Seniora s Alzheimerem hledal i vrtulník. Našli ho ve vraku auta, byl podchlazený

ČTK
ČTK
  • Akt. 15. lis 2020, 15:09
  • • 14. lis 2020, 11:06

  • Policisté odvolali pátrání po 80letém muži z Příbrami trpícím Alzheimerovou chorobou. V sobotu večer byl nalezen ve vraku auta. Je lehce podchlazený, ale jinak v pořádku, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

    Senior odešel v pátek ve 22:30 z Domova Maják v Příbrami. Na sobě měl šedé triko a kraťasy. Policisté spustili rozsáhlou pátrací akci, do níž nasadili psovody a vrtulník s termovizí. Muže se podařilo najít v sobotu před 23:00.

    „Seděl ve vraku vozidla v areálu jedné firmy, byl v pořádku, jenom lehce podchlazený. Předali jsme ho do péče lékařů,“ uvedla Schindlová.

    Alzheimerova nemoc je nevyléčitelné onemocnění mozku. Nemocný ztrácí paměť, přestává být schopen komunikace i pohybu, nepoznává své blízké.