reklama

Aplikace Messenger se propojuje s Instagramem. Na řadě je i WhatsApp

Americká internetová společnost Facebook propojuje svou komunikační službu Messenger s aplikací pro sdílení fotografií Instagram. Uživatelé těchto dvou aplikací si tak budou moci vzájemně posílat zprávy, přestože budou mít nainstalovanou pouze jednu z nich, píše server CNBC. Společnost neuvedla, kdy bude stejná funkce k dispozici i pro WhatsApp. Zmíněné aplikace čeká i technické vylepšení.

reklama

Možnost uživatelů Instagramu a Messengeru vzájemně si posílat zprávy nebo si volat přes videochat je v současné době testována na vybraných trzích a v příštích měsících se celosvětově rozšíří. Funkčnost začal Facebook zkoušet letos v létě.

K tématu

Podle šéfa společnosti Marka Zuckerberga je konečným cílem propojení služeb Instagram, Messenger a WhatsApp. Facebook koupil Instagram v roce 2012 za miliardu dolarů. V roce 2016 pak zaplatil 16 miliard dolarů za převzetí aplikace WhatsApp pro bezplatné posílání vzkazů a telefonování, připomíná CNBC.

„Messenger používá více než miliarda lidí,“ uvedla firma Facebook důvod, proč jej propojuje s Instagramem. Tento krok by mohl v nadcházejících letech upevnit dominanci Facebooku. Společnost neuvedla, kdy bude stejná funkce k dispozici i pro WhatsApp.

Kromě toho, že si Instagram a Messenger budou moci navzájem sdílet obsah, získají také některá vylepšení. Uživatelé, kteří se přihlásí k novému prostředí, mohou posílat videosmyčky vytvořené pomocí „boomerangu“, což je nyní možné jen na Instagramu, selfie samolepky a společně sledovat IGTV nebo Facebook Watch. Dále jim bude na těchto platformách fungovat nový režim „Vanish Mode“, ve kterém zprávy automaticky zmizí poté, co se zobrazí.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech zavede Rakousko od úterý 3. listopadu zákaz nočního vycházení. Zrušena bude velká většina společenských akcí, restaurace budou smět fungovat pouze přes výdejová okénka či roznáškovou službu. Zavřít budou muset muzea, divadla či plavecké bazény. Hotely nebudou moci ubytovávat turisty. Zpřísnění opatření dnes podle agentury APA oznámil kancléř Sebastian Kurz.

reklama
Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama