CNN Prima News antikoncepce

antikoncepce

Výpis příspěvků ke štítku „antikoncepce“

Na bolest břicha ber antikoncepci. 16letá dívka zemřela před Vánoci po fatální radě kamarádek

S nesnesitelnými menstruačními bolestmi se potýkala 16letá studentka, která se s potížemi svěřila kamarádkám. Ty jí poradily, aby si vzala hormonální antikoncepci s tím, že pilulky proti otěhotnění pomůžou její muka zmírnit. Po třech týdnech užívání však dívka zemřela na krevní sraženinu v mozku. „Jsou to jen žaludeční potíže,“ řekl rodině doktor jen dva dny předtím, než zemřela, informují zahraniční média.

Výuka sexuální výchovy pokulhává, děti proto míří na internet. Expert pojmenoval možná rizika

Třídy rozdělené podle pohlaví a vyučující, která rozdává kondomy – častý obraz sexuální výchovy na českých školách. V horším případě nemají žáci ani to. Pak se většinou uchýlí k dohledávání informací na internetu. Ve výuce mládeži chybí témata sexuálního násilí nebo mýty šířené pornografií, kterým se školy téměř nevěnují. Přitom zanedbání sexuální výchovy může mít značné následky v dospělém životě.

Jak si poradit s přemnoženými holuby? Odstřel, antikoncepce nebo chléb s vínem

Na konci ledna zahájil Český Brod odstřel přemnožených holubů. To však rozdělilo město na dvě poloviny. Jedni s odstřelem souhlasí, protože jim holubí výkaly na střechách nevoní. Druzí protestují, že je tento způsob nehumánní. Je pravda, že odstřel pomocí brokovnic a myslivců spíše připomínal divoký západ. Na náměstí se ozývaly silné rány, křik protestujících a dokonce zasahovala i policie. Jednomu z aktérů odstřelu  policie naměřila alkohol v krvi. I přes jeho tvrzení, že nepil. Kromě ohrožení bezpečnosti si pak lidé stěžovali i na nehumánnost odstřelu. Po náměstí se totiž povalovali skomírající ptáci.