reklama

Chce být jako její předci a nikdy se nevzdat. Zuzana Petrofová hostem v KB Interview

Zuzana Ceralová Petrofová je úspěšnou manažerkou a působí ve vedení společnosti PETROF. Navázala na tradici svých předků, a i díky ní je z této firmy jedna z největších společností na výrobu akustických pian. Zuzana bude dnes hostem KB Interview Martina Moravce.

reklama

Její rodina toho zažila opravdu hodně. Nejprve prusko-rakouskou válku, pak čtyřicet let komunistické vlády, která jim všechno zabavila a ještě je ponížila. Pak přišla ekonomická krize, ale ani ta je nepoložila. A proto do dnešního dne stále zní romantické tóny z Hradce Králové, a to až do celého světa.

„Tatínek v nás pěstoval hrdost na jméno Petrof. Já si myslím, že jsme to měli v rodině. Byli jsme vždy hrdí na to, co naši předci dokázali. Ještě když žil můj děda, tak nám vyprávěl různé příběhy,“ vzpomíná Petrofová.

„Řekla jsem si, že jsem se narodila do téhle rodiny, tak musím být jako oni. Petrofové se totiž nikdy nevzdávají.“

Výroba

Vyrobit klavír může trvat až jeden rok a může stát i čtyři miliony korun. „Klavíry jsou typické pro svůj romantický tón. Takže si ho kupují nejenom sóloví hráči, ale i ti, kteří rádi skládají. Třeba Paul McCartney, Ennio Morricone nebo třeba Maria Carrie a Billie Eilish,“ říká Zuzana.

„Dřevo je duše nástroje,“ míní s tím, že vyrábějí klavíry a pianina ze smrku a buku, které se berou z tuzemska. Téměř všechny práce se dělají ručně a firma Petrof zaměstnává ty nejlepší mistry, intonéry a ladiče, aby dosáhly co nejpreciznějšího výsledku.

Zuzana Ceralová Petrofová získala několik ocenění, především za její manažerské schopnosti. O tom, jak je těžké řídit jednu z největších firem na výrobu akustických pian promluví dnes u Martina Moravce ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy: KB Interview Martin Moravec klavír Zuzana Petrofová piano výroba

Další hlavní zprávy

K věci

Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde

Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde

Pro Českou republiku se všechno točí kolem Vrbětic, kdežto pro Rusko, a stejně tak i pro Západ, je kontext daleko širší. Těmito slovy zhodnotil Alexandr Vondra současnou diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Situace se bezpochyby může negativně promítnout do vzájemných obchodních nebo kulturních vztahů. Na plynu z Ruska však podle Vondry existenčně závislí nejsme.

Rusko

Rusko hrozí Ukrajině: Na Krymu cvičí 10 tisíc vojáků. Kyjev protestuje a volá po sankcích

Rusko hrozí Ukrajině: Na Krymu cvičí 10 tisíc vojáků. Kyjev protestuje a volá po sankcích

Ruská armáda ve čtvrtek zahájila rozsáhlé vojenské cvičení na Krymu a v Černém moři. Účastní se ho přes 10 tisíc vojáků, k dispozici mají více než 1 200 kusů zbraní a vojenské techniky a desítky válečných lodí, informují ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo obrany. Podle agentury AP tím Moskva ukazuje sílu v době rostoucího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov Krym v roce 2014, kvůli čemuž Západ na Moskvu uvalil sankce. Kyjev a Západ v poslední době s obavami sledují posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou.

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?
Flegr: Respirátory venku jsou nesmysl. Antigenní testy můžou pomoci zprovoznit služby
reklama
reklama
Zpackaná operace ruské rozvědky, komentoval Vrbětice Kulhánek. Váží si podpory spojenců

360°

Domácí zpravodajství

Dalších osm podezření na úmrtí po očkování. Česko jich celkem eviduje už 47
Ve středu přibylo nejméně nakažených od září. Vláda rozhodne o rozvolnění
Další články
reklama
reklama