CNN Prima News Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Výpis příspěvků ke štítku „Mark Zuckerberg“

Zuckerberg se pochlubil novými chytrými brýlemi. Poznají historickou památku nebo horu

Co je tohle za budovu, kolem které právě jdu? Čím je zajímavá historická památka v centru města? Odpovědi na tyto otázky může každý uživatel zjistit během několika minut při použití svého mobilního telefonu. Jenže, co kdyby stačil jeden pohled skrz brýle? Právě tím se pochlubil Mark Zuckerberg ve svém příspěvku na sociální síti. Zakladatel sociální sítě Facebook a společnosti Meta tím chtěl demonstrovat, jaký pokrok učinily chytré brýle, na nichž spolupracuje jeho firma s americkou značkou Ray-Ban. Příliš se neliší od klasických slunečních brýlí, mají vestavěnou kameru, mikrofon i reproduktory a nechybí jim ani umělá inteligence.

Vítej na síti X, jeskynní muži. Internet se baví výpadkem sítě Facebook, rýpl si i Elon Musk

Více než hodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram způsobil celosvětovou paniku. Problémy s platformami společnosti Meta postihly přes dvě miliardy lidí, včetně uživatelů z České republiky. Naopak diskutéři na konkurenční sociální síti X (dříve Twitter) měli o zábavu postaráno. Řada lidí totiž zamířila právě tam, aby se ujistila, že se výpadek týká více lidí, výjimkou nebyl ani sám mluvčí Mety. Do své konkurence si rýpl také Elon Musk, vlastník platformy X. „Jestli čtete tento příspěvek, tak proto, že naše servery fungují,“ napsal.

Totální výpadek. Sítě Facebook, Messenger ani Instagram nefungovaly, odhlašovaly lidi z účtů

Sociální sítě Facebook, Instagram, Threads a chatovací aplikace Messenger zasáhly jeden z největších výpadků za poslední dobu. Všechny jmenované platformy odhlásily uživatele ze svých účtů, příčina stále není známá. Z aplikací fungoval jen WhatsApp. Masivní výpadek hlásili uživatelé po celém světě, ukazují to také grafy portálu Downdetector, který kontroluje dostupnost jednotlivých stránek. Okolo 17:30 byla obnovena většina sociálních sítí s výjimkou Instagramu.

Zuckerberg zpytuje svědomí: Omlouvám se. Je hrozné, čím si děti kvůli Facebooku prošly

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg se během středečního slyšení v americkém Senátu omluvil rodinám, jejichž děti měly být negativně ovlivněny sociálními médii, sebepoškozovaly se či dokonce zabily. Omluva byla vyslovena během bouřlivého slyšení, na kterém byl Zuckerberg spolu s ředitelem TikToku Shou Zi Chewem a zástupci platforem Snapchat, X a Discord.

Do Česka vtrhne sociální síť Threads od Mety, chce konkurovat Muskovu X. Jak získat pozvánku?

Americká internetová společnost Meta Platforms ve čtvrtek v Evropské unii, tedy i v Česku, spustí svou sociální síť Threads, kterou se snaží konkurovat síti X, dříve Twitter, amerického miliardáře Elona Muska. Na webových stránkách sítě Threads v EU teď běží odpočet, který by měl skončit v poledne. Zatím není jisté, zda se síť odemkne pro všechny uživatele, nebo jen pro ty s pozvánkou. Poradíme vám, jak ji získat.

Zlaté české ručičky. Tuzemské hry válcují i filmovou tvorbu, studia hlásí miliardové obraty

Českým hrám se daří. Za rok 2022 hlásí tuzemské herní společnosti obrat v celkové výši 7,52 miliard korun, oproti „covidovému“ ročníku jde o šestiprocentní nárůst. Vyplývá to ze statistik, které v pátek zveřejnila Asociace českých herních vývojářů na konferenci Game Developers Session. Nadále platí, že videohry jsou největším českým kulturním exportem – drtivá část kupní síly je v zahraničí. Co do výše obratu tak nechávají tuzemskou filmovou a seriálovou produkci daleko za sebou.

S Zuckerbergem se popereme u památek v Římě, tvrdí Musk. O místu vyjednával s tamní vládou

Americký miliardář Elon Musk tvrdí, že chystaný zápas mezi ním a Markem Zuckerbergem se uskuteční v Itálii u některé z památek antického Říma. Šéf společností X a Tesla kvůli tomu jedná s italskou vládou a ministr kultury mu údajně přislíbil, že může počítat s impozantní lokací. Jeho oponent ze světa byznysu na své sociální síti Threads napsal pouze to, že jeho sledující se podrobnosti o zápase dozví ve chvíli, kdy se na nich s Muskem dohodne.

Zuckerberg vs. Musk? Hvězdy MMA se radují. Ať ukáží dobrý boj, říká Procházka

Mark Zuckerberg a Elon Musk se prý chtějí popasovat v kleci podle MMA pravidel. Ač tato zpráva zní až neuvěřitelně, myslí to prý oba dolaroví miliardáři naprosto vážně, nejen jako výzvu pro zasmání. Podle Dany Whita, šéfa slavné organizace UFC, která by souboj nejspíš zastřešovala, tím navíc vydělají pěkné peníze pro charitu. Už to je dobrá zpráva. Z duelu se ale těší i profesionální bojovníci. „Mají chuť se měřit a dávat si takové výzvy, a to si cením,“ říká například nejlepší český bojovník Jiří Procházka.

Souboj Zuckerberg vs. Musk: Nadšený je šéf UFC i nejlepší český bijec Procházka

Je to jen vtip, ne? Přesně to napadlo asi každého, když uslyšel o MMA souboji dvou z nejvlivnějších mužů světa. Jenže Mark Zuckerberg a Elon Musk to prý myslí smrtelně vážně. Tvrdí to i šéf UFC Dana White, který už s oběma miliardáři téma společného duelu probíral. Zápas těchto velikánů současnosti by se líbil i nejlepšímu českému bojovníkovi Jiřímu Procházkovi. „Nechť zvítězí lepší. Jsem na to zvědavý. Je to super,“ říká český samuraj pro CNN Prima NEWS.

Zuckerberg vs. Musk? Osobnosti MMA favorizují Marka proti „pupkatému“ Elonovi

Dva z největších boháčů světa hlásí nástup do klece. Šéf Tesly či Twitteru Elon Musk a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se prý dohodli na souboji v oktagonu. A co na to říkají přední osobnosti tuzemské bojové scény? „Je vidět, jaký obrovský boom MMA zažívá,“ pochvaluje si například Karlos Vémola. „Zuckerberg mi přijde jako větší maniak s dobrým základem oproti pupkatému Elonovi,“ tipuje pro CNN Prima NEWS výsledek případné bitvy promotér Ondřej Novotný.