CNN Prima News Aston Martin

Aston Martin

Výpis příspěvků ke štítku „Aston Martin“

Auf Wiedersehen, Seb! Jak Vettel vyhladil tábor kritiků a stal se miláčkem fanoušků

21. listopadu 2022 06:59

Po nedělní Grand Prix formule 1 v Abú Dhabí zřejmě milionům fanoušků něco spadlo do oka. Nebo krájeli cibuli. Neloučila se pouze sezona 2023. Minimálně na nějakou dobu šlo o poslední závod pro oblíbeného smíška Daniela Ricciarda i syna Michaela Schumachera Micka. Ale především to byla definitivní tečka ikony, která jeden čas dominovala královně motorsportu. Sebastiana Vettela si však celý svět zamiloval až v době, kdy byly jeho triumfy minulostí.

Verstappen posunul rekord, sezonu završil výhrou v Abú Zabí. Druhý skončil Leclerc

20. listopadu 2022 16:32

Závěrečnou Velkou cenu Abú Zabí formule 1 vyhrál již jistý mistr světa Max Verstappen z Red Bullu. Druhý dojel Charles Leclerc z Ferrari, který za sebou udržel rivala Sergia Pereze a obsadil stejnou příčku i v konečném pořadí mistrovství světa. Třetí Mexičan ztratil v cíli na monackého jezdce více než vteřinu a celkově je třetí s mankem tří bodů.

Daňová kauza CCA Group: Policie zabavila superluxusní vozy, dům i hodinky za miliony

12. listopadu 2022 21:50

V daňové kauze kolem firmy CCA Group zajistila policie u jednoho z obviněných luxusní vozy za 30 milionů korun, nemovitost a hodinky v hodnotě deset milionů korun. Na zajištění důkazů a majetku se podíleli i švýcarští policisté. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou v pátek zveřejnila Národní centrála proti organizovanému zločinu. V případu, v němž kriminalisté spočítali škodu na zhruba 100 milionů korun, skončili ve vazbě dva lidé. Dalších pět stíhají policisté na svobodě.

Kuriózní auto Karla III.: Jeho stařičký Aston Martin nyní jezdí na odpady z vína a sýrů

18. září 2022 09:10

Členové britské královské rodiny byli vždy zdatnými a nadšenými automobilisty snad i proto, že pro ně šlo o vítaný závan života obyčejných lidí. Novopečený král Karel III. v tomto směru vzorně následoval své rodiče, na jeho nejoblíbenějším voze je ale přece jen cosi neobvyklého. Nechal jej totiž přestavět na biopalivo, které vzniká zpracováním odpadních potravinářských surovin.

Bolestivé poznání formule 1. Last minute záskok oslnil, ale z kokpitu ho museli vytahovat

12. září 2022 17:39

O uplynulém víkendu toho Nyck de Vries zažil příliš na to, aby na něj někdy mohl zapomenout. Původní scénář byl takový, že do Velké ceny formule 1 v italské Monze zasáhne jen jako expert. A zčistajasna se ocitl mezi těmi, které měl kritizovat, chválit nebo jen hodnotit. Při premiéře v královně motorsportu navíc získal s monopostem týmu Williams – patřící mezi slabší stáje – dva body. Nutno říct, že pořádně vytrpěné.

Mladý Schumacher pod velkým tlakem. Jeho chyby stojí tým miliony, pochybovačů přibývá

5. června 2022 06:24

Loňská sezona pro něj byla prakticky jen aklimatizační. Mick Schumacher – syn legendárního Michaela Schumachera – usedl do kokpitu monopostu týmu Haas a odbyl si premiérový ročník v F1. Nikdo mu nemohl vyčítat výsledky na chvostu pole, protože seděl v konkurenceneschopném voze. To letos neplatí, přesto stále čeká na premiérový bod kariéry. Chyby 23letého závodníka stojí stáj miliony a tlak veřejnosti sílí.

Automobiloví veteráni: V USA vydražili na aukci auta za desítky milionů dolarů

24. srpna 2021 09:08

Tradiční autosalony dávno nepatří mezi vrcholné automobilové akce. Digitalizace, sociální sítě a nakonec i celosvětová pandemie způsobily, že individuální a virtuální akce mají podobný dosah a hlavně šetří finanční prostředky. Jenže zážitek ze shlédnutí automobilového veterána či moderního supersportu, kterých bylo vyrobeno jen pár kusů se přes obrazovku jednoduše nahradit nedá.

Hamilton bude nesmrtelný, až překoná Schumachera, říká expert. Skončí vláda Mercedesu?

25. března 2021 13:53

Pět červených světel se postupně rozsvítí, pak najednou zhasnou, motory zaburácí a jde se na věc. Formule 1 se po více než třech měsících vrátí nedělní Grand Prix v Bahrajnu. Oproti loňskému roku, kdy program výrazně osekal koronavirus, by letos na dvacítku pilotů mělo čekat rekordních 23 velkých cen. Věcí, kvůli kterým sledovat nadcházející sezonu, je dost a dost. Všechny jistě například zajímá, jestli už skončí dlouholetá nadvláda týmu Mercedes. I na toto téma mluvil komentátor a expert F1 Tomáš Richtr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.