CNN Prima News Aleš Opata

Aleš Opata

Výpis příspěvků ke štítku „Aleš Opata“

Potvrzeno. Zeman jmenoval nového náčelníka generálního štábu, bude jím Karel Řehka

15. června 2022 15:41

Náčelníkem generálního štábu armády bude od července dosavadní ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka. Do funkce ho ve středu na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Řehka ve funkci vystřídá Aleše Opatu, kterého prezident ke konci června odvolal.

Čeští vojáci míří z Afghánistánu domů. Do konce června by se měli vrátit všichni

23. června 2021 17:31

Do konce června česká armáda stáhne z alianční mise v Afghánistánu své poslední vojáky. Na středečním jednání sněmovního výboru pro obranu to řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata. V současné době v zemi zůstává pouze dvanáctičlenná koordinační jednotka, většina vojáků i materiálu už byla odvezena. I po 11. září, dokdy spojenci ohlásili odchod ze země, v Kábulu zůstane jednotka Kamba, která hlídá českou ambasádu.

Buďme na ni hrdí, kondolují Babiš se Zemanem rodině tragicky zesnulé vojačky

12. listopadu 2020 18:44

Buďme na ni a na další české vojáky hrdí. Tak reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na úmrtí rotmistryně Michaely Tiché, která ve čtvrtek tragicky zahynula při nehodě vrtulníku. Soustrast rodině zesnulé vojačky vyjádřili též prezident Miloš Zeman, náčelník Generálního štábu Aleš Opata, ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) i další vládní a opoziční politici. Vedle Tiché při tragédii zemřelo dalších sedm zahraničních vojáků.

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan

22. října 2020 09:59

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata pochválil vojáky za práci v Letňanech. „Naši vojáci tady odvádí naprosto perfektní práci, mají můj obdiv,“ uvedl. Zároveň armáda zveřejnila zrychlené záběry ze stavby polní nemocnice. V neděli do 16:00 musí být hotovo, připomínají sami vojáci na sociálních sítích. V článku vám také nabízíme aktuální fotogalerii dokumentující přípravy v Letňanech ve čtvrtek ráno.