CNN Prima News Alena Šteflová

Alena Šteflová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Šteflová“

Lékaři čekají na odměny kvůli covidu. Blatného náměstci si mezitím rozdělili statisíce

8. února 2021 11:34

Zatímco lékaři a zdravotnický personál stále čekají na slibované prémie za zvládnutí podzimní vlny koronaviru, vysocí státní úředníci si už finanční odměny nadělili, informoval web iROZHLAS.cz. Ministerstvo zdravotnictví jim přerozdělilo na čtyři miliony korun. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je to trapné.

Krajský policejní šéf dostal přednostně vakcínu. Pokyn zadal očkovací koordinátor

29. ledna 2021 18:02

Plukovník Jaroslav Vild, ředitel plzeňské krajské policie, potvrdil Seznam Zprávám, že se nechal přednostně očkovat proti koronaviru. Zatímco Vild situaci odmítl komentovat, mluvčí policie Pavla Burešová uvedla, že krajské ředitelství policie požádal 9. ledna krajský koordinátor očkování o seznam klíčových pracovníků policie, kteří by podle kapacity očkovacího centra mohli být případně vakcinováni. Mezi nimi byl i plukovník. Kvůli protekčnímu očkování už řada lidí ve svých funkcích skončila.

Měli bychom se covidu bát a jednat, říká zástupce Světové zdravotnické organizace

8. září 2020 22:31

Česká kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO) v pondělí na svém Facebooku uvedla, že situace v Česku je v souvislosti s koronavirem znepokojivá. Vyzvala, aby došlo k posílení hygienických stanic a intenzivnějšímu trasování, nikoliv jeho optimalizaci, jak plánuje ministerstvo zdravotnictví. Podle náměstkyně ministra zdravotnictví Aleny Šteflové jde však ze strany WHO o nedorozumění založené na mylných informacích z médií.