reklama
CNN Prima News Američané

Američané

Výpis příspěvků ke štítku „Američané“

Pokrytec Biden? Nevinu Rittenhouse respektoval, pak otočil a rozsudek má za neférový

23. listopadu 2021 00:19

Osmnáctiletý Kyle Rittenhouse je podle soudu nevinný. Americký prezident Joe Biden s verdiktem souhlasil a vyzval k jeho respektování. O hodinu později v oficiálním prohlášení Bílého domu však podotkl, že chápe rozčarování některých Američanů a sdílí ho s nimi. „Mnozí lidé jsou jeho slovy pohoršeni. Demokraté s ním souhlasí, naopak republikáni mají Rittenhouse za hrdinu,“ reagoval na Bidenova slova v pořadu 360° redaktor webu Echo24.cz Ondřej Šmigol.

Biden: V Kábulu zůstaneme, dokud neodejdou všichni Američané. Chaosu se nedalo vyhnout

19. srpna 2021 06:14

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že je odhodlán ponechat jednotky USA v Afghánistánu, dokud nebudou evakuováni všichni Američané, i kdyby to znamenalo zachovat vojenskou přítomnost v zemi po 31. srpnu. Tedy po termínu, který stanovil pro stažení všech Američanů. V rozhovoru pro stanici ABC News zároveň řekl, že nevěří, že bylo možné stáhnout vojáky bez chaosu, který nastal v posledních dnech.

Brutálně ubodali italského policistu. Soud Američanům udělil nejpřísnější možný trest

6. května 2021 09:58

Na doživotí do vězení poslal ve středu soud v Římě dva mladé Američany, kteří v létě 2019 během dovolené v italském hlavním městě ubodali policistu. Porota jednala více než 12 hodin, než Američanům vyměřila ten nejpřísnější trest, jaký tyto Kaliforňany v Itálii mohl potkat. Jejich obhájci okamžitě oznámili, že se proti rozsudku odvolají.

Slizounek Cuomo? Vedle falšování dat o úmrtí čelí guvernér i obvinění z obtěžování

2. března 2021 21:07

Ještě na podzim mluvila liberální média o Andrewovi Cuomovi jako o příštím demokratickém prezidentovi. Nyní se ale situace zkomplikovala. Už třetí žena obvinila guvernéra z nevhodného sexuálního chování. Třiatřicetiletá Anna Ruchová řekla listu The New York Times, že ji třiašedesátiletý Cuomo měl bez dovolení osahávat a v jednu chvíli ji chtěl i políbit. Incident ze slavnostní recepce se podařilo jejímu kamarádovi zachytit na fotografii.

Trump Američany nepřesvědčil. Téměř 80 procent z nich uznává Bidena jako vítěze voleb

11. listopadu 2020 11:16

Téměř 80 procent Američanů, včetně více než poloviny příznivců Republikánské strany, uznává demokrata Joea Bidena jako vítěze prezidentských voleb. Vyplývá to z průzkumu provedeného agenturou Reuters a společností Ipsos. Vítězství Bidenovi minulou sobotu připsala většina respektovaných médií, jelikož podle jejich projekcí vede ve většině rozhodujících států.

Trumpovi dochází s demokraty trpělivost. Kongres chce obejít vlastním nařízením

8. srpna 2020 08:30

Vyjednávání mezi demokraty a Bílým domem o dalším stimulu americké ekonomiky uvízlo na mrtvém bodě. Podle prezidenta Donalda Trumpa chtějí demokraté peníze použít zvláště pro svá „uboze vedená města a státy“ unie. Pokud ze svých podmínek neustoupí, tak je Trump připraven podepsat do konce týdne zvláštní nařízení. To by například umožnilo prodloužit dávky v nezaměstnanosti do konce tohoto roku. Zatímco se obě strany dohadují, je přes 12 milionu Američanů stále kvůli COVID-19 bez práce.

Džihádisté po pěti letech přiznali, že mučili a znásilňovali mladou Američanku

25. července 2020 20:15

V roce 2013 byla humanitární pracovnice Kayla Muellerová zajata a zadržena jako rukojmí v Sýrii, kde byla do své smrti v roce 2015 sexuálně zneužívána a mučena. Ke spoluúčasti na jejím trýznění se po pěti letech přiznali dva Džihádisté, kteří byli součástí skupiny čtveřice bestiálních teroristů přezdívané kvůli britskému přízvuku Beatles.

reklama