reklama

pole

Výpis příspěvků ke štítku „pole“

Nehoda na D11 si vyžádala život muže a dítěte. Auto sjelo do pole

Při nehodě auta na dálnici D11 na kilometru 58,5 ve směru na Hradec Králové nedaleko Žiželic na Kolínsku zemřeli dnes odpoledne dva lidé, dalších pět lidí je zraněných. Na místě zasahovaly dva vrtulníky záchranářů, řekly mluvčí policie Michaela Richterová a hasičů Tereza Fliegerová. Na místě podle mluvčí záchranářů Petry Homolové zemřel muž a dítě.

Babiš jako Pac-Man, který požírá dotace. K ornamentu v poli se přihlásili aktivisté

Za vytvořením legendární videoherní postavičky Pac-Man v řepkovém poli u obce Rovné nedaleko Řípu stojí skupina Ztohoven, známá třeba vyvěšením obřích červených trenek na Pražském hradě. „Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují,“ vysvětlili autoři, jimž podle policie hrozí pokuta až 350 tisíc korun. Pole patří mluvčímu Agrofertu.

Když psi zachraňují životy mláďat: Myslivci a jejich psi pomáhají při senosečích

Během května a června většina zvířat rodí svá mláďata. Hlavně pak srny a zajíci. S tím se v tomto období pojí problém sečení polí, protože matky svá mláďata schovávají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata mají navíc obranný reflex, který jim napovídá přikrčit se, pokud hrozí nějaké nebezpečí, a to je pak během sekání trávy doslova fatální.

Stutox II na polích: Kde se aplikuje rozhozem a kam hlásit uhynulá zvířata?

Zvýšené množství hrabošů na polích trápí zemědělce nejvíce na jižní Moravě, ale také ve středních a východních Čechách. Právě z těchto lokalit přišlo na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) nejvíce hlášení o aplikaci Stutoxu II. Rozhozem se provádí průběžně ve 188 případech, z toho asi 80 z nich se týká Jihomoravského kraje. Podle ornitologů je to lepší řešení, než o kterém se vedly spory vloni v létě. Tehdy se měl rodenticid použít na dvou třetinách zemědělské půdy. Teď se jedná o rozlohu osmaosmdesáti tisíc hektarů. Zemědělci začali s aplikací už v únoru.

reklama