CNN Prima News Robert Šlachta

Robert Šlachta

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Šlachta“

Šlachta o výhrůžkách politikům: Kdo nemluví, je stokrát nebezpečnější. Reagoval i na Pekarovou

25. ledna 2023 07:48

Na krátkodobou policejní ochranu má nárok každý, kdo o ni požádá. Tedy i prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO), který se necítí bezpečně po výhrůžkách, které mu měly dorazit. Pokud policie vyhodnotí, že jsou informace závažné, ochranu mu přidělí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl bývalý elitní policista a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

OBRAZEM: Sbírání podpisů a nečekaně nízká účast. Jak to vypadalo na Středulově demonstraci

8. října 2022 16:22

Václavské náměstí se v sobotu po poledni stalo znovu dějištěm protestu proti údajně nedostatečnému boji vlády s nastupující ekonomickou krizí. Možná proto, že za demonstrací stály odbory, nesla se v poněkud klidnějším duchu než ty předchozí s podtitulem „Česká republika na prvním místě“. Přesto byla akce znovu platformou pro různé politické agitace.

Známé tváře ve volbách: Schillerová, Šlachta nebo Okamura. Kdo uspěl a kdo propadl?

26. září 2022 12:32

Z bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachty bude možná starosta. V rodných Pohořelicích na jižní Moravě vyhrál s velkým náskokem letošní komunální volby. Ze známých tváří uspěl také prezidentův kancléř Vratislav Mynář v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Naopak mezi neúspěšné se zařadila třeba bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Do politiky vstoupil i další člen rodiny Okamurů.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

25. září 2022 00:23

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v první předvolební superdebatě?

11. září 2022 20:59

Necelé dva týdny před komunálními volbami stanice CNN Prima NEWS připravila první předvolební superdebatu s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan, předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo předseda ČSSD Michal Šmarda. Lidé také mohli hlasovat, kdo je přesvědčil nejvíce. Debatu podle výsledků diváckého hlasování ovládla šéfka KSČM Kateřina Konečná.

Možná jsem se moc rozohnil, vzpomíná Šlachta na střet s Fialou. Čím ho premiér zklamal?

23. července 2022 20:58

Od emotivního setkání mezi Robertem Šlachtou a premiérem Petrem Fialou (ODS) v Pohořelicích nedaleko Brna uplynul více než měsíc. Předseda hnutí Přísaha v letním speciálu pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiznal, že se možná až moc rozohnil. Argumenty předsedy vlády na něj ale působily jako červený hadr na býka. Ke střetu došlo v rámci Fialových cest do regionů a týkal se příspěvku na bydlení.

Fiala se Šlachtou se pohádali na ulici. Nezměníme všechno za půl roku, vypěnil premiér

14. června 2022 19:40

V Pohořelicích nedaleko Brna došlo v pondělí k ostrému střetu mezi premiérem Petrem Fialou (ODS) a šéfem hnutí Přísaha Robertem Šlachtou. Oba politici se před zraky několika kolemjdoucích pohádali kvůli příspěvku na bydlení. Zatímco Šlachta tvrdil, že formuláře jsou pro lidi složité, Fiala se hájil tím, že jeho kabinet zdědil složitou byrokracii a zjednodušení nastane brzy.

Franz o podpoře Zemana: Byla to zkouška, jestli máme demokracii, nebo bolševickou totalitu

3. května 2022 20:12

Svou prezidentskou kandidaturu v roce 2013 jsem bral jako cestu, kdy není důležité, jestli člověk vyhraje. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to řekl umělec Vladimír Franz. Tehdy před druhým kolem voleb podpořil pozdějšího vítěze Miloše Zemana. Prý to bral jako zkoušku, zda v Česku funguje demokracie, kde každý může říct svůj názor.