CNN Prima News žraloci

žraloci

Výpis příspěvků ke štítku „žraloci“

Obrovský žralok překvapil turisty na Floridě. Zubaté parybě spěchali na pomoc, ukazuje video

Manželé z amerického Texasu zažili během slunného dne, který trávili na floridské pláži se svými přáteli, velmi neobvyklou událost. Až na mělčinu se dostal dezorientovaný žralok. Když pár informoval místní úřady, bylo jim řečeno, že pro něj nemohou nic udělat. Skupina kamarádů se tak rozhodla vzít věc do vlastních rukou a zmatené parybě pomoct z břehu nazpět do moře. O odvážném i milosrdném činu turistů píše web Miami Herald.

Boj se žralokem o holý život: Addison přišla o nohu. Zachránily mě rady z dokumentů, popsala

Žralok měl oční bulvu velkou jako baseballový míček, velmi lepkavou – bylo to nechutné. Těmito slovy vzpomíná rok od napadení nebezpečným predátorem na momenty hrůzy tehdy teprve 17letá Američanka Addison Betheaová. Nyní se vrátila na místo, kde ji žralok ošklivě pokousal, kvůli čemuž následně přišla o pravou nohu. Celý incident přitom mohl skončit daleko větší tragédií, kdyby dívka nezachovala chladnou hlavu a nerozhodla se aktivně bránit. Vybavily se jí totiž rady, jak se v podobně vyhrocených situacích zachovat, které načerpala ze svých oblíbených dokumentů. Píše o tom web deníku Guardian.

Vstupem do vody vcházíte do lví klece, varuje odborník. Žraloci jsou z oteplování pomatení

Počty žraločích útoků na lidi se zvyšují a na svědomí je může mít oteplování oceánů, domnívá se podmořský dokumentarista Steve Lichtag. Kvůli proměnám ekosystému se ocitají v novém prostředí a lze hovořit o jejich „pomatení“. Pokud bude tento trend pokračovat, lidé si musí uvědomit, že vstupem do vody vchází do „lví klece“, uvedl expert v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Svědci popsali hrozivý útok žraloka. Ošklivě pokousaný surfař na videu prchal stovky metrů

Mimořádné odhodlání ukázal teprve 20letý surfař v Západní Austrálii. V pondělí ráno, kdy se vydal sjíždět vlny, jej napadl obávaný žralok bílý. V okamžiku útoku predátora byl surfař asi 600 metrů od břehu, ale i s pokousanou nohou a silným krvácením dokázal doplavat až na souš. První pomoc mu na pláži poskytla zdravotní sestra sedící v nedaleké kavárně. Následně jej záchranná služba převezla do nemocnice. Napsal o tom web YahooNEWS.

Řádění žraloků na oblíbené pláži: Dva útoky během krátké doby, predátor si vyhlédl surfaře

Populární pláž New Smyrna v okrese Volusia na Floridě zaznamenala v posledních dnech hned dva útoky nebezpečných mořských dravců. Žralok v pátek pokousal na noze surfaře, který skončil v nemocnici. O den později dravec zaútočil na dalšího muže sedícího ve vodě. Podobné incidenty se stávají podle floridské Komise na ochranu zvířat většinou omylem. Místním plavcům jako prevenci doporučují držet se ve vodě ve skupinách a vyhýbat se určitým oblastem.

Horor ve vlnách: Vyděšení plavci prchali před velrybí ploutví, jinde útočil skutečný žralok

Návštěvníky pláže poblíž španělského města La Antille, které leží kousek od Alicante, vyděsila ploutev pohybující se ve vodě. Lidé rychle vylézali na pevninu v domnění, že se jedná o žraloka. Později se však ukázalo, že šlo o zbloudilou velrybu. Takové štěstí ale bohužel neměla zdravotní sestra Delia Yriarteová. Ta byla napadena žralokem během šnorchlování na Galapágách. O obou případech informovaly britské servery Daily Mail a The Sun.