CNN Prima News Arriva

Arriva

Výpis příspěvků ke štítku „Arriva“

Zdražování se zřejmě nevyhne ani železnici. Odkdy si cestující za jízdenky připlatí?

18. května 2022 06:30

Události posledních měsíců tvrdě dopadají na peněženky českých občanů, zdražují se energie, potraviny či například letenky. Tím to však zjevně neskončí, dopravci na železnici totiž kvůli zvyšujícím se nákladům diskutují také o zdražování jízdenek. Například České dráhy mění každý rok ceny na základě inflace, která se aktuálně blíží až k 15 procentům. Také ostatní dopravci připouštějí, že kvůli rostoucím cenám energií budou muset v budoucnu na ceny jízdenek sáhnout.

Vlak na Jablonecku najel do stromu. Hasiči museli zachraňovat cestující

7. února 2022 15:50

Na trati mezi Železným Brodem a Spálovem na Jablonecku najel v pondělí odpoledne osobní vlak do stromu. Nikdo se nezranil, 11 cestujících evakuovali hasiči. Provoz na trati mezi Železným Brodem a Tanvaldem je přerušený. O události informovali na Twitteru liberečtí krajští hasiči. Podle údajů na webu Správy železnic by se vlaky mohly znovu rozjet kolem 18:00.

Pozor, začal platit nový jízdní řád vlaků. Na řadě míst se od neděle mění i dopravci

12. prosince 2021 00:32

Od neděle začnou na železnici jezdit vlaky podle nového jízdního řádu. Největší změnou bude výměna dopravců na některých tratích, například mezi Ústím nad Labem a Kolínem, kde místo Českých drah začne jezdit RegioJet. U většiny linek se pak pouze upraví čas odjezdu, případně mírně i jejich trasa. Na kolejích budou také desítky nových vlaků. S prodejem jízdenek začali dopravci už během podzimu.

České dráhy bojují o lukrativní trať. Ministerstvo dopravy ji přikleplo Arrivě

9. října 2020 07:32

Největší tuzemský železniční dopravce nese nelibě, že od státu nezískal sedmiletou zakázku na provoz rychlíků na lukrativní trati. Mezi Pardubicemi, Libercem a Ústím nad Labem by měla od půlky prosince zajistit dopravu společnost Arriva patřící do skupiny Deutsche Bahn. České dráhy se ale proti rozhodnutí ministerstva dopravy hodlají odvolat. Stát dal podle nich prý jen přednost nejnižší cenové nabídce.

Jízda ve vlaku bez roušky se prodraží. Dráhy trestají cestující, kteří neposlechnou

2. října 2020 14:22

České dráhy kvůli množícím se případům, kdy cestující neuposlechnou výzvy vlakového personálu, upravily smluvní přepravní podmínky. Nově proto za nedodržení pokynu, který přijde od takzvaného pověřeného zaměstnance, můžete dostat pokutu tisíc korun. Takovými zaměstnanci má být většina průvodčích. Pokuta bude hrozit například za nenošení roušek ve vlaku.