CNN Prima News Američané

Američané

Výpis příspěvků ke štítku „Američané“

Boj o Kongres: Trump předpověděl skvělou noc. Biden hlasoval po boku vnučky předčasně

8. listopadu 2022 20:53

Bývalý americký prezident Donald Trump v úterý 8. listopadu se svou ženou Melanií odvolil v Palm Beach na Floridě. Před volební místností předpověděl, že republikány čeká skvělá volební noc. Možnost dát svůj hlas předčasně využil už 29. října současný prezident USA Joe Biden, učinil tak společně s vnučkou Natalií, která se voleb účastnila poprvé. Volby v USA rozhodnou o složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu. Hlasuje se také o guvernérech ve 36 státech a třech teritoriích.

Pokrytec Biden? Nevinu Rittenhouse respektoval, pak otočil a rozsudek má za neférový

23. listopadu 2021 00:19

Osmnáctiletý Kyle Rittenhouse je podle soudu nevinný. Americký prezident Joe Biden s verdiktem souhlasil a vyzval k jeho respektování. O hodinu později v oficiálním prohlášení Bílého domu však podotkl, že chápe rozčarování některých Američanů a sdílí ho s nimi. „Mnozí lidé jsou jeho slovy pohoršeni. Demokraté s ním souhlasí, naopak republikáni mají Rittenhouse za hrdinu,“ reagoval na Bidenova slova v pořadu 360° redaktor webu Echo24.cz Ondřej Šmigol.

Biden: V Kábulu zůstaneme, dokud neodejdou všichni Američané. Chaosu se nedalo vyhnout

19. srpna 2021 06:14

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že je odhodlán ponechat jednotky USA v Afghánistánu, dokud nebudou evakuováni všichni Američané, i kdyby to znamenalo zachovat vojenskou přítomnost v zemi po 31. srpnu. Tedy po termínu, který stanovil pro stažení všech Američanů. V rozhovoru pro stanici ABC News zároveň řekl, že nevěří, že bylo možné stáhnout vojáky bez chaosu, který nastal v posledních dnech.

Brutálně ubodali italského policistu. Soud Američanům udělil nejpřísnější možný trest

6. května 2021 09:58

Na doživotí do vězení poslal ve středu soud v Římě dva mladé Američany, kteří v létě 2019 během dovolené v italském hlavním městě ubodali policistu. Porota jednala více než 12 hodin, než Američanům vyměřila ten nejpřísnější trest, jaký tyto Kaliforňany v Itálii mohl potkat. Jejich obhájci okamžitě oznámili, že se proti rozsudku odvolají.

Slizounek Cuomo? Vedle falšování dat o úmrtí čelí guvernér i obvinění z obtěžování

2. března 2021 21:07

Ještě na podzim mluvila liberální média o Andrewovi Cuomovi jako o příštím demokratickém prezidentovi. Nyní se ale situace zkomplikovala. Už třetí žena obvinila guvernéra z nevhodného sexuálního chování. Třiatřicetiletá Anna Ruchová řekla listu The New York Times, že ji třiašedesátiletý Cuomo měl bez dovolení osahávat a v jednu chvíli ji chtěl i políbit. Incident ze slavnostní recepce se podařilo jejímu kamarádovi zachytit na fotografii.

Trump Američany nepřesvědčil. Téměř 80 procent z nich uznává Bidena jako vítěze voleb

11. listopadu 2020 11:16

Téměř 80 procent Američanů, včetně více než poloviny příznivců Republikánské strany, uznává demokrata Joea Bidena jako vítěze prezidentských voleb. Vyplývá to z průzkumu provedeného agenturou Reuters a společností Ipsos. Vítězství Bidenovi minulou sobotu připsala většina respektovaných médií, jelikož podle jejich projekcí vede ve většině rozhodujících států.

Trumpovi dochází s demokraty trpělivost. Kongres chce obejít vlastním nařízením

8. srpna 2020 08:30

Vyjednávání mezi demokraty a Bílým domem o dalším stimulu americké ekonomiky uvízlo na mrtvém bodě. Podle prezidenta Donalda Trumpa chtějí demokraté peníze použít zvláště pro svá „uboze vedená města a státy“ unie. Pokud ze svých podmínek neustoupí, tak je Trump připraven podepsat do konce týdne zvláštní nařízení. To by například umožnilo prodloužit dávky v nezaměstnanosti do konce tohoto roku. Zatímco se obě strany dohadují, je přes 12 milionu Američanů stále kvůli COVID-19 bez práce.

Džihádisté po pěti letech přiznali, že mučili a znásilňovali mladou Američanku

25. července 2020 20:15

V roce 2013 byla humanitární pracovnice Kayla Muellerová zajata a zadržena jako rukojmí v Sýrii, kde byla do své smrti v roce 2015 sexuálně zneužívána a mučena. Ke spoluúčasti na jejím trýznění se po pěti letech přiznali dva Džihádisté, kteří byli součástí skupiny čtveřice bestiálních teroristů přezdívané kvůli britskému přízvuku Beatles.