CNN Prima News agrese

agrese

Výpis příspěvků ke štítku „agrese“

Sledujte Hlavní zprávy: Popeláři jsou pod velkým tlakem. Útoky na ně se stupňují

28. listopadu 2022 18:14

Havířovští popeláři jsou po události, kdy v lisu jejich vozu zemřela mladá žena, která přespávala v popelnici, pod velkým tlakem. Lidé jim nadávají, jsou agresivní a dokonce na jednoho z nich zaútočili. Podobné problémy ale hlásí i popeláři ze sousední Orlové. Nejen o tom Hlavní zprávy, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Čína bude chtít Tchaj-wan. Od Rusů se naučila nepodcenit obyvatele, varuje expert

21. července 2022 08:58

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský vládce Si Ťin-pching chtějí změnit zavedený světový řád, tvrdí v rozhovoru pro německou mediální agenturu Ippen.Media Alexander Görlach. Lingvista se v newyorské Carnegieho radě pro etiku v mezinárodních záležitostech zabývá čínskou mocenskou politikou. Varuje nejen před možným útokem Číny na de facto nezávislý, ale mezinárodně neuznaný ostrov Tchaj-wan, ale také před celosvětovým konfliktem.

Expert: Pokud žraloka v Hurghadě nezlikvidují, zaútočí zase. Co způsobilo jeho agresivitu?

4. července 2022 08:51

Je téměř jisté, že dvě oběti útoku v egyptské Hurghadě má na svědomí stejný žralok. Ve Zprávách CNN Prima NEWS to uvedl dokumentarista a odborník na žraloky Steve Lichtag. Zvíře prý mohlo k útoku vést hned několik důvodů. Pokud živočicha lidé nezlikvidují, je prý velmi pravděpodobné, že se do mělčin vrátí a napadne další turisty.

Vykročí Japonsko ze stínu druhé světové války? Nákupy raket plánují nejen kvůli Rusku

29. června 2022 15:39

Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

České zbraně v akci. Ukrajinci na Donbasu využívají salvové raketomety

22. května 2022 08:15

Na Donbasu pokračuje ruská ofenziva. Ukrajinci okupanty zadržují i dělostřelectvem československé výroby. Do Kyjeva zavítal polský prezident Andrzej Duda. Během své návštěvy vystoupil v ukrajinském parlamentu. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1300, informovaly ukrajinské úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát.

Путин тяжело болен, переломный момент будет в августе. Буданов прогнозирует конец войны

16. května 2022 23:27

Как один из немногих украинских чиновников, он предсказал, что Россия начнет вторжение на Украину в начале этого года. Слова главы украинской разведки сбылись, и он считает, что его следующая оценка будет верной. Кирилл Буданов заявил Sky News, что в августе наступит переломный момент в войне, которая закончится в конце года. Он также рассказал о здоровье Владимира Путина и смене режима в Российской Федерации.

Tvrdší tresty pro agresivní řidiče: Experti chtějí úpravu zákona. Má to ale háček

14. května 2022 22:39

Dopravní experti požadují tvrdší postihy za projevy agresivity na silnicích. Rozjeli kampaň, v níž chtějí oslovit poslance i ministerstvo dopravy, aby po vzoru několika dalších evropských zemí v zákoně jasně popsali agresivitu v silničním provozu a stanovili přísné postihy. Podle dopravní police bude ale těžké najít definici použitelnou v praxi.

Putin je těžce nemocný, zlom přijde v srpnu. Šéf ukrajinské rozvědky odhaduje konec války

14. května 2022 14:14

Jako jeden z mála ukrajinských představitelů předpověděl, že Rusko zahájí invazi na Ukrajinu začátkem letošního roku. Slova šéfa ukrajinské rozvědky se naplnila a věří, že jeho další odhad bude správný. Kyrylo Budanov v rozhovoru pro Sky News uvedl, že v srpnu dojde ke zlomu ve válce, která koncem roku skončí. Hovořil také o zdraví Vladimira Putina a převratu režimu v Ruské federaci.