CNN Prima News Antverpy

Antverpy

Výpis příspěvků ke štítku „Antverpy“

Okolnosti teroristického útoku v Bruselu: Policie držela vyděšené lidi na stadionu

Asi 35 tisíc fanoušků muselo po teroristickém útoku v centru Bruselu dvě hodiny čekat na stadionu, než jim bylo dovoleno odejít, informovala agentura AP. Belgická policie pátrala po útočníkovi, který v pondělí večer zabil dva Švédy v době, kdy ve městě probíhal kvalifikační zápas mezi fotbalisty Belgie a Švédska o postup na mistrovství Evropy. Zápas byl předčasně ukončen po prvním poločase. Muže podezřelého z dvojnásobné vraždy zneškodnila v úterý ráno belgická policie v bruselské čtvrti Schaerbeek, píše RTBF.

Případ, který otřásl Belgií. Student zemřel při drastickém rituálu, do vězení ale nikdo nejde

Belgický soud v pátek potrestal 18 vysokoškolských studentů za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku. Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené vodě. Členové spolku mají odvést až 300 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatit pokuty, prokuratura pro ně požadovala až tříleté tresty vězení, informuje agentura AFP.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.