CNN Prima News antikoncepce

antikoncepce

Výpis příspěvků ke štítku „antikoncepce“

Vědci zkoumají antikoncepci pro muže. Je nehormonální a na trhu může být do pěti let

20. října 2022 10:50

Zájem o hormonální pilulky proti početí poslední roky upadá. Ženy ji často vysazují z důvodu možných zdravotních komplikací. Vědci stále zkoušejí přijít s různými alternativami pro opačné pohlaví. Samotní muži ale o tom buď vůbec neslyšeli, nebo by nad tím ani neuvažovali. Mají strach, že by hormony měly negativní účinky na jejich tělo.

Můžete mít sex, ale neotěhotněte, vyzývají orgány v Indonésii. Obávají se půl milionu dětí

29. října 2020 05:47

Až půl milionu „nečekaných“ dětí se může narodit v Indonésii po první vlně pandemie koronaviru. S tímto odhadem přišli odborníci státního Úřadu pro plánování rodiny. A spustili kampaň na utlumení tzv. babyboomu. Městy projíždějí vozidla s tlampači, ze kterých úředníci volají: „Můžete mít sex, ale neotěhotněte!“

Antikoncepce pro kočky a její následky: „Nemáme jí jak pomoct.“

3. června 2019 00:00

Jana Bednárová pracuje v azylu Handipet Rescue, kam v polovině května přijali kočku ve vážném stavu. Pojmenovali ji Estra a spolu s veterináři začali bojovat o její život. „Estra doslova hnije zaživa s velkými bolestmi, otevřené rány hnisají, odmítá jídlo.“ Co se stalo? Estře podával její majitel antikoncepci, aby domů nenosila koťata.

Jak si poradit s přemnoženými holuby? Odstřel, antikoncepce nebo chléb s vínem

7. února 2019 00:00

Na konci ledna zahájil Český Brod odstřel přemnožených holubů. To však rozdělilo město na dvě poloviny. Jedni s odstřelem souhlasí, protože jim holubí výkaly na střechách nevoní. Druzí protestují, že je tento způsob nehumánní. Je pravda, že odstřel pomocí brokovnic a myslivců spíše připomínal divoký západ. Na náměstí se ozývaly silné rány, křik protestujících a dokonce zasahovala i policie. Jednomu z aktérů odstřelu  policie naměřila alkohol v krvi. I přes jeho tvrzení, že nepil. Kromě ohrožení bezpečnosti si pak lidé stěžovali i na nehumánnost odstřelu. Po náměstí se totiž povalovali skomírající ptáci.