reklama

Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid, tvrdí ministryně Maláčová

Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid, prohlásila v Partii na CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Argumentovala třeba tím, že během ní zůstaly otevřené školy. Poslanec ODS Jan Skopeček podle svých slov nevěřil vlastních uším a ministryni vyzval, aby se za svůj výrok okamžitě omluvila.

reklama

„Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol. Cesta, kterou naznačují všichni odborníci, je, abychom dostali lidi na vyšší nemocenskou a neměli problémy,“ prohlásila Maláčová v nedělní Partii v debatě o zvýšení nemocenské.

K tématu

Její spoluřečník Jan Skopeček v té chvíli jen nevěřícně koukal. „Omluvte se za to, co jste řekla. To je neuvěřitelné. To jste opravdu schopná říct do kamer?“ zeptal se Skopeček.

Maláčová následně uvedla, že tím nijak nechtěla zlehčovat oběti druhé světové války. „Myslím, že pan poslanec se mě snaží načapat v něčem, co tak vůbec nebylo myšleno. Nikdo to nemyslel dehonestačně,“ dodala po skončení pořadu pro CNN Prima NEWS Maláčová.

Příplatek k nemocenské by mohl být podle Maláčové 375 korun denně, ale tak, aby nikdo nedostal víc než dřívější průměrný výdělek. Jinou variantou je růst nemocenské z nynějších 60 procent na 90 procent. Většina členů kabinetu podle Maláčové motivac lidí zůstávat kvůli covidu v karanténě nebo v izolaci podporuje. „Vůle začít to řešit přišla až s britskou mutací (koronaviru),“ řekla ministryně.

Skopeček by chtěl znát data, zda motivace lidí klesá po první, druhé, nebo třetí karanténě. „Nemůžeme z toho zase udělat plošné opatření,“ řekl. Obává se také demotivace lidí chodit do práce, byť by mohli. Skopeček také poukazoval na zvýhodnění covidu proti jiným diagnózám.

Skopeček: Chováte se arogantně

Skopeček se do Maláčové pustil i s tím, že vláda nevyužívá pomoc opozice a „na lidi kašle“. „Chováte se arogantně a vůbec vám o tuto zemi nejde. Kdyby vám šlo, přijmete i návrhy opozice,“ pustil se do Maláčové jako do zástupkyně celé vlády.

Maláčové návrh na zvýšení nemocenské poslanec ODS nepodporuje. „Nemůžeme z toho zase udělat plošné opatření. Bude to demotivovat i ty lidi, kteří by do práce chodit mohli. Nemocenská je poměrně drahé opatření,“ prohlásil Skopeček. Maláčová v místy vyostřené debatě mj. pravicové opozici vyčetla, že pomáhá jen bohatým.

K tématu

Tagy: Partie Terezie Tománkové

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Šmucler: S rouškami se to přehánělo. Zachrání nás očkování seniorů a promořenost
Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama