CNN Prima News zvýhodnění

zvýhodnění

Výpis příspěvků ke štítku „zvýhodnění“

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

24. ledna 2022 05:54

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

„Rasistická“ autonomní vozidla? Britové se bojí, že auta budou nejhodnější na bílé muže

28. dubna 2021 14:16

I když se žádný plně autonomní automobil zatím v silničním provozu nepohybuje, inženýři už při jeho vývoji narážejí na potíže. Experti varují, že mohou mít vozidla ve tmě problémy rozeznat na vozovce pěšího tmavé barvy pleti. Navzdory kritice ale nejde podle nich o žádný rasismus, ale technologický zádrhel, který se brzy vyřeší.

V supermarketu se nenakazíte a v malém krámku ano? Senátoři chtějí zrušit nařízení

19. listopadu 2020 11:46

Senátoři připravili návrh k Ústavnímu soudu na zrušení zákazu prodeje ve většině obchodů během epidemie koronaviru. Podle senátorů vláda toto opatření nedostatečně podložila. Návrh podepsalo 54 senátorů a bude předložen v případě, kdy Sněmovna schválí prodloužení nouzového stavu. Oznámil to pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.