CNN Prima News Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Výpis příspěvků ke štítku „Mark Zuckerberg“

Arogantní. Expert zhodnotil Pavlovu „humornou“ reakci na vlastní komunistickou minulost

25. října 2022 10:02

O komunistické minulosti bývalého generála Petra Pavla se s blížícími volbami mluví stále více. Podle experta na politický marketing Daniela Köppla je potřeba se proti takovým útokům jasně vymezit. Je třeba ale najít vhodnou cestu. Petr Pavel se na poslední kritiku historika Petra Blažka snažil reagovat s humorem. Působilo to ale arogantně, řekl Köppl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Nebaví vás realita? Zkuste tu virtuální. Začíná nová sezóna herního pořadu CNN Prima Gaming

5. září 2022 17:32

Herní pořad CNN Prima Gaming se vrací na televizní obrazovky. Druhá sezóna si připravila pro diváky několik velkých změn, od zbrusu nové vizuální stránky a znělky po přepracované rubriky. Nejnovější epizoda zavítá do virtuální reality, na esportový turnaj do Svitav a v neposlední řadě do mafiánského města Lost Heaven. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Facebook, Instagram a další. Jak efektivně využít sociální sítě při hledání práce?

3. července 2022 15:06

Prohlížením sociálních sítí tráví řada lidí spoustu času. Jen málo z nich si je ale vědomo, že ze svých profilů může udělat velké pomocníky při hledání práce. Stačí vědět, jak na to a místo bezcílného bloumání obsahem, který vás možná pobaví, ale neposune vpřed, budete mít jako na dlani všechny potřebné informace, jež vás dostanou k vysněné kariéře dřív, než stačíte říct „socky“.

Okno do budoucnosti. Zuckerberg ukázal prototypy brýlí virtuální reality, stály miliardy

29. června 2022 09:19

Několik prototypů, miliardy dolarů a jeden velký sen o dokonalém digitálním světě. Společnost Meta (dříve Facebook) už dlouhé roky pracuje na co nejvýkonnějších a nejdostupnějších brýlích pro virtuální realitu (VR). Šéf firmy Mark Zuckerberg se na uzavřeném sezení s novináři, kterého se zúčastnila i redakce CNN Prima NEWS, pochlubil čtyřmi prototypy, které Meta doposud vyvíjela a nadále vyvíjí. Přiznal, že honba za dokonalými VR brýlemi stojí firmu miliardy dolarů.

Vytvořte si hru přímo na Facebooku. Sociální síť se dočkala nového nástroje Crayta

13. června 2022 22:47

Sociální síť Facebook dostala nový nástroj, který ocení především internetoví tvůrci. Platforma Crayta jim totiž dovolí vytvářet vlastní hry či celé virtuální světy, které pak mohou sdílet s dalšími uživateli. Bezplatný interaktivní nástroj pro kreativce ocenil i Mark Zuckerberg, šéf společnosti Meta (dříve Facebook). Craytu není potřeba ani stahovat či instalovat, stačí ji jednoduše spustit v internetovém prohlížeči.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Válka na Ukrajině změnila sociální síť Facebook i aplikaci WhatsApp. Jaké novinky přibyly?

30. dubna 2022 14:15

Chatovací robot, informační rozcestníky i posílený boj proti dezinformacím. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu prošla sociální síť Facebook a chatovací aplikace WhatsApp několika změnami, které mají pomoci lidem zasaženým válkou i neziskovým organizacím při organizování humanitárních aktivit. Společnost Meta, za kterou stojí Mark Zuckerberg, se více opřela do boje s dezinformacemi, podle analýz jsou ale šiřitelé proruské propagandy stále o krok napřed.

Rusy zahrňme květinami a fanděme jim. Příspěvky podporující válku již řeší policie

11. března 2022 20:37

Policie aktuálně prověřuje 18 případů, které souvisejí se schvalováním ruské invaze na Ukrajinu. A eviduje další stovky podání, které na možnou trestnou činnost upozorňují. V Česku sociální sítě kontroverzní příspěvky mažou. V některých státech ale z internetu nezmizí příspěvky, které budou vyzývat třeba ke smrti ruského prezidenta Vladimira Putina, přistoupil k tomu majitel Facebooku a Instagramu Mark Zuckerberg.

Facebook je síť pro staré páprdy. Bez něj by ve firmách nastal chaos, říkají experti

8. února 2022 23:59

Facebook je sociální síť pro „staré páprdy“ a nedaří se mu oslovovat mladší publikum, které dává přednost spíše Instagramu nebo TikToku. Shodli se na tom mediální a marketingoví experti v pořadu 360°. Že by se ale technologický velikán Marka Zuckerberga rozhodl odejít z Evropy a znepřístupnit své služby, je podle nich nepravděpodobné. Pokud by tento scénář přece jen nastal, zřejmě by vznikl ve firmách chaos, jelikož se na Facebook stále spoléhají.