CNN Prima News alkohol za volantem

alkohol za volantem

Výpis příspěvků ke štítku „alkohol za volantem“

Diskonehody na silnicích. S alkoholem bourají hlavně mladí, nejrizikovější jsou tři hodiny

Nehody, v nichž sehrál podstatnou roli alkohol či drogy, mají na svědomí nejčastěji řidiči ve věkovém rozmezí 18 až 24 let, vyplývá ze zjištění Portálu Nehod. Podle šéfa BESIP ministerstva dopravy Tomáše Neřolda je nutné nezavádět žádnou toleranci alkoholu. Odborník ve vysílání CNN Prima NEWS popsal trend „diskonehod“ a hovořil rovněž o zpřísňování postihů za odmítnutí testu na přítomnost alkoholu v krvi.

Agresivní řidič pod vlivem měl před policií zvláštní výmluvu. Poté udeřil do skleněné výlohy

Napiju se a nafetuji, ale jsem prostě dobrý člověk. Těmito slovy se hájil řidič, který v centru Prahy zaměstnal strážníky i policisty. V sobě měl doslova koktejl alkoholu a drog, když za volantem jel v protisměru a pak odbočil do zákazu vjezdu. Když ho zastavili, jeho agrese se neustále stupňovala. Několikrát dokonce udeřil do skleněné výlohy obchodu.

Opilí řidiči jsou jako pojízdné časované bomby. Už po pár pivech člověk nedokáže jet rovně

Velikonoční pondělí je zejména pro muže s pomlázkou vítanou příležitostí občerstvit se tvrdým alkoholem. Nejen na venkově se ale koledníci často rádi přemisťují auty. S přibývajícími promile se však exponenciálně snižuje schopnost rychlé reakce za volantem a objektivního vyhodnocení situace na silnici. Za volant přitom často sedají jedinci, kteří nejsou schopni ani chodit.

První slova po vystřízlivění: Zabijte mě, prosil viník tragédie v Bratislavě

V neděli otřásla Slovenskem tragická nehoda s pěti mrtvými. Šéf tamního deaflympijského výboru Dušan Dědeček, který řídil vůz pod vlivem alkoholu, vjel ve více než stokilometrové rychlosti na zastávku plnou lidí. Ačkoliv byl zpočátku na policisty agresivní, podle zdrojů webu zregionu.sk po vystřízlivění již spolupracoval a žádal, aby ho příslušníci zákona zabili nebo mu půjčili zbraň.