reklama

Poslední chvíle mladé herečky. Policie ji prohlásila za mrtvou, po těle dál pátrá

Americká policie prohlásila Nayu Riverovou, která se během středečního odpoledne ztratila v kalifornském jezeře Piru, za mrtvou. Pátrání po jejím těle ale stále pokračuje. Policie zveřejnila záběry z bezpečnostní kamery, které ukazují poslední chvíle před vyplutím na jezero. Herečka ze seriálu Glee si vyjela společně se čtyřletým synem na projížďku ve člunu. Ten našel o několik hodin později neznámý manželský pár, který plul kolem.

reklama

Americká policie zveřejnila záběry z bezpečnostní kamery, které zachycují poslední chvíle herečky Nayi Riverové. Je na nich vidět, jak parkuje a následně vystupuje i se svým synem z auta. Následně jdou na mole a nastupují do člunu, kterou si pronajala. Plavba se jí stala nejspíše osudnou.

O několik hodin později totiž neznámý manželský pár na téže lodi našel jen jejího spícího syna. „Jsem na jezeře Piru. Chtěla bych nahlásit pohřešovanou osobu. Na jedné z lodí jsme našli malé dítě a jeho maminku nikde nevidíme,“ řekla při volání na tísňovou linku žena, která chtěla před médii zůstat v anonymitě.

Původně si také myslela, že se jedná o holčičku. „Věřím, že je to malá holčička,“ pokračovala v telefonátu zachránkyně. Manželé se pro bližší určení jeli podívat blíže k lodi, záznamy z další komunikace ale zatím zveřejněny nejsou.

Naya Riverová se ztratila ve středu odpoledne poté, co si šla zaplavat do jezera Piru bez záchranné vesty. „Zatímco jsme rozjeli pátrání, dítě nám řeklo, že si šli s maminkou zaplavat. Jenže ona se prý už nedostala zpět na loď,“ uvedl pro americkou CNN kapitán kanceláře šerifa okresu Ventura v jižní Kalifornii Eric Buschow.

Na akci se podílí stovka záchranářů

Po více než den dlouhém pátrání nakonec policie prohlásila herečku za mrtvou. Tělo se ale bude stále hledat. „Pokud je zapletena do něčeho pod vodou, nemusí se tělo nikdy vynořit,“ řekla pro televizi Sky tisková mluvčí okresu Ventura. „Děláme všechno možné, abychom ji lokalizovali. Využíváme veškeré nástroje, které máme k dispozici, a to včetně sonaru,“ dodala mluvčí.

K tématu

Na celé akci se zatím podílelo více než sto záchranářů, včetně několika potápěčských týmů a dvou vrtulníků. Podmínky pro hledání jsou ale obtížné, protože viditelnost během dne je pod hladinou pouze 25 centimetrů a ve vodě také plavou například ulomené kusy stromů.

Další hlavní zprávy

Daně

Analýza: Mytologie superhrubé mzdy. Její zrušení nižší daně spíše nepřinese

Analýza: Mytologie superhrubé mzdy. Její zrušení nižší daně spíše nepřinese

V posledních týdnech si o svou pozornost opět řekla takzvaná superhrubá mzda. Terminus technicus, který se vžil pro označení celkových nákladů na práci, je s námi už přes 12 let a zůstane s námi dál. Politická debata, která dnes o superhrubé mzdě probíhá, je jen o způsobu, jakým se bude vypočítávat zdanění našich výdělků. A dokud o něm nebude finálně rozhodnuto, ani nemůžeme říci, kdo, zda a o kolik si v důsledku případné změny polepší.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Ledek, který vybuchl v Bejrútu, je sám o sobě nehořlavý, uvedl člen Akademie věd
reklama
reklama
Bejrútem otřásly dvě exploze, vyžádaly si 100 mrtvých a čtyři tisíce zraněných

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama