reklama

Agresivní zloděj z pražské tržnice: Na staršího muže vytáhl obušek, svědkům vyhrožoval smrtí

Teprve osmnáctiletý zloděj se nejprve pokusil vyškubnou staršímu muži tašku. Když se jí nechtěl vzdát, vytáhl na něj teleskopický obušek. O pár hodin později se pokusil v areálu pražské tržnice okrást starší ženu. Jeho běsnění zachytily kamery.

reklama

Policie hledá staršího muže, kterého na začátku června napadl teprve osmnáctiletý zloděj. Ten se mu pokusil vytrhnout tašku. Když se mu to nepodařilo, vytáhl na něj teleskopický obušek a několikrát ho s ním udeřil.

„Údery byly vedeny do spodní části těla. Ze záběrů odhadujeme, že byly vedeny do rukou, do nohou, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o staršího muže, mohl mu tím způsobit zranění, které by vyžadovalo několikatýdenní léčení,“ uvedl pro CNN Prima NEWS kriminalista Filip Stodůlka s tím, že po starším muži i ženě, která šla vedle něj, pátrají policisté.

Tímto incidentem ale jeho řádění neskončilo. „Zhruba po dvou hodinách se vrátil do holešovické tržnice, kde si vyhlédl starší paní, a v době, kdy držela telefon, jí ho vytrhl z ruky a vydal se na útěk. Celé situace si všimli tři zaměstnanci obchodu s elektronikou a vydali se na pronásledování,“ upřesnil kriminalista.

K tématu

Mladíkovi hrozí až 10 let za mřížemi

Mladík jim následně začal vyhrožovat, že je zabije, pokud ho nepřestanou pronásledovat. Pracovníci obchodu se ale nezalekli a nakonec se jim ho podařilo zadržet. Policisté následně zjistili, že se rozhodně nejedná o žádné neviňátko. Za krádež mobilního telefonu byl podmínečně odsouzen, podle kriminalistů ho navíc nedávno našli v otevřeném autě, které prohledával.

Vyšetřování jeho násilného chování ale stále probíhá a visí nad ním daleko tvrdší trest. „Mladík je podezřelý z trestného činu loupeže a z trestného činu vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest,“ doplnila mluvčí policie Lucie Drábková.

Na svědomí přitom může mít mnohem více podobných napadení. Pokud tedy máte podobnou zkušenost, ozvěte se na sto padesát osmičku nebo využijte naši krimilinku.

Další hlavní zprávy

Rusko

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama