CNN Prima News antisemitismus

antisemitismus

Výpis příspěvků ke štítku „antisemitismus“

Šokující a chybné. Židé zuří kvůli výrokům Lavrova o Hitlerovi, velvyslanec jde na kobereček

2. května 2022 15:51

Izrael si předvolal ruského velvyslance za výroky šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera. Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid řekl, že Izrael od Ruska očekává omluvu, informují světové agentury. Izraelský premiér Naftali Bennett prohlásil, že tvrzení o Hitlerových židovských kořenech je lež.

Děti musely na povel učitelky sehrát divadlo o holokaustu. Hitlera hrál osmiletý Žid

20. prosince 2021 12:33

Na základní škole Watkins ve Washingtonu přinutila učitelka žáky v knihovně, aby v rámci divadla sehráli děsivé scény z druhé světové války. Děti tak například hrály role vězňů v koncentračních táborech. Role Adolfa Hitlera se musel zhostit osmiletý židovský chlapec. Škola učitelku propustila a podezírá ji z antisemitských postojů.

Eichmann byl sebestředný vrah milionů i nýmand. Před 60 lety ho v Izraeli odsoudili k smrti

15. prosince 2021 09:01

Adolf Eichmann byl válečný zločinec zodpovědný za smrt šesti milionů Židů, přitom šlo o neúspěšného nýmanda a zbabělce. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká publicista Roman Cílek, který o strůjci holokaustu napsal dvě knihy. Je to přesně 60 let, co izraelský soud poslal Eichmanna na popraviště. Jak se z něj stal bezohledný netvor? A co ho spojovalo s Československem?

Odmítáte Židy a Izrael? Nedostanete německé občanství, navrhuje vládní CDU

8. června 2021 14:08

Poslankyně a poslanci německého parlamentu mají tento týden rozhodovat o zpřísnění zákona o udělování státního občanství. To má být odepřeno všem, kteří se dopustí protižidovsky motivovaných činů a budou mít záznam v trestním rejstříku. Navrhuje to Mathias Middelberg z vládní Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

17. května 2021 22:24

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Češi před zápasem ve Walesu nepoklekli. K boji proti rasismu se přihlásili jinak

30. března 2021 22:44

Čeští fotbalisté se před začátkem utkání kvalifikace mistrovství světa nepřipojili k domácím Velšanům, kteří před výkopem poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect.