ARD

Výpis příspěvků ke štítku „ARD“

Hon na lvici ohrožující Berlín skončil. Z šelmy naháněné vrtulníkem se vyklubal divočák

U Berlína se zřejmě žádná lvice ani jiná kočkovitá šelma volně nepohybuje, uvedla policie po podrobnější analýze videa, na jehož základě se po zvířeti od čtvrtka pátralo. Odborníci dospěli k závěru, že na videu bylo zachyceno divoké prase. Policie proto odvolala výzvu, aby byli lidé při pohybu v oblasti na pomezí jižního Berlína a Braniborska obezřetní, informovala agentura DPA. Po domnělé lvici pátraly desítky policistů, kterým pomáhal i vrtulník a drony.

Mluvili česky nebo polsky, tvrdil Němcům o podezřelých z útoku na Nord Stream svědek

Byli oblečení jako normální námořníci, přišlo mi, že spolu mluví polsky nebo česky. Těmito slovy jeden ze správců přístavu na baltském ostrově Rujána líčil německému týdeníku Der Spiegel události z loňského podzimu, jež se měly týkat sabotérů podezřelých z útoku na Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Zničeny tehdy byly tři ze čtyř větví plynovodu. S verzí, že za sabotáží měla stát „proukrajinská skupina“, však nesouhlasí Kyjev ani někteří experti.

Za útokem na plynovody Nord Stream může stát proukrajinská skupina. Kyjev nařčení odmítá

Za loňským útokem na plynovody Nord Stream může stát proukrajinská skupina, napsal v úterý list The New York Times s odvoláním na nejmenované americké představitele, kteří se odkazovali na nové zpravodajské informace. Zdroje zároveň uvedly, že nejsou žádné důkazy, že by do operace byl zapojen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebo že by skupina jednala na pokyn ukrajinských vládních či vojenských činitelů. Ukrajina znovu odmítla jakoukoliv spojitost s útokem, zatímco USA odkázaly na evropská vyšetřování. Ruský diplomat vyzval k nezávislému vyšetřování pod záštitou OSN.

Babiš polarizuje Česko. Volby jsou o tom, zda hlasovat pro něj, nebo proti, píší Němci

Prezidentské volby v České republice jsou o tom, zda volit Andreje Babiše, nebo hlasovat proti němu. V komentáři to na svém webu napsala zpravodajská relace Tagesschau německé veřejnoprávní televize ARD. Ta uvedla, že bývalý premiér polarizuje společnost podobně jako dosluhující prezident Miloš Zeman, který po dvou funkčních obdobích již nemůže kandidovat.

Ministr hospodářství Habeck pobouřil veřejnost. Fungování insolvence mu vysvětlují pekaři

Německý ministr hospodářství Robert Habeck (Zelení) způsobil poprask svým vystoupením v diskusním pořadu veřejnoprávní televize ARD. Řekl v něm, že po nastávající zimě neočekává vlnu insolvencí. „Dovedu si představit, že se některá odvětví prostě na čas zastaví, že některá odvětví prostě na čas přestanou vyrábět,“ oznámil ministr v přímém přenosu.

Jasná ruka, jasná penalta, zlobí se Němky. Ve finále mistrovství Evropy prohrály s Anglií

Jasná ruka. Jasná penalta. Celé Německo nemá pochyb o tom, že kapitánka anglické fotbalové reprezentace Leah Williamsonová zahrála ve 26. minutě finále proti Německu nedovoleně rukou v pokutovém území. A tudíž měly Němky za stavu 0:0 kopat penaltu. Angličanky na domácím stadionu Wembley v Londýně nakonec zvítězily 2:1 v prodloužení a získaly svůj první titul.

Tenistka přebalí dceru a půjde si zahrát o finále Wimbledonu s kamarádkou Džabúrovou

Nejprve vymění roční dceři Cecilii pleny a pak si půjde s kamarádkou Ons Džabúrovou zahrát o finále tenisového Wimbledonu. Čtyřiatřicetiletou Němku Tatjanu Mariaovou lze považovat za největší překvapení letošního klání na trávě v jihozápadním Londýně. Nejen proto, že se nachází na 103. místě ženského žebříčku, ale i kvůli neobvyklému způsobu hry.