reklama
CNN Prima News antisemitismus

antisemitismus

Výpis příspěvků ke štítku „antisemitismus“

Odmítáte Židy a Izrael? Nedostanete německé občanství, navrhuje vládní CDU

8. června 2021 14:08

Poslankyně a poslanci německého parlamentu mají tento týden rozhodovat o zpřísnění zákona o udělování státního občanství. To má být odepřeno všem, kteří se dopustí protižidovsky motivovaných činů a budou mít záznam v trestním rejstříku. Navrhuje to Mathias Middelberg z vládní Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

17. května 2021 22:24

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Češi před zápasem ve Walesu nepoklekli. K boji proti rasismu se přihlásili jinak

30. března 2021 22:44

Čeští fotbalisté se před začátkem utkání kvalifikace mistrovství světa nepřipojili k domácím Velšanům, kteří před výkopem poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect.

Vražda Anežky Hrůzové se možná po 120 letech vrátí k soudům

4. srpna 2020 11:24

K soudům by se mohla vrátit kauza stará 120 let. V roce 1899 bylo na Bílou sobotu nalezeno v Polné na Jihlavsku tělo devatenáctileté Anežky Hrůzové. Tu neznámý vrah uhodil do hlavy, přiškrtil a nakonec jí podřízl hrdlo. Na základě nepřímých svědectví byl z vraždy obviněn dvaadvacetiletý Leopold Hilsner židovského původu. Údajně se totiž mělo jednat o rituální vraždu. Hilsner byl po roce procesů v Písku odsouzen k trestu smrti.

reklama