CNN Prima News Antverpy

Antverpy

Výpis příspěvků ke štítku „Antverpy“

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

25. července 2021 08:53

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Portugalský Schindler aneb Jak diplomat Mendes zachránil tisíce Židů

21. června 2020 06:13

Zachránil tisíce lidí před nacisty, portugalská vláda se chlubila jeho zásluhami, jeho samotného ale zbavila možnosti obživy. Před 80 lety stál portugalský diplomat středního věku Aristides de Sousa Mendes před těžkou volbou. Poslechnout úřady, nebo svědomí? Mendes přišel o kariéru i důchod, avšak potomci těch, které zachránila jím udělená víza, na něj vzpomínají jako na hrdinu.

Belgie zakázala lov vlků, doufá v první vlčata po více než sto letech

21. ledna 2020 00:00

Belgické úřady stáhly povolení k odlovu vlka, který v Antverpách o Vánocích zabil klokana. Vlk August je totiž druhým vlkem, který se sem vrátil po více než sto letech. Prvním je jeho partnerka Naya, která se v zemi objevila v lednu 2018. Naya se však od loňského ledna postrádá a ochránci se domnívají, že je mrtvá. Za informace o její smrti nabízejí odměnu ve výši více než šesti set tisíc korun.