reklama
CNN Prima News Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Výpis příspěvků ke štítku „Mark Zuckerberg“

Pandemie dělá z nejbohatších ještě bohatší. Jen Musk loni vydělal přes 120 miliard

7. ledna 2022 08:30

Desítka nejbohatších lidí planety v roce 2021 znatelně násobila zisky. Dolary počítal hlavně šéf automobilky Tesla Elon Musk, který nejen díky růstu akcií vlastní frimy přidal ke svým majetkům 121 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Bodovali ale i zakladatelé Googlu či Facebooku. A již tradičně také investorský mág Warren Buffett.

Zuckerberg během pár hodin zchudnul o miliardy dolarů. Nejen kvůli výpadku Facebooku

5. října 2021 18:38

Pondělní výpadek sociálních sítí Facebook, Instagram a WhatsApp vyšel Marka Zuckerberga poměrně draho. Během šesti hodin ztratil zakladatel a výkonný ředitel Facebooku šest miliard dolarů (přes 130 miliard korun), což je téměř dvojnásobné jmění českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Výpadek ale není jediným důvodem Zuckerbergova „zchudnutí“.

Interní data z Facebooku zveřejnila bývalá manažerka. Jde mu hlavně o peníze, tvrdí

4. října 2021 08:36

Bývalá zaměstnankyně společnosti Facebook Frances Haugenová v neděli přiznala, že stojí za únikem interních studií, které byly základem pro sérii investigativních článků listu The Wall Street Journal (WSJ). Společnost Facebook zároveň obvinila, že opakovaně upřednostňovala zisk místo toho, aby zakročila proti projevům nenávisti a dezinformacím.

VIDEO: V kraťasech a do rytmu. Zakladatel Facebooku hraje českou hru Beat Saber

26. května 2021 23:50

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg potěšil české fanoušky her. Pochlubil se totiž videem, na němž hraje Beat Saber, populární hudební hru od trojice českých vývojářů z Prahy a jeden z nejúspěšnějších titulů pro virtuálních realitu vůbec. Studio tuzemských tvůrců odkoupila Zuckerbergova firma před rokem a půl za blíže nespecifikovanou částku, dle odhadů mělo jít o 50 až 100 milionů dolarů.

Trump se na Facebook nevrátí, rozhodla rada. Našel si jiný způsob, jak komunikovat

5. května 2021 17:36

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump se na Facebook zatím nevrátí. Ve středu o tom rozhodla kontrolní rada této sociální platformy. Ta exprezidenta zablokovala kvůli údajnému šíření dezinformací a podněcování k násilí. Jen den před verdiktem Facebooku spustil Trump svůj vlastní blog. Krok Facebooku je podle něj ostudný a bere mu právo na svobodu slova.

Kellner je naposledy nejbohatším Čechem. Světovou jedničkou zůstává Bezos

6. dubna 2021 16:21

Nejbohatším Čechem byl v loňském roce naposledy většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes je hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů.

reklama