reklama

Anarchokapitalistka: Nechceme hlasy. Chceme lidem ukázat, že k životu nepotřebují stát

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS Tereza Urzová ze strany Nevolte Urza.cz uvedla, že motivací, proč uskupení vstupuje do voleb, je, aby lidem ukázalo, že k životu nepotřebují stát. O hlasy voličů prý nestojí.

reklama

„Chceme předat myšlenku, že přibývá zákonů, což může vést k totalitě. Zákony přibývají, ale nikdy se neruší,“ podotkla Tereza Urzová.

Stranu Nevolte Urza.cz označila za anarchokapitalistickou. „Je to směr na pomezí ekonomie a filozofie,“ pokračovala. Doplnila, že anarchie je mnohdy spojena s násilím.

„Přestože říkáme, že by stát v různých aspektech nebyl potřeba, nechceme ho rušit násilím. Myslíme si, že je důležité lidem předávat myšlenku, že to jde jinak. Že přijdou na to, že stát nepotřebují vůbec nebo ve větší míře aspektů,“ pokračovala.

V pořadu následně zopakovala, že do Poslanecké sněmovny strana nechce a lidé ji nemají volit. „Nechceme získat hlasy a modlíme se, abychom nezískali ani finance. Nebereme peníze od státu, nechceme přijmout peníze, které nám lidé nedali dobrovolně,“ uzavřela. Sponzorské příspěvky hnutí prý přijímá výhradně od dárců.

Sehnal: Chceme se zastat pracujících

Hosty pořadu 360° Michala Půra byli i předseda strany Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal a předseda hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu Jakub Olbert. Toho mohou lidé znát především jako majitele rebelující restaurace Šeberák, která i přes zákaz během pandemie otevřela. Oba ve vysílání představili své důvody, proč do podzimních voleb vstupují.

„Chceme se zastat všech, kteří pracují a vytvářejí hodnoty. Nyní není čas, aby si opasek utahoval občan, ale stát. Aby zde byla svoboda možnosti vybrat si pojišťovnu, důchodové pojištění nebo soukromé školy,“ podotkl Sehnal s tím, že „mezi sebou máme hledat odpovědné politiky“.

Olbert pak podotkl, že motivací hnutí je ochrana osobních svobod. „To, čeho jsme byli svědky, bylo krájení svobody – a pokračuje to. Chceme lidem ukázat, že my to můžeme změnit. Stačí, když vystoupí jedinec. To oni měnili dějiny,“ uvedl. Hnutí prý chce chránit ústavu a práva.

Mimo jiné má Olbert v plánu postavit zloděje „z vlády a Parlamentu“ před soud a vypořádat se s nimi. Na otázku, zda tímto bodem není hnutí podobné Přísaze Roberta Šlachty, odpověděl jasně. „Šlachta ale nechce zavřít Andreje Babiše, já ano,“ uzavřel.

Tagy:
Poslanecká sněmovna pořady CNN Prima NEWS politické strany voliči volební program volby 2021 Jakub Olbert Pavel Sehnal 360° Tereza Urzová

Hlavní zprávy

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl
Rozhovor

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Modernizovaný úsek D1 se musí znovu opravovat
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Modernizovaný úsek D1 se musí znovu opravovat

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Naprostá katastrofa. I tak se roky mluví o tom, jak Češi staví dálnice. Ale věděli jste, že i třeba za vlády Petra Nečase, kdy se zavírala jedna rozestavěná dálnice za druhou – a málokdo z oboru mu to zapomene, se postavilo a opravilo více dálnic, než za Babišovy vlády? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Perou se o stín a trpí hlady. Na hranici USA a Mexika dorazily tisíce migrantů

Na hranici mezi Mexikem a americkým státem Texas se utábořilo už přes 10 tisíc převážně haitských migrantů. Provizorní tábor se rychle rozrůstá, životní podmínky ale nejsou nejen kvůli vysokým teplotám ideální. Počet zadržených migrantů na přechodu obou zemí přesáhl v červenci a srpnu poprvé za 21 let hranici 200 tisíc. Republikáni ze všeho viní prezidenta Joea Bidena.

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

reklama