pole

Výpis příspěvků ke štítku „pole“

Čechy trápí raketové zdražení brambor. Pěstitelé předpověděli, kdy ceny v obchodech klesnou

Chladné počasí na jaře, sucho na začátku léta a vydatný déšť v uplynulých týdnech. Počasí jako na houpačce přidělává vrásky bramborářům, kteří letos neočekávají zrovna dobré výnosy. To se podle expertů promítne i na cenách. Už teď jsou brambory meziročně dražší o skoro 70 procent. Podle pěstitelů by mohla cena mírně klesnout na podzim.

Z pole zůstal jen popel. Masivní požár na Plzeňsku již lokalizovali, hasiči zůstávají v akci

Požár pole u Dobřan na Plzeňsku se podařilo hasičům vpodvečer lokalizovat. Uvedli to na svém twitterovém účtu. Oheň se už dál nešíří, zničil ale prakticky celé pole. Zásah, kterého se účastnilo 22 jednotek hasičů, komplikoval silný vítr, který plameny hnal přes suché pole. Na místě nyní zůstane hlídat pět jednotek hasičů, řekl před 20:00 řídící důstojník hasičů.

Zloději kol na Domažlicku se marně ukrývali v řepce. Policejní pes je hravě vyčenichal

Ačkoliv se dvojice zlodějů schovávala v řepkovém poli na Domažlicku, pro služebního psa Apolla nebyl problém je vyčenichat. Muž a žena, kteří krátce před dopadením z garáže u rodinného domu odcizili dvě jízdní kola, za sebou nechávali věci, kterých se postupně zbavovali. Na psího pomocníka policistů se muž dokonce snažil zaútočit, rychle si to však rozmyslel.

Sadaře likviduje levný dovoz. Aby se uživili, kácejí další ovocné stromy a nahrazují je řepkou

Ovocnáři museli podle svých slov kvůli špatnému odbytu svého ovoce na domácím trhu a vysokým nákladům redukovat své sady, převážně jabloňové. Celková plocha jabloní se tak v zimě a na jaře v Česku zmenšila o osm procent. Někteří ale sady zredukovali i o dvacet a více procent – a půjdou ještě dál. Místo ovocných stromů osejí nebo již oseli plochy například obilím a řepkou.

Smrtelná past u cesty: Liščátko si z betonové jámy zakňouralo o pomoc, srnče nepřežilo

Ochránci zvířat upozorňují na velké množství nezabezpečených melioračních šachet na polích a loukách, ze kterých se stávají smrtelné pasti. Z jedné takové betonové jámy zachránci naposledy vytáhli liščí mládě, které mělo štěstí, že jeho naříkání slyšeli kolemjdoucí turisté. Snadno do nich však může spadnout kromě menších živočichů i malé dítě.

Záběry z bojů: Ukrajinci drtí ruské obrněnce. Z pole u Vuhledaru se stalo velké šrotiště

Pole u ukrajinského Vuhledaru jsou plná ruského šrotu. Obrovské ruské ztráty u tohoto doněckého města jsou způsobeny mimo jiné tím, že se okupanti na Donbase snaží postoupit za každou cenu. V otevřených polích však obrněnce útočníků často drtí nastražené miny či samotní Ukrajinci pomocí dělostřelectva a protitankových střel. Po sociálních sítích kolují nová videa, která drsný boj na východě Ukrajiny zobrazují. Okolnosti takových záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry drtivého ukrajinského úderu: Těla mrtvých okupantů zvýší úrodnost půd, glosuje Kyjev

Ukrajinci dělají vše pro to, aby zabránili postupu ruské pěchoty na Donbase a zastavili očekávanou masivní ofenzivu. Jeden z úspěšných protiúderů provedla nově vzniklá 46. úderná aeromobilní brigáda, která na východní frontě zlikvidovala skupinu okupantů. Záběry, jejichž okolnosti je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit, pak jednotka sdílela na sociálních sítích. Neodpustila si ani štiplavou poznámku adresovanou ruskému agresorovi.

I zemědělci se klaní Messimu. V poli vznikl jedinečný portrét, „maloval“ algoritmus

Po triumfu Argentiny na fotbalovém mistrovství světa v Kataru se fanoušci hlavnímu strůjci úspěchu Lionelovi Messimu klaněli různými způsoby. Někdo si kapitána nechal zvěčnit pomocí tetování, jiní přišli za barberem s náročným požadavkem, aby jim sedminásobného vítěze Zlatého míče vystřihl na temeni hlavy. Ale zatím nejvelkolepěji vyjádřili hvězdě Paris Saint-Germain poctu a respekt zemědělci.

Zkáza ruských tanků v minovém poli. Video ukazuje efektivní válečnou past Ukrajinců

Ruskou ofenzivu na východě Ukrajiny výrazně zpomalují protitankové miny. Ty v oblasti rozmístili ukrajinští ženisti. Další zveřejněné video ukazuje ruský tank, který se nechal vlákat do minového pole. Krátce na to následoval masivní výbuch. Na základě pozdějších leteckých snímků je patrné, že nešlo o jediného ruského obrněnce, kterého Ukrajinci v tomto minovém poli zničili.