Tomáš z Brna se stále pohřešuje. Upuštěná Svratka nepomohla, rodina však neztrácí naději

Po patnáctiletém Tomáši pátrá jeho rodina už od minulé středy. Spolu s policisty a hasiči prohledávali tento týden oboru Holedná i řeku Svratku, která byla o metr upuštěna. Ani to však dobré zprávy nepřineslo, chlapce se dodnes najít nepodařilo. Rodina přesto neztrácí naději a v pátrání pokračuje.

O výsledcích pátrání informuje Tomášova rodina téměř každý den na Facebooku. Právě prostřednictvím sociálních sítí se mnozí dobrovolníci do pátrání zapojili. „Bohužel ani čtvrteční den nepřinesl nic nového. Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, na kterých hledat. To ale neznamená, že přestaneme,“ uvedla rodina a poděkovala dobrovolníkům za pomoc při pátrání.

„Poslední týden nám ukázal, že je spousta úžasných lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Dávejte na sebe pozor a buďte se svými rodinami,“ dodala.

Po Tomáši se pátrá od minulé středy. Naposledy jej viděli svědci v městské části Brno-Jundrov. Jedna ze stop vedla i k řece Svratce, kterou policisté prohledávali o týden později. Vodohospodáři navíc snížili hladinu řeky o jeden metr, díky čemuž mělo být pátrání po chlapci jednodušší.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, do akce bylo zapojeno 50 lidí, včetně hasičů, policistů a strážníků. Prohledali řeku v délce několika kilometrů. Čtvrteční pátrání naopak probíhalo především v brněnské oboře Holedná. Ani jedna akce však žádný výsledek nepřinesla, chlapce se stále najít nepodařilo. Policie tak žádá veřejnost o jakékoli informace o Tomášovi.

Tagy: