CNN Prima News akreditace

akreditace

Výpis příspěvků ke štítku „akreditace“

Mendelova univerzita přišla o část akreditací. Není to pochybení Nerudové, říká Plaga

19. ledna 2023 13:33

Rada Národního akreditačního úřadu (NAÚ) se shodla na odebrání institucionální akreditace Mendelově univerzitě pro doktorské studijní programy v ekonomických vědách, uvedl šéf úřadu Robert Plaga. Rada podle něj zároveň odebrala univerzitě možnost uskutečňovat doktorské studijní programy Ekonomika a management v českém a anglickém jazyce. Opatření se týká Provozně ekonomické fakulty. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Plaga se zároveň zastal bývalé rektorky Danuše Nerudové, jež je s kauzou spojována, na vině je podle něj děkan fakulty a garanti oborů. Univerzita čeká na písemné zdůvodnění rozhodnutí úřadu, podnikla prý však již některé kroky k nápravě chyb.

Právnická fakulta v Plzni opět v problémech. Kvůli nedostatkům jí hrozí omezení akreditace

16. května 2022 17:06

Národní akreditační úřad (NAÚ) zahájil řízení k omezení akreditace na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Rozhodl tak na základě provedené kontroly, která konstatovala závažné nedostatky při uskutečňování magisterského studijního programu Právo a právní věda. Na Twitteru o tom informovala Česká televize. Její informace potvrdil zástupce akreditačního úřadu Jiří Smrčka. Úřad podle něj zjistil nedostatky v nastavení přijímacích zkoušek. Škola může omezení akreditace zabránit nápravou chyb, dodal. Podle mluvčí univerzity Šárky Staré vedení školy věří tomu, že fakulta dokáže své postupy obhájit.

V Hradci Králové probíhá i přes covid divadelní festival. Co musí návštěvníci splnit?

23. června 2021 14:24

Tradiční festival reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění začal v Hradci Králové. Již tradičně se koná na několika desítkách scén v centru krajského města. Návštěvníci se mohou těšit na 265 divadelních představení, improvizací, koncertů, workshopů a různých dalších performancí umělců ze sedmi evropských zemí.