CNN Prima News Paul McCartney

Paul McCartney

Výpis příspěvků ke štítku „Paul McCartney“

Nová píseň Beatles je nebeská, pějí chválu odborníci. Lennonův hlas ladila umělá inteligence

Více než půlstoletí po rozpadu kdysi nejslavnější kapely světa Beatles vyšla její píseň Now and Then. Dlouhá léta ležela v archivu, díky novým technologiím se však k ní nyní podařilo přimíchat hlas Johna Lennona a ve čtvrtek poprvé spatřila světlo světa. Britští hudební publicisté v nahrávce vidí její symbolickou hodnotu a neřadí ji mezi ty nejlepší z dílny liverpoolské čtveřice. Píseň je však přijímána s nadšením. Líbí se nejen fanouškům, ale třeba i bývalému zpěvákovi slavné kapely Oasis Liamu Gallagherovi.

Plamenný projev Grety. Nehledejte naději, tvořte ji, vyzvala a zkritizovala světové lídry

I sobotní program hudebního festivalu Glastonbury měl výrazný politický rozměr, když na hlavním jevišti odpoledne vystoupila švédská aktivistka Greta Thunbergová, aby varovala před dopady klimatických změn. Mladá tvář globálního ekologického hnutí divákům řekla, že je stále čas na to vybrat si jinou cestu, ale že lidé si musejí začít naději sami vytvářet, informuje zpravodajská agentura BBC.

Poslední Žbirkova fotka: Slavil narozeniny, svůj velký sen si už splnit nestihl

Smrt legendárního zpěváka Miroslava Žbirky ve středu 10. listopadu zasáhla fanoušky na Slovensku i v Česku. Se zdravotními problémy se hudebník potýkal delší dobu. V polovině října byl dokonce hospitalizován a skončil na kapačkách. Když ho na jeho 69. narozeniny propustili domů, vznikla pravděpodobně jedna z jeho posledních fotografií. Kvůli úmrtí muzikanta vzaly za své i jeho společné plány s blízkým přítelem Kamilem Peterajem.

Poslední rozloučení se Žbirkou bude jen pro zvané. Fanoušci mohou obřad sledovat on-line

Poslední rozloučení se zesnulým muzikantem Miroslavem Žbirkou se bude konat 19. listopadu v pražském krematoriu ve Strašnicích od 14:00 jen pro pozvané. Veřejnost se bude moci s Mekym rozloučit v prostoru před obřadní síní, kde bude kondolenční kniha. Celý obřad budou mít fanoušci možnost sledovat prostřednictvím obrazovek a na facebookovém profilu Mira Žbirky.

Žbirka měl Beatles v DNA, uvedl autor jeho biografie. Nikdy je nezmínil, reagoval režisér

Čím byl zesnulý zpěvák Miro Žbirka výjimečný? Tak třeba tím, že se s ním dalo mluvit o jakékoliv hudbě z jakéhokoliv období, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dva muži, kteří se slovenskou hvězdou spolupracovali – režisér dokumentu Meky Šimon Šafránek –⁠ a Honza Vedral, autor biografie Miro Žbirka – Zblízka. Na čem se však úplně neshodli, byl Žbirkův vztah ke kapele Beatles.