reklama
CNN Prima News Robert Šlachta

Robert Šlachta

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Šlachta“

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Volební program Přísahy: Jak Šlachta vyřeší drahé bydlení a komu zvedne daně?

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a jasně a přehledně poskládali jejich odpovědi. V následujícím měsíci se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů všech stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech.

I čtrnáct obyvatel nejmenší obce v ČR se hádá o politiku. Volí Babiše i Piráty

Nejmenší obec s vlastní samosprávou se jmenuje Vysoká Lhota, leží u Pelhřimova a žije v ní jen 14 občanů. Předvolební anketa reportéra CNN Prima NEWS ukázala, že tamní voliči vidí politiku hodně různobarevně. „Volím ODS, tedy Spolu. Ale bojím se, že vládu bude sestavovat ta strašná marškumpanie: Babiš, komunisti a Okamura,“ říká 60letý starousedlík Jaroslav Škrleta. „Pro mě je favorit Babiš, a tím to končí,“ tvrdí jeho 73letý soused Jaroslav Balík.

Čtyři miliony voličů nejsou rozhodnuty, volby mohou výrazně překvapit, říká Balšínek

Stále máme čtyři miliony nerozhodnutých voličů, jejich volba bude klíčová, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Společně s komentátorem Deníku Martinem Komárkem hodnotili všechny účastníky středečního pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS, kterého se zúčastnili například Robert Šlachta z Přísahy nebo Radim Fiala z SPD.

Šéf Soukromníků by slučoval ministerstva. Nic tím neušetříte, reagoval Dolejš z KSČM

Potřebujeme ministerstvo pro místní rozvoj? Podle šéfa Soukromníků Petra Bajera nikoliv, raději by jej sloučil s jiným resortem. Uvedl to ve speciálu 360°: Hlas lidu. Podle komunistického poslance Jiřího Dolejše se ale vytvořením jednoho megaministerstva nic neušetří, větší smysl dává zaměřit se na jednotlivé agendy a také na digitalizaci, řekl během velké předvolební debaty na CNN Prima NEWS.

reklama