CNN Prima News Robert Šlachta

Robert Šlachta

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Šlachta“

ANALÝZA: Tahanice o pravicové voliče? Spolu ztrácí, Přísaha bojuje. Své může říct i Kalousek

Přísaha se pro evropské volby 2024 spojila s Motoristy sobě. Hnutí Roberta Šlachty začalo spolupracovat také s bývalým ministrem financí za ODS Vlastimilem Tlustým. Jde o pokus získat pravicové voliče, kteří jsou zklamáni z působení Spolu? A jak by českou politickou mapu překreslilo případné založení nové strany Miroslavem Kalouskem (TOP 09)? Redakce CNN Prima NEWS oslovila experty, aby popsali současné nálady pravicových voličů. Závěry si můžete přečíst v rozsáhlé analýze.

Exprimátor Brna Vokřál se vrací do politiky. Bývalý místopředseda ANO povede kandidátku Přísahy

Bývalý brněnský primátor Petr Vokřál, který byl v minulosti místopředsedou hnutí ANO, bude jihomoravským lídrem hnutí Přísaha v letošních krajských volbách. Podle předsedy hnutí Roberta Šlachty se jedná o odborníka, který zná Brno a politiku. Někdejší policista do krajského zastupitelstva pravděpodobně kandidovat nebude, jelikož chce uspět v senátních volbách v okrese Břeclav.

Přísahu s Motoristy povede do eurovoleb „superlídr“ Turek. Překreslíme mapu Evropy, věří Šlachta

Koalici Přísahy a Motoristů sobě povede do evropských voleb jako „superlídr“ bývalý automobilový závodník a politický komentátor Filip Turek. Lídry společné kandidátky do Evropských voleb na pondělní tiskové konferenci představili předsedové politických subjektů Robert Šlachta a Petr Macinka. Společně zároveň podepsali memorandum o společném postupu a koalici pro letošní volby.

Byli jsme už u Breivika, kritizoval Šlachta nevyužité zkušenosti. Letocha před policií smekl

Policie se dostatečně nepoučila z historických útoků masových střelců, domnívá se Robert Šlachta (Přísaha). V případě zásahu na Filozofické fakultě UK ocenil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS práci nasazených policistů, zmínil však zdánlivé systémové pochybení a zpochybnil i následné kontroly policejních orgánů. Podle Petra Letochy (STAN) ze sněmovního Výboru pro bezpečnost byl policejní zásah bravurní, z incidentu se lze poučit, o selhání systému však údajně nešlo.

Michopulos: Šlachta parazituje na střelbě z univerzity, řídit by mohl maximálně křižovatku

Robert Šlachta parazituje na neštěstí, k němuž došlo na filozofické fakultě. Ve vysílání CNN Prima NEWS to pronesl komentátor a politický marketér Petros Michopulos. Zakladatele Přísahy rovněž označil za „jedno z největších neštěstí polistopadové policie“ a za „nekompetentního policajta, který by mohl maximálně řídit křižovatku“. Reagoval tak na Šlachtovu kritiku ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a policejního prezidenta Martina Vondráška.

Odvolejte šéfa policie a sám předejte klíče od ministerstva, obul se Šlachta do Rakušana

Policie při zásahu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pochybila, řekl Robert Šlachta (Přísaha) v pořadu Otázky Václava Moravce ve vysílání České televize (ČT). Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by podle něj měl odvolat policejního prezidenta Martina Vondráška a sám „předat na ministerstvu klíče“. Rakušan Šlachtovy výtky odmítl s tím, že jde boj o volební preference.

Výsledky prověřování zásahu policie na filozofické fakultě? Až na jaře, řekl Rakušan

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude mít výsledky prověřování policejního zásahu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) nejdříve na jaře. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) to v neděli řekl v diskusním pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce. Připomněl, že vnitřní kontrola policejního prezidia odhalila nedostatky v krizové komunikaci a ve využívání analytických nástrojů.

Rakušan: Policie rozptýlila pochybnosti o zákroku proti střelci. Podle Šlachty otázky zůstaly

Policie dokázala na úterní tiskové konferenci rozptýlit veškeré pochybnosti ohledně prosincového zákroku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, napsal ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Práci zasahujících jednotek ocenila například i poslankyně ODS Eva Decroix, která komentovala, že ji z puštěného videa ze zásahu mrazilo. Naopak bývalého policistu a předsedu hnutí Přísaha Roberta Šlachtu nepřesvědčilo.

Politici: Evropa má problém s neřízenou migrací. Lidé, kteří tu nemají co dělat, musí pryč

Evropa bojuje s neřízenou migrací, která ohrožuje bezpečnost místních obyvatel, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) a předseda hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta. Jediným způsobem, jak zabránit katastrofě, je podle politiků hlídání vnějších hranic a urychlené vracení lidí, kteří v Evropě „nemají co dělat“.

Rakušan nemluvil pravdu. Policie národnost pachatelů zveřejnit může, řekli Šlachta a Sokol

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se mýlí, když tvrdí, že zákon zakazuje zveřejňovat národnost pachatele. Takové ustanovení tam explicitně není, píše se v něm o identitě pachatele, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS advokát Tomáš Sokol. Následně připomněl, že existuje i výjimka, kdy může být zveřejněna i identita. Bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha) k tomu dodal, že jako strážce zákona národnost pachatele zveřejňoval. Vyzval k větší otevřenosti, aby se předcházelo spekulacím.

Neumíme se v Bruselu prosadit, míní Šlachta. Ztratili jsme zdravý rozum, řekl ke Green Dealu

Česká republika je sice v Bruselu slyšet, ale jak v čem. Zatímco zejména na začátku konfliktu na Ukrajině byl náš hlas silný, ozvat se v případě zákazu spalovacích motorů jsme se neuměli, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Robert Šlachta, předseda hnutí Přísaha. Podle něj jsme měli při loňském předsednictví Rady Evropské unie přijít i s našimi tématy, jako jsou spravedlivé dotace v zemědělství či bezpečnost. Ztratili jsme úplně rozum, podotkl Šlachta ke Green Dealu