ARD

Výpis příspěvků ke štítku „ARD“

Ministr hospodářství Habeck pobouřil veřejnost. Fungování insolvence mu vysvětlují pekaři

11. září 2022 20:17

Německý ministr hospodářství Robert Habeck (Zelení) způsobil poprask svým vystoupením v diskusním pořadu veřejnoprávní televize ARD. Řekl v něm, že po nastávající zimě neočekává vlnu insolvencí. „Dovedu si představit, že se některá odvětví prostě na čas zastaví, že některá odvětví prostě na čas přestanou vyrábět,“ oznámil ministr v přímém přenosu.

Jasná ruka, jasná penalta, zlobí se Němky. Ve finále mistrovství Evropy prohrály s Anglií

1. srpna 2022 17:56

Jasná ruka. Jasná penalta. Celé Německo nemá pochyb o tom, že kapitánka anglické fotbalové reprezentace Leah Williamsonová zahrála ve 26. minutě finále proti Německu nedovoleně rukou v pokutovém území. A tudíž měly Němky za stavu 0:0 kopat penaltu. Angličanky na domácím stadionu Wembley v Londýně nakonec zvítězily 2:1 v prodloužení a získaly svůj první titul.

Tenistka přebalí dceru a půjde si zahrát o finále Wimbledonu s kamarádkou Džabúrovou

7. července 2022 11:04

Nejprve vymění roční dceři Cecilii pleny a pak si půjde s kamarádkou Ons Džabúrovou zahrát o finále tenisového Wimbledonu. Čtyřiatřicetiletou Němku Tatjanu Mariaovou lze považovat za největší překvapení letošního klání na trávě v jihozápadním Londýně. Nejen proto, že se nachází na 103. místě ženského žebříčku, ale i kvůli neobvyklému způsobu hry.

Bundesliga boří tabu: Rozhodčí přerušují hru, aby se mohli občerstvit muslimští hráči

20. dubna 2022 06:21

V německé fotbalové bundeslize padlo další tabu. Během právě probíhajícího ramadánu, postního měsíce, kdy muslimové nesmějí jíst a pít v době mezi východem a západem slunce, rozhodčí povolili občerstvovací přestávku hráčům, kteří praktikují muslimské náboženství, a tedy i ramadán. Stalo se tak poprvé v historie soutěže.

Německá skikrosařka odmítla olympijskou medaili. Dejte ji soupeřce, přemlouvala rozhodčí

17. února 2022 18:41

Obdivuhodné gesto bylo ve středu k vidění na olympijských hrách v Pekingu. Německá skikrosařka Daniela Maierová dojela do cíle čtvrtá, po diskvalifikaci Fanny Smithové však poskočila na bronzovou příčku. Vyřazení ale přišlo nespravedlivé nejen samotné Švýcarce. Rozhodnutí nechápala ani žena, která se měla radovat z vyhraného cenného kovu. A proto Maierová mermomocí chtěla přenechat medaili soupeřce, která ji podle rozhodčích neférově předjela.

Exšéf kontrarozvědky Maassen se opřel do médií: Jsou napojena na extrémní levici

6. července 2021 12:26

Kandidát německých křesťanských demokratů a někdejší šéf kontrarozvědky Hans-Georg Maassen navrhuje testy charakterových vlastností pracovníků veřejnoprávních médií. Podle něho totiž existuje důvodné podezření, že někteří z nich jsou napojeni na extrémně levicovou politickou scénu. Maassen za to sklidil kritiku i z vlastních řad.

Přistání aktivisty na Euru mohlo skončit smrtí. Snipeři byli připraveni muže zastřelit

17. června 2021 17:27

Úterní zápas na Euru mezi Německem a Francií v mnichovské Allianz Areně přinesl akci ještě před samotným výkopem. Ve chvíli, kdy už byli hráči obou týmů připraveni rozehrát utkání, se na trávník snesl na padáku aktivista z organizace Greenpeace. Při svém divokém přistání zranil dva lidi a poničil televizní techniku. Jak se ukázalo později, nechybělo moc a sám mohl zemřít.

Aktivista vyděsil fotbalisty na Euru. S padákem vletěl na trávník, zranil osvětlovačku

15. června 2021 22:34
Aktualizováno

Jen pár vteřin před začátkem zápasu německých a francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy v Mnichově přistál na hřišti ekologický aktivista na padáku opatřeném motorem. Podle agentury AP zřejmě seskočil ze střechy stadionu. Na padáku měl nápisy Greenpeace a Kick out oil (pryč s naftou – pozn. red.). Výkop utkání jeho akce nezpozdila.

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

30. března 2021 18:21

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.