CNN Prima News audity

audity

Výpis příspěvků ke štítku „audity“

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

Evropská Unie neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou holding Agrofert již získal od ČR na modernizaci pekárny. Auditoři z Bruselu si stojí za tím, že projekt nebyl inovativní, uvedl iROZHLAS.cz. Daný typ projektu totiž již zrealizovala jiná firma, která pod Agrofert spadá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka CNN Prima NEWS řekl, že dotaci Agrofert vracet nehodlá. Agrofert vložil do svěřenských fondů premiér Andrej Babiš (ANO).

Pospíšil: Kdo se v opozici nespojuje, pomáhá populistům a extremistům udržet se u vlády

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) vychvaluje spojení s ODS a KDU-ČSL pro sněmovní volby. Nebojí se ani případné vládní koalice s Piráty a hnutím STAN. Věří, že by takto široká koalice fungovala lépe než současný kabinet Andreje Babiše (ANO). Sám je přitom s Piráty pravidelně v konfliktu v rámci koalice na pražském magistrátu. Vyjádřil se také k tomu, jak vnímá dění kolem auditů střetu zájmů českého premiéra.

Senátní komise pro audity o Babišovi a o střetu zájmů chystá závěrečný verdikt

Senátní komise pro vyhodnocení auditů Evropské komise týkajících se premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho střetu zájmů začne připravovat svůj závěrečný verdikt. Předseda komise Zdeněk Nytra (ODS) v úterý senátory vyzval, aby mu návrhy k závěrečné zprávě předložili do poloviny srpna letošního roku. Komise, složená ze zástupců všech senátorských klubů ve svém předběžném závěru dospěla k tomu, že Babiš je ve střetu zájmů. Ten to dlouhodobě odmítá.