reklama

pole

Výpis příspěvků ke štítku „pole“

Místo hřibů našel houbař v lese políčko s marihuanou. „Pěstitelům“ hrozí až 10 let vězení

24. září 2021 18:57

Muž z Ústecka vyrazil na houby, místo nich ale našel konopné pole. Rostlinky marihuany byly zasazené i s kbelíkem v zemině a bylo evidentní, že se o ně někdo stará. To dosvědčoval také improvizovaný příbytek, ve kterém bylo nářadí i další rostliny. Policistům se pěstitele následně podařilo dopadnout, hrozí jim až deset let za mřížemi.

Nehoda na D11 si vyžádala život muže a dítěte. Auto sjelo do pole

9. června 2021 15:20

Při nehodě auta na dálnici D11 na kilometru 58,5 ve směru na Hradec Králové nedaleko Žiželic na Kolínsku zemřeli dnes odpoledne dva lidé, dalších pět lidí je zraněných. Na místě zasahovaly dva vrtulníky záchranářů, řekly mluvčí policie Michaela Richterová a hasičů Tereza Fliegerová. Na místě podle mluvčí záchranářů Petry Homolové zemřel muž a dítě.

Babiš jako Pac-Man, který požírá dotace. K ornamentu v poli se přihlásili aktivisté

25. května 2021 15:01

Za vytvořením legendární videoherní postavičky Pac-Man v řepkovém poli u obce Rovné nedaleko Řípu stojí skupina Ztohoven, známá třeba vyvěšením obřích červených trenek na Pražském hradě. „Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují,“ vysvětlili autoři, jimž podle policie hrozí pokuta až 350 tisíc korun. Pole patří mluvčímu Agrofertu.

Když psi zachraňují životy mláďat: Myslivci a jejich psi pomáhají při senosečích

23. května 2021 11:00

Během května a června většina zvířat rodí svá mláďata. Hlavně pak srny a zajíci. S tím se v tomto období pojí problém sečení polí, protože matky svá mláďata schovávají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata mají navíc obranný reflex, který jim napovídá přikrčit se, pokud hrozí nějaké nebezpečí, a to je pak během sekání trávy doslova fatální.

Firma znečistila pole tisíci tunami kalů. Vyčištění bude stát čtvrt miliardy

18. prosince 2020 16:26

Pražská firma nelegálně vyvezla na pole u Kralic na Hané na Prostějovsku 31 tisíc tun kalů z čistíren odpadních vod. Vyčištění orné půdy bude stát 250 milionů korun. Případem se už zabývá policie, která obvinila třiapadesátiletou jednatelku společnosti z neoprávněného nakládání s odpady, sdělil v pátek policejní mluvčí František Kořínek.

Stutox II na polích: Kde se aplikuje rozhozem a kam hlásit uhynulá zvířata?

9. dubna 2020 06:00

Zvýšené množství hrabošů na polích trápí zemědělce nejvíce na jižní Moravě, ale také ve středních a východních Čechách. Právě z těchto lokalit přišlo na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) nejvíce hlášení o aplikaci Stutoxu II. Rozhozem se provádí průběžně ve 188 případech, z toho asi 80 z nich se týká Jihomoravského kraje. Podle ornitologů je to lepší řešení, než o kterém se vedly spory vloni v létě. Tehdy se měl rodenticid použít na dvou třetinách zemědělské půdy. Teď se jedná o rozlohu osmaosmdesáti tisíc hektarů. Zemědělci začali s aplikací už v únoru.

reklama