reklama

Chce být jako její předci a nikdy se nevzdat. Zuzana Petrofová hostem v KB Interview

Zuzana Ceralová Petrofová je úspěšnou manažerkou a působí ve vedení společnosti PETROF. Navázala na tradici svých předků, a i díky ní je z této firmy jedna z největších společností na výrobu akustických pian. Zuzana bude dnes hostem KB Interview Martina Moravce.

reklama

Její rodina toho zažila opravdu hodně. Nejprve prusko-rakouskou válku, pak čtyřicet let komunistické vlády, která jim všechno zabavila a ještě je ponížila. Pak přišla ekonomická krize, ale ani ta je nepoložila. A proto do dnešního dne stále zní romantické tóny z Hradce Králové, a to až do celého světa.

„Tatínek v nás pěstoval hrdost na jméno Petrof. Já si myslím, že jsme to měli v rodině. Byli jsme vždy hrdí na to, co naši předci dokázali. Ještě když žil můj děda, tak nám vyprávěl různé příběhy,“ vzpomíná Petrofová.

„Řekla jsem si, že jsem se narodila do téhle rodiny, tak musím být jako oni. Petrofové se totiž nikdy nevzdávají.“

Výroba

Vyrobit klavír může trvat až jeden rok a může stát i čtyři miliony korun. „Klavíry jsou typické pro svůj romantický tón. Takže si ho kupují nejenom sóloví hráči, ale i ti, kteří rádi skládají. Třeba Paul McCartney, Ennio Morricone nebo třeba Maria Carrie a Billie Eilish,“ říká Zuzana.

„Dřevo je duše nástroje,“ míní s tím, že vyrábějí klavíry a pianina ze smrku a buku, které se berou z tuzemska. Téměř všechny práce se dělají ručně a firma Petrof zaměstnává ty nejlepší mistry, intonéry a ladiče, aby dosáhly co nejpreciznějšího výsledku.

Zuzana Ceralová Petrofová získala několik ocenění, především za její manažerské schopnosti. O tom, jak je těžké řídit jednu z největších firem na výrobu akustických pian promluví dnes u Martina Moravce ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých
Vláda

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Měli jste omikron? Vláda chystá nové opatření, výjimka z testů se má ale týkat jen někoho

Prodělali jste omikron? Na měsíc se zřejmě vyhnete testům i karanténám. Ve středu večer by měla nová pravidla schválit vláda. Podle informací CNN Prima NEWS se ladí poslední detaily. Diskuze se vede o to, zda by mělo opatření platit i retrospektivně a zda se omikronem už znovu nakazit nemůžete. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) je taková šance alespoň po dobu 30 dnů téměř nulová.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

reklama

Domácí zpravodajství

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama