Vyšetřování vraždy Niny pokračuje. Kdo byl Jan P.?
Kdo byl Jan P., se kterým byla pohřešovaná Nina naposledy viděna předtím, než ji policisté nalezli mrtvou? Mohl mít psychické problémy? A co se vlastně mezi ním a Ninou stalo? Těmito a dalšími otázkami se zabývají policisté.
Hned na dvou profilových fotkách na Facebooku má Jan P., herec a improvizátor, podobu Jokera – protivníka komiksového superhrdiny Batmana. Joker typicky nemá s nikým slitování a neštítí se násilí.
„Světový den duševního zdraví je právě dnes a v dnešní době by šla i terapie on-line! Pomoct může každý,“ stojí v příspěvku, který Jan na sociální síti sdílel před měsícem. Znamená to, že se zajímal o duševní zdraví. Z příspěvku se ale nedá vyčíst, jestli měl psychické potíže právě on, nebo někdo z jeho blízkých či známých.
Impulzivní chování
„Z těch střípků informací, které máme, a pokud by se prokázalo, že ten chlapec byl pachatelem, vidíme impulzivní chování. A to jak z hlediska provedení činu, tak následného chování. To znamená, že ve velmi velkých hypotézách bych mohl uvažovat o tom, že ve hře mohly být drogy či silné emoce, jež chlapce vedly ke zkratkovitému jednání, které si následně uvědomil a v tíži svého svědomí spáchal to, co spáchal,“ vysvětlil profesor lékařské psychologie Radek Ptáček.
Podle psychologa je nicméně těžké něco hodnotit z minima informací, které jsou o případu dostupné. Ale právě tíha svědomí, která mohla Jana P. dohnat k sebevraždě, by svědčila o tom, že byl duševně zdráv. „Nicméně zde, stejně jako v podobných případech, se stává, že nejhroznější činy dělají lidé, kteří nemají žádnou duševní poruchu nebo poruchu osobnosti,“ dodal Ptáček.
Policisté zatím nepotvrdili, že by zabíjel právě 34letý muž. Jeho sebevraždu a vraždu 24leté Niny stále rozplétají.