reklama

Poslední chvíle mladé herečky. Policie ji prohlásila za mrtvou, po těle dál pátrá

Americká policie prohlásila Nayu Riverovou, která se během středečního odpoledne ztratila v kalifornském jezeře Piru, za mrtvou. Pátrání po jejím těle ale stále pokračuje. Policie zveřejnila záběry z bezpečnostní kamery, které ukazují poslední chvíle před vyplutím na jezero. Herečka ze seriálu Glee si vyjela společně se čtyřletým synem na projížďku ve člunu. Ten našel o několik hodin později neznámý manželský pár, který plul kolem.

reklama

Americká policie zveřejnila záběry z bezpečnostní kamery, které zachycují poslední chvíle herečky Nayi Riverové. Je na nich vidět, jak parkuje a následně vystupuje i se svým synem z auta. Následně jdou na mole a nastupují do člunu, kterou si pronajala. Plavba se jí stala nejspíše osudnou.

O několik hodin později totiž neznámý manželský pár na téže lodi našel jen jejího spícího syna. „Jsem na jezeře Piru. Chtěla bych nahlásit pohřešovanou osobu. Na jedné z lodí jsme našli malé dítě a jeho maminku nikde nevidíme,“ řekla při volání na tísňovou linku žena, která chtěla před médii zůstat v anonymitě.

Původně si také myslela, že se jedná o holčičku. „Věřím, že je to malá holčička,“ pokračovala v telefonátu zachránkyně. Manželé se pro bližší určení jeli podívat blíže k lodi, záznamy z další komunikace ale zatím zveřejněny nejsou.

Naya Riverová se ztratila ve středu odpoledne poté, co si šla zaplavat do jezera Piru bez záchranné vesty. „Zatímco jsme rozjeli pátrání, dítě nám řeklo, že si šli s maminkou zaplavat. Jenže ona se prý už nedostala zpět na loď,“ uvedl pro americkou CNN kapitán kanceláře šerifa okresu Ventura v jižní Kalifornii Eric Buschow.

Na akci se podílí stovka záchranářů

Po více než den dlouhém pátrání nakonec policie prohlásila herečku za mrtvou. Tělo se ale bude stále hledat. „Pokud je zapletena do něčeho pod vodou, nemusí se tělo nikdy vynořit,“ řekla pro televizi Sky tisková mluvčí okresu Ventura. „Děláme všechno možné, abychom ji lokalizovali. Využíváme veškeré nástroje, které máme k dispozici, a to včetně sonaru,“ dodala mluvčí.

K tématu

Na celé akci se zatím podílelo více než sto záchranářů, včetně několika potápěčských týmů a dvou vrtulníků. Podmínky pro hledání jsou ale obtížné, protože viditelnost během dne je pod hladinou pouze 25 centimetrů a ve vodě také plavou například ulomené kusy stromů.

Další hlavní zprávy

Školství

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Přestože by se díky chystaným úpravám epidemiologického systému PES mohly do škol vrátit alespoň závěrečné ročníky základních a středních škol, návrat dalších školáků je značně nejistý. Ve čtvrtém stupni, ve kterém se přitom Česko už podle indexu nachází řadu dní, se do lavic vrátí žáci prvního stupně základních škol. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však nadšení mírní. Podle něj by nejdříve musel výrazně klesnout počet hospitalizovaných s nemocí COVID-19.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence
Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem
Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
Další články
reklama
reklama