Slepá Aurorka boj o život vyhrála, teď hledá domov

Když se maličká Aurora v srpnu minulého roku dostala do péče Pet Heroes, její stav byl velmi vážný. Na svůj odhadovaný věk byla malinká a k tomu vychrtlá, navíc zvláštně dýchala. Na první pohled bylo znát, že nevidí.

Nejdříve nebylo jasné, zda vůbec má očička

„Hned bylo jasné, že očka nemá v pořádku. Nikdo nevěděl, jestli se budou dát zachránit, nebo jestli je dokonce ještě má,“ vzpomíná její dočaskářka, která pomáhá organizaci Pet Heroes s kočičkami, které potřebují domácí péči. „Všem ale dělal obavy její celkový stav, protože spousta kočiček už dokázala, že slepota sama o sobě jim ve štěstí nebrání,“ dodává.

Aurorka patří mezi kočičky, které měly od narození velkou smůlu a bohužel není jediná. Každý rok se venku narodí spousta koťátek, která přijdou o zrak, nebo i o život. Aurorka se naštěstí dostala do bezpečí, ale čekal ji ještě dlouhý boj. Naštěstí netrvalo dlouho a začala krásně přibírat, jíst a mít spoustu energie.

Oči Aurorka má

Po doléčení zánětu v očích veterinář mohl nahlédnout pod třetí víčko a zjistil, že očka Aurorka má.  Aurorku tak čekalo specializované vyšetření u veterinárního lékaře Jiřího Beránka. Všechno nasvědčuje tomu, že Aurorka zřejmě prodělala herpesvirus, což je u koťat venku časté a jde o hlavní důvod, proč přijdou o zrak. Nejspíš jí praskl rohovkový vřed, takže se očka zatáhla. Ve zkratce se nejdřív vyvinula normálně, ale pak už dál nerostla s tím, jak jí rostla hlava. Takže jsou moc malá.

Zatím není jasné, jestli už nikdy ani trochu neuvidí, nebo s tím půjde něco udělat. Aurorka dostala za úkol hlavně hezky růst a další kontrola u specialisty ji čeká brzy. I kdyby ale zůstala slepá, nic jí nebrání být šťastnou a dělat radost svým lidem.

Miluje spaní na klíně

„Aurorka je prostě úžasná,“ rozplývá se její dočasná teta. Má lásky a energie na rozdávání, miluje lidi i další kočičky, strašně ráda si hraje se šustivými hračkami a spinká lidem na klíně. Je na ní vidět, jakou má radost ze života, a i když je slepá, tak perfektně zvládá orientaci v prostoru a chová se jako každá hravá milá kočička. Vlastně jediná chvíle, kdy je nejdřív ostýchavá a nejistá, je když je v novém prostředí, jinak je v podstatě nezastavitelná. Jediné co jí chybí ke štěstí je to, aby našla svůj vlastní milující domov. Pro všechny, co ji znají, je záhada, že na svého člověka taková skvělá kočička tak dlouho zatím marně čeká.“

Hledá milující domov

Zhruba rok stará Aurorka vyhlíží zodpovědný domov, ve kterém bude mít další kočičí kamarády. Vzhledem k její nebojácnosti jsou sítě v oknech ještě důležitější než v jiných případech. Pokud máte pocit, že by Aurorka do vaší domácnosti skvěle zapadla, zavolejte na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz. Adopční poplatek je 1 500 Kč.

Tagy: