reklama
CNN Prima News Aston Martin

Aston Martin

Výpis příspěvků ke štítku „Aston Martin“

Automobiloví veteráni: V USA vydražili na aukci auta za desítky milionů dolarů

24. srpna 2021 09:08

Tradiční autosalony dávno nepatří mezi vrcholné automobilové akce. Digitalizace, sociální sítě a nakonec i celosvětová pandemie způsobily, že individuální a virtuální akce mají podobný dosah a hlavně šetří finanční prostředky. Jenže zážitek ze shlédnutí automobilového veterána či moderního supersportu, kterých bylo vyrobeno jen pár kusů se přes obrazovku jednoduše nahradit nedá.

Hamilton bude nesmrtelný, až překoná Schumachera, říká expert. Skončí vláda Mercedesu?

25. března 2021 13:53

Pět červených světel se postupně rozsvítí, pak najednou zhasnou, motory zaburácí a jde se na věc. Formule 1 se po více než třech měsících vrátí nedělní Grand Prix v Bahrajnu. Oproti loňskému roku, kdy program výrazně osekal koronavirus, by letos na dvacítku pilotů mělo čekat rekordních 23 velkých cen. Věcí, kvůli kterým sledovat nadcházející sezonu, je dost a dost. Všechny jistě například zajímá, jestli už skončí dlouholetá nadvláda týmu Mercedes. I na toto téma mluvil komentátor a expert F1 Tomáš Richtr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Odešel z Ferrari a vyčistil garáž. Vettel prodal italské skvosty v hodnotě 120 milionů

1. března 2021 22:24

Sebastian Vettel minulou sezonou ukončil své šestileté působení u Ferrari. Paralelně s tím se pilot formule 1 rozhodl rozloučit s velkou částí svého osobního vozového parku, z něhož dost kousků bylo právě značky italské automobilky, kterou poslední roky reprezentoval. V garáži ve Švýcarsku, kde má Němec rezidenci, udělal pořádnou čistku a zatím dohromady vyinkasoval 120 milionů korun.

Elektroauta jsou škodlivá, tvrdí kontroverzní studie. Podezření padlo na automobilky

11. ledna 2021 23:20

Koncem prosince 2020 se na veřejnost dostaly informace o tom, že některé automobilky stojí za kontroverzní studií, která označuje elektromobily za minimálně stejně škodlivé jako auta s klasickými benzinovými a naftovými motory. Na základě jejích výsledků se prý dá dokonce vyvrátit ekologický význam elektromobilů, resp. celá současná politika Evropské unie a dalších států.

Jak se Vettel loučil s Ferrari. Napsal text, zazpíval a pak se bál autorských práv

21. prosince 2020 14:53

Zvlášť poslední rok mu nebylo do zpěvu. A to doslova. Pilot Sebastian Vettel ve své poslední sezoně ve Ferrari skončil se slabým vozem až na 13. pozici, tedy daleko za očekáváními. U italské stáje strávil dohromady šest let a vyjel si 14 vítězství. Triumfy Němec rád oslavoval zpěvem, a když se letos žádného nedočkal, zapěl svým mechanikům aspoň na rozloučenou. 33letý Vettel přímo z kokpitu poděkoval Ferrari vlastní písní.

Selhali jsme. Vettelovi končí utrpení ve Ferrari. Spoustu věcí prý šlo udělat jinak

11. prosince 2020 16:45

Sebastian Vettel přišel v roce 2015 do týmu, který je ve formuli 1 tím historicky nejúspěšnější. Do Ferrari. I když od začátku útočil německý pilot v italské stáji na titul mistra světě, letos zažil krutý propad. A možná je i ve skrytu duše rád, že víkendový závod v Abú Dhabí bude tím posledním v červeném voze. „Spoustu věcí jsme mohli a měli udělat lépe,“ ohlíží se Vettel za šesti roky ve Ferrari. Příští rok usedne do monopostu stáje Aston Martin.

reklama