reklama

Aféra na Slovensku. Tenistku Cibulkovou přednostně naočkovali. Mrzí mě to, omlouvá se

/ fotografií

Slovensko v první fázi očkuje hlavně zdravotníky. A taky bývalou tenistku Dominiku Cibulkovou. Jak informoval Deník N, dostala se přednostně na seznam, kam ji měl zapsat jeden z pracovníků vakcinačního centra. Slavná tenistka se nyní na sociálních sítích omluvila.

reklama

„Šetřením jsme zjistili, že Dominika Cibulková byla očkovaná na jednom z našich tří pracovišť očkovacího centra v Nemocnici L. Dérera na Kramároch,“ odpověděla na otázku webu Deník N mluvčí Univerzitní nemocnice Bratislava Eva Kliská. Mělo se tak stát v tomto týdnu.

Vyplňovala jen volné místo v pořadníku

Tenistka Cibulková se ale po zveřejnění informace na sociálních sítích ohradila s vysvětlením. „Je mi velmi líto, že jsem se nechala uvést do omylu, když jsem se při doprovázení blízkého do nemocnice jen informativně zeptala, v jakém období bychom mohli přijít na řadu. Kdybych jen tušila, že se dopouštím vážného pochybení a že jen nevyplňuji volné místo v pořadníku, v žádném případě bych očkování nevyužila. Vzniklá situace mě velmi mrzí, ve vztahu ke všem, kteří na vakcínu čekají,“ uvedla na Instagramu.

/ fotografií

Cibulková chce prostřednictvím kauzy alespoň upozornit na důležitost vakcinace. „Zároveň bych ale touto cestou chtěla vyzvat lidi, aby se neobávali očkování. Budu ráda, když celá tato nešťastná událost bude mít pozitivní efekt v tom, že přesvědčí co nejvíce lidí o potřebě očkování. Velmi ráda jakýmkoli způsobem pomůžu v osvětové kampani na podporu vakcinace, kterou považuji za bezpečnou a očkování proti covidu za jediný správný přístup,“ píše dál tenistka.

Jednatřicetiletá tenistka hrála naposledy loni v květnu na Roland Garros a v listopadu pak i kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím oznámila konec kariéry. Během ní vyhrála osm turnajů WTA ve dvouhře, nejvíc mezi slovenskými tenistkami.

Nebude se to opakovat, slibuje nemocnice

I nemocnice, která tenistce tuto možnost dala, se omluvila. „Vzniklá situace nás velmi mrzí, omlouváme se za ni a uděláme vše pro to, aby se podobné selhání už neopakovalo,“ doplnila Deníku N nemocnice. Plánuje proto zavést dvojité kontroly seznamů a chce personál znovu proškolit o standardních postupech očkování.

K tématu

Z dřívějších průzkumů veřejného mínění vyplývá, že očkovat proti koronaviru se na Slovensku chce jen zhruba třetina obyvatel. Podle národní očkovací strategie je ovšem v zájmu omezení šíření koronaviru potřeba, aby se očkovalo alespoň 60 procent obyvatel.

K nákazou nejpostiženějším regionům patří jihoslovenské město Nitra, kde se na konci tohoto týdne uskuteční hromadné testování obyvatel na koronavirus.

Slovenské úřady sice již dříve zavedly v zemi různá karanténní opatření, odborníci ale požadovali ještě přísnější omezení. Například zákaz vycházení obsahuje na Slovensku zhruba dvacet různých výjimek.

Slovensko v první fázi očkuje hlavně zdravotníky, už v prosinci podstoupila očkování i prezidentka Zuzana Čaputová. K pondělí bylo na Slovensku očkováno 7201 lidí.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Hostomský: Největším přehmatem bylo zavření škol. Ať se všechny otevřou zítra

Hostomský: Největším přehmatem bylo zavření škol. Ať se všechny otevřou zítra

Největším přehmatem bylo zavření škol, prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Podle něj měly děti chodit do škol celý rok, protože nejsou semeništěm nákazy. S ním souhlasil ekonom Miroslav Ševčík, podle kterého bylo zavření dětí doma jedním z největších zločinů. Šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ale v pořadu oponoval, že školy jsou velmi rizikové, což se podle něj potvrdilo už v létě.

Rozhovor

Petříček: Vyhazov z ministerstva je vysvobození. S Babišem se to nedá vydržet

Petříček: Vyhazov z ministerstva je vysvobození. S Babišem se to nedá vydržet

Stojím na recepci Černínského paláce. Exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) přichází s úsměvem na rtech, v džínách a s baťohem. Se všemi se loučí, s ostrahou i s recepční. Po dlouhé době působí, jako když není pod tlakem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o svém odvolání i o tom, proč nikdy nebouchl do stolu a neodešel z vlády, když byl k hnutí ANO několikrát kritický.

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Studené počasí vydrží ještě několik dní. Meteorologové varují před sněhem
Další články
reklama
reklama