej napadlo, zpět na pevninu mu pomohl jeho nejlepší přítel Conner Shirley. Dva kilometry ho následně nesl na zádech přes skály až k autu, odkud ho odvezl do nemocnice. Ze zařízení, kde se z útoku zotavuje, vzpomínal na záchranu svého života.

Šokovaní lidé na pláži sledovali zápas muže se žralokem. Dramatický boj zachytilo video

16. srpna 2022 11:35

Šokující pohled se naskytl lidem na pláži Fire Island u Long Islandu v New Yorku. Muž za ocas vytahoval z vody žraloka, kterého nedopatřením ulovil. Zvíře se však vzpouzelo a hrozilo, že zachránce zraní. Přesto se ho pokoušel osvobodit. Někteří lidé se ale domnívají, zřejmě i kvůli nedávným útokům mořských predátorů, že chtěl rybář zvířeti ublížit.

Vzácného žraloka marinovala, hlavu uvařila ve vývaru. Vlogerkou se zabývá policie

3. srpna 2022 09:42

Čínská policie začala vyšetřovat influencerku, která na svém vlogu zveřejnila nahrávku, na níž si peče a konzumuje velkého bílého žraloka. Záběry vlogerky známé pod internetovým pseudonymem Tizi ukazují, jak hoduje na ohroženém vrcholném predátorovi, o kterém policie ve městě Nan-čchung potvrdila, že je to velký bílý žralok. Informoval o tom zpravodajský server The Guardian. Vlogerka má bezmála osm milionů sledujících.

Žraločí superdálnice v ohrožení. Odborníci se snaží zachránit unikátní korálový útes

30. července 2022 22:19

Téměř tisíc kilometrů dlouhý Mezoamerický korálový útes v oblasti Střední Ameriky byl odjakživa domovem obrovské populace žraloků, želv a rejnoků. Teď mu však hrozí velké nebezpečí, a to nejen kvůli nadměrnému rybolovu. Nezisková organizace MarAlliance se rozhodla zachránit podvodní faunu a problém netradiční cestou vyřešit.

Obří černobílí zabijáci, kteří vykusují játra i srdce. Kdo je největší postrach žraloků?

21. července 2022 05:58

Žraloci jsou odjakživa postrachem moří a oceánů. I oni se ovšem musí mít na pozoru – přední příčky potravního řetězce totiž patří jinému predátorovi. Ve vodách Jihoafrické republiky kralují kosatky dravé, které dokázaly zdecimovat tamější populaci žraloků bílých. Delfínovití zabijáci ji ani zdaleka nešetří – experti za posledních pár let nahlásili hned několik vyplavených a zmrzačených těl obávaných paryb. Žraloci tak museli vyklidit své obvyklé lovecké revíry.

Co to, ku*va, je? Šokovaný muž natočil obrovského žraloka, připlaval mu přímo k člunu

19. července 2022 06:53

Zajímavý zážitek má za sebou 32letý Alex Nel. Když byl o víkendu rybařit, narazil poblíž britského pobřeží na čtyřmetrového žraloka. Ze záběrů, které pořídil, je patrné, že paryba připlavala až těsně k jeho člunu. Ve stejné oblasti zaznamenali lidé na začátku července jiného velkého žraloka přímo u pláže. Oba případy se obešly bez komplikaci, jednalo se totiž zřejmě o druhy, které pro člověka nepředstavují nebezpečí.

Jak bojovat se žralokem? Křik a plácání snižují šanci na přežití, varuje dokumentarista

16. července 2022 23:39

Co dělat v případě, že se k nám přibližuje žralok? Většina lidí by na takovém místě začala křičet a plácat sebou ve vodě, což ale snižuje jejich šanci na přežití. Ve vysílání pořadu K věci to řekl dokumentarista Steve Lichtag. Ten zároveň potvrzuje, že na žraloka platí úder do rypáku, který podle svých slov už použil mnohokrát při filmování. Publicista se zároveň vrátil k okolnostem nedávné smrti dvou turistek v egyptské Hurghadě, které setkání s tímto mořským predátorem nepřežily.